Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 29.06.24 
Поколения
   >> 50-60
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Настръхнахнови  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано18.05.11 16:26



Писмо до Васил Левски, написано от Таня - ученичка в 11 клас
16 Май 2011 г. 18:24

"Спи, Дяконе! Не се събуждай! Остани в незнайния си гроб!Добре си ти. От там не виждаш... съдбата на достойния ни род.Не виждаш майките, които днес не раждат.Стариците край кофите за смет.Бащите с джобовете празни, в ръцете с куфари и здравец за късмет.Децата ни са вече на изчезване. Селата мъртви. Пусти градове.Строим хотели, паркинги, гаражи. Край просяка минава Беемве.На пътя към Европа се продават в ръцете с кукли малките моми.Те детството си в сънища сънуват, стаена скръб в очите им гори....Спи, Дяконе! Не се събуждай! Добре си там под тази черна пръст.Завиждам ти за туй, че не дочака мечтите си, разпънати на кръст."



Тема Re: Настръхнахнови [re: kurkudup]  
Автор danaia nn ()
Публикувано18.05.11 17:12



Е от какво толкова настръхна, то си е точно така





Тема Re: Настръхнахнови [re: kurkudup]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано18.05.11 19:29



Винаги е имало просяци, неудачници, курви, бандити ...
Изчезването на селата навсякуде ще се случи...урбанизацията е неизбежна.
Пълно е с млади амбициозни и реализирани и усмихнати хора.
Броят на лицензираните туроператори не намалява -много хора пътуват....
Писмото според мен е написано от тинейджър , който:
- родителите му от сутрин до вечер все се оплакват , че някой им е виновен;
-родителите на тийна жадуват да дойде 9септември 44 и в този дух е възпитан;
-тийнът не знае , че детските градини не стигат;
-тийнът иска някой нещо да му даде;
-тийнът е мързелив, обиден на целия свят и на себе си също..
-Тийнът е завистлив и черноглед....
Айде стига толкова .. и още нещо ако не си промени манталитета не го чака нищо освен кофите за боклук...впрочем няма и да съжалявам такъв "боклук"

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит



Тема Re: Настръхнахнови [re: kurkudup]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.05.11 10:14



Няма по-строг съдник от децата ни...........



Тема Re: Настръхнахнови [re: kurkudup]  
Автор Kлep* ()
Публикувано19.05.11 11:30



За съжаление написаното е вярно. Към него могат да се добавят /за още по-голямо съжаление/ и много други негативни "явления".
Към Фарми: България от 1944 година и до днес се управлява от комунисти. Бившите комунисти са настоящите капиталисти/преоблечени като демократи/-лично мнение. Умиране има, отърване няма от тях и така .... незнайно до кога...



Тема Re: Настръхнахнови [re: danaia nn]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано19.05.11 13:50



Опитвам се като щрауса, да не мисля...



Тема Re: Настръхнахнови [re: farmer]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано19.05.11 13:54



Фарми, винаги е имало, но сега е още по-зле. Преди работех седем дни за данъци и такси, сега работя почти целия месец за същото. Налага ми се все повече да внимавам за разходите си, защото приходите ми не са толкова сигурни и в крайна сметка трябва или да съкращавам или да намалям заплати. От 1990 г имам чувството че последната е по-страшна и от периода на голямата инфлация... Това са мои усещания.



Тема Re: Настръхнахнови [re: tia9]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано19.05.11 13:56



Така е. И затова ме втресе.



Тема Re: Настръхнахнови [re: Kлep*]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано19.05.11 13:58



Всички са едни и същи маскари. Ужасявам се от собственото ми безсилие...



Тема Re: Настръхнахнови [re: kurkudup]  
Автор Kлep* ()
Публикувано19.05.11 14:13



Не се ужасявай. Всичко това не е от днес, нито от вчера, нито от...
"- А бе, бай Иречек, я ми кажи твоя милост леберал ли си, консерватор ли си? Май-май, че си консерва, както виждам. И аз, ако питаш, не мога да ги разбера нито едните, нито другите, ама хайде, да не им остане хатъра... Знайш, алъш-вериш е то, не е шега... Па да ти кажа ли правичката... (Тука дали няма някой да ни подслушва?) Да ти кажа ли правичката?- И едните, и другите са маскари!... Ти мене слушай, па се не бой! Маскари са до един!... Ама какво да сториш? Не се рита срещу ръжена!... Търговийка, предприятийца, процеси имам в съдилищата - не може. Не си ли с тях - спукана ти е работата!"
Дали да не приемем, че е балкански синдром и.... да се примирим?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.