Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:14 22.06.24 
Поколения
   >> 50-60
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема споделено  
Автор nepopravima (optimiska)
Публикувано22.10.10 20:57



Незнам какво ме прихвана, може би самотата, или... , знам ли,та изкам да споделя с вас.
1. Децата ме канят настоятелно след пенсионирането ми да живея при тях, като доводите им са, че при тях ще се чуставам по-спокойна, не така самотна
2. Но имам възможност да живея и сама - едно градско жилище и едно селско. И на двете места имам добри условия за живот.
И сега съм на кръстопът. Немога да реша как да постъпя, къде ще се чуствам добре.

Ще следя написаното много внимателно, но знаете че не винаги интернета се вкючва навреме, така че ще отговарям със закъснени .

Парите никога не спят !



Тема Re: Много трудно и отговорно е...нови [re: nepopravima]  
Автор Kлep* ()
Публикувано22.10.10 21:10



....да дадеш мнение. Въпросът е много деликатен!
Ти най-добре знаеш какви са връзките и отношенията между вас. Какво е отношението на зет ти, на снаха ти към теб, какви са взаимоотношенията в семействата им.
Според мен, ако не ти се стои сама, би могла да им гостуваш през зимата, а през пролетта, лятото и есента да си бъдеш на село, да прескачаш до Плевен.
Но това е според мен. Ти ще трябва да решиш сама, слагайки всички плюсове и минуси, отчитайки и специфични фактори, като привързаност между вас, поносимост и много други.
Миличка, ти ще трябва сама да решиш! Не си възрастна, не си безпомощна, не си немощна! Ще вземеш най-правилното решение сама. Сигурна съм, че твоето решение ще е най-правилно и мъдро! Успех!



"Обичам те не заради това какъв/а/ си ти, а заради това, каква съм аз, когато съм до теб!"

Редактирано от Kлep* на 22.10.10 22:02.



Тема Re: Много трудно и отговорно е...нови [re: Kлep*]  
Автор nepopravima (optimiska)
Публикувано22.10.10 21:34



да така е, просто изкам да чуа и странични мнения. Много е деликатно. Но от уроците на живота съм разбрала само едно. Взимам някакво важно решение и след време разбирам, че не е било най-правилното. А съм хранила такива надежди.
И сега съм на тази кръстопът. Вярно, че не е спешно, точно затова изкам да го обмисля добре, да не взимам прибързано решение.
Колкото до мъдростта, тя не винаги идва с годините, а по-скоро от препятствията в живота. А в лицето на съпруга си съм имала много яг гръб който ме е пазел от неприятности. Живеех си като бъбрече в лой.



Редактирано от nepopravima на 22.10.10 21:39.



Тема Re: Много трудно и отговорно е...нови [re: nepopravima]  
Автор Kлep* ()
Публикувано22.10.10 21:45



Мисля, че те разбирам!

"Обичам те не заради това какъв/а/ си ти, а заради това, каква съм аз, когато съм до теб!"


Тема Re: Категоричнонови [re: nepopravima]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано22.10.10 21:52



Не пречи на децата...нямаш работа там..намери си дружка...
накрая си намери добър старчески дом ако не ти осигурят/ в това не се съмнявам/ добро гледане в селския дом...
но запомни от мен сам не се живее или се живее много трудно!!!!!!!!!!/ тва мога да го напиша по-долу вместо тиквите/

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит

Редактирано от farmer на 22.10.10 21:53.



Тема Re: споделенонови [re: nepopravima]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано22.10.10 21:54



Ами млада си още. Поживей още там където си свикнала. Едва ли ще ти е удобно в чужда къща. Приятели, комшийки са ти там където живееш сега. Не бързай да се откъсваш от средата си. Има време да отидеш при децата, ако все още те искат.

Ама ти си знаеш най-добре. Въпросът е много деликатен.



Тема Re: Категоричнонови [re: farmer]  
Автор Kлep* ()
Публикувано22.10.10 21:59



Фармиииииииииииии, какъв старчески дом?! Та тя е едва на 60!!!


Я по-добре дай някой съвет за гадже!!! Дружка?!
"Обичам те не заради това какъв/а/ си ти, а заради това, каква съм аз, когато съм до теб!"

Редактирано от Kлep* на 22.10.10 22:01.



Тема Re: Категоричнонови [re: farmer]  
Автор nepopravima (optimiska)
Публикувано22.10.10 22:07



старческите домове са добро решение, но в България е невъзможно.
За моята майка се интересувах от тях.
Нашият стандарт е нисък а в хубавите домове таксата е от 600 лв. нагоре месечно, но засега съм далеч от домовете



Не пречи на децата...нямаш работа там..намери си дружка...
това като че ли е много вярно, те си ходят на работа, имат си свой живот и аз пак съм сама.
Селският живот не ми е много по-сърце защото съм си градско чедо. Но ми е жал за селската къща. Там е пълна лудница, ежедневни набези от цигани, просто ще я упостошат за отрицателно време въпреки, че съм взела някакви предпазни мерки, но това няма да ги спре.
Нападат самотните хора, за пет лева са готови да те убият. Не е за разказване.
За самотата трябва да предприема нещо. Ще си търся работа, но в днешни времена трудно се намира. Обещаха ми но се проточи нещо та незнам. Ако стане това за настоящия момент ще бъде най-доброто решение.

Парите никога не спят !

Тема Re: Категоричнонови [re: Kлep*]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано22.10.10 22:17



Говорим за "перспектива" мила ми Клер....
а перспективата е еднопосочна ..на 50 , на 60, на 70,.....

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит



Тема Фарми го е казалнови [re: nepopravima]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано22.10.10 22:18



чудесно. Не бих го измислила по-добре. Ако аз остана сама, никога няма да се съглася да отида до децата. От сега съм казала - старчески дом. Не искам да ме гледат деца, а и там като му дойде времето да си като бебе, бързо ти намират цаката..

Малко черен хумор, но ми харесва.... Мама е при мен от както татко си отиде. Пак е сама. Това е....

Величието на човека е в мисълта


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.