Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 15.06.24 
Поколения
   >> 50-60
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Имам идея...нови [re: Гyнди]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано03.12.10 21:14



Така ще направя, но първо ще си купя ново фото, че старото изпръщя преди 7 месеца.



Тема Re: Кюфтета от грахнови [re: Гyнди]  
Автор Гyнди (онази същата)
Публикувано03.12.10 21:21



Ей ви малко далеч да избягате от хайвера. Дали става за ядене? Кой се осмели да ги направи, да докладва.

Продукти:
400 гр. грах, замразен
150 гр. сирене
100 гр. кашкавал
3 белтъка
1 с.л. кисело мляко с 1/2 ч.л. сода за хляб
по половин връзка магданоз и копър
1 ч.л. черен пипер
малка глава лук
3 сварени картофа, големи колкото яйце
1 с.л. олио/зехтин
2 с.л. брашно

още олио за пържене


Приготвяне:
* Грахът се бланшира за 2 мин.)
* Отцежда се от водата и се поставя в купа за пасиране, заедно с белтъците и лука. Пасират се до получаването на гъста каша.
* Прехвърля се в дълбока купа. Сиренето, кашкавала и сварените картофи се настъргват на най-ситната част на рендето; Копъра и магданоза режете също на много ситно.
* Прибавят се към сместа, заедно с брашното, киселото мляко и черния пипер.
* Всичко се обърква с лъжица, на гъстота трябва да се получи гъста каша, от която като гребнеш не тече от лъжицата, а поставена тази смес от лъжицата в тигана трябва да се раздърпа, за да получи овална форма на пържещото се кръгче смес в тигана. Мазнината в сместа не позволява на кюфтетата да се напояват много и да се получат тежки от пърженето.



Тема Re: КАКВО беше сготвил синът ми:нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано03.12.10 22:24



Шапките на по-големи печурки, напълнени с кайма, а отгоре - капачета от домати. Соса с малко бира, разни подправки и малко чесън. Всичко това в една тавичка с алуминиево фолио - сготвено в микровълновата. Беше супер!





Тема Re: КАКВО беше сготвил синът ми:нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано04.12.10 17:28



Браво на сина!!!


Аз не знаех, че може да се готви с алуминиево фолио в микровълновата. Чела съм, чи никъкъв метал не трябва да се слага там. Даже съдове със златно ръбче не трябва.



Тема Re: КАКВО беше сготвил синът ми:нови [re: Гинec]  
Автор Гyнди (онази същата)
Публикувано04.12.10 18:03



вземи го от клавиатурата.


и аз не ползвам алуминиево фолио за МВ-то.



Тема Re: КАКВО беше сготвил синът ми:нови [re: Гинec]  
Автор Гyнди (онази същата)
Публикувано04.12.10 18:07



Варила ли си яйца в микровълнова.
Сефтето ми беше като фойерверки, после ги надупчвах с игличка преди да ги сложа, но и досега се хиля като си спомня как гърмяха.
Тогава бях у една дружка да й гледам децата, че те ходиха в северна българия по тъжен повод.
Голямата й дъщеря ми казваше детето: "Лельо, няма ли да ги дупчиш, мама така прави", но аз нямах в къщи тогава микровълнова и не знаех, па нали требеше авторитет да покзавам и... гръмнах.





Тема Re: КАКВО беше сготвил синът ми:нови [re: Гyнди]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано04.12.10 18:30



Ох! Не слагам яйца с черупките. Даже и надупчени не смея. Чуквам ги и пека така.

Като гръмна, печката оцеля ли. Някъде гледах един клип как гръмва едно яйце от щраус. Печката се разхвърча на части.



Тема Re: КАКВО беше сготвил синът ми:нови [re: Гинec]  
Автор Гyнди (онази същата)
Публикувано04.12.10 20:22



Бе тя печката оцеля... май, не помня... имаше нещо.
Само помня, че голямо дзверене паднА да чистим останките от яйцата.





Тема Re: КАКВО беше сготвил синът ми:нови [re: Гинec]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано04.12.10 20:25



Вярно, че пише: "Използвайте алуминиево фолио само за покриване на храна, прекомерната му употреба не е желателна.", тук:



Благодаря, ... и ще го предупредя!



Тема Пълнени чушкинови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано04.12.10 21:17



Днес направих, замислените отдавна пълнени чушки.

По Габровски каймата не се запържва. Омесва се сурова с чубрица, кимион, чер пипер, магданоз на ситно, сол ако е смляна в магазина от истинско месо, малко водица и шепа ориз. Чушките се пробождат с остър нож на няколко места, тъпчат се плътно до откат. От 600 гр. кайма, натъпках 7 чушки и ми остана мъничко кайма. Овъргалях едно кюфте и го сложих между чушките. покривам с плоска чиния, наливам кило вода и варя 45 минути. От соса правя бял брашнен сос със запържено олио, сол и чер пипер. И заливам чушките в чиниите.

Редактирано от Гинec на 04.12.10 21:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.