Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 03.06.24 
Поколения
   >> 50-60
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема кооперациятанови  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано03.04.10 06:17



слизам по стълбите на кооперацията - блокчето, което преди двайстина години го правихме, по мой проект, скромно блокче, сега живея в него -
та слизам по стълбите, излизам отвън -
и гледам -
цялото е в скеле, всички балкони и повечето външни стени са разбити, кофражи сложени, арматура на две на три сложена - всеки ще си разширява балкона - с по метър, по два напред, ще зида стените наново - ама по-навън, всеки го прави по свой си начин, кой от кой по-напред да излезе и повече място да загради...
гледам, обикалям си съкооператорите, всеки троши, чука, кове, зида мълчаливо и със страст - повече и повече...
викам им на всички, казвам на всеки - еей, ще падне кооперацията, конструкцията няма да издържи, ще ви се сринат балконите...
мълчат и развалят, зидат...
па си викам - само аз ли ще съм баламата - отивам си в мойто жилище - па оглеждам стените и терасата - и обмислям накъде да се разширявам, покрива как да издигам нагоре... няма да съм само аз баламата...
па после си казах - няма да се разширявам, ама на тия под мен ще им паднат балконите... нека да им падат...

па се събудих -

вън пилци пеят, дъжд вали,
камбаната удари току-що шест пъти...
гледам си часовника -
шест и петнайсет е... закъсня тоя с камбаната!
закъсня!!!


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: кооперациятанови [re: ceлянинъt]  
Автор dorryna (винаги новак)
Публикувано03.04.10 06:51



Тъкмо щях да кажа колко ти завиждам, че си оправяте блокчето... нееее, няма да падне, поне вас ще изкара и... как така , всички едновременно и със собствени сили се трудите... пък то било сън.


Понякога и аз си мечтая такива работи, що така никой в нашата кооперацийка няма няма подобни на моите мераци, не че всички са на преклонна възраст, има и по-млади... А нашето блокче се руши, мазилката отдавна пада, показали са се тухлите, стените на стълбището са олющени и боята избеляла... от преди трийсе години сигурно...Нямали пари... ама ако човек пожелае и пари ще намери...



Тема Re: кооперациятанови [re: ceлянинъt]  
Автор Юлия 5O ()
Публикувано03.04.10 08:17



Нашето блокче е сравнително ново,на 5 етажа-един вход.Собствениците са хора под,и около 50год.
Миналата година събрахме пари,и направихме покрива на блока,че като завалеше дъжд,и се появяваха петна по тавана.Сега събираме пари и за измазване на входа.

Добре си живеем,и се разбираме!



Тема Re: кооперациятанови [re: ceлянинъt]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано03.04.10 10:11



Наистина ли си го сънувал това?





Тема да, точно тази нощ - в ателието бях -нови [re: kurkudup]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано03.04.10 10:17



а па понеже работя по един конкурсен проект -
снощи си легнах към един -
с мисълта, че съм измислил гениално решение, с което ще натикам конкуренцията в миша дупка,
сутринта към пет обаче се събудих след тоя сън -
с мисълта, че ми е много глупаво решението, с което конкуренцията ще ме натика в миша дупка...
та така...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: да, точно тази нощ - в ателието бях -нови [re: ceлянинъt]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано03.04.10 10:25



Ако ми повярваш, след този сън, трябва да си много внимателен.



Тема да, странни съвпадения иманови [re: kurkudup]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано03.04.10 12:57



около мен тия дни, твърде странни - като ми остане време ще ги споделя тук...

а па преди тринайсет дни взех едно циганче на автостоп - сред голото пусто поле - бяло, чисто и спретнато облечено, на около 15 - и на изпроводяк то ми каза -
господ да те пази, да те пази господ!

та си казах - откога тийнейджърите почнаха така да говорят? или циганите по-често призовават господа?


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: да, странни съвпадения иманови [re: ceлянинъt]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано03.04.10 13:35



Съвсем невинно казано. Наистина, че циганите, а и турците по-често се обръщат към Господа. Стана ми смешно. Според твоите думи и това което казах , би трябвало да съм ..... циганка... Мама каза , че не съм....



Тема Re: кооперациятанови [re: Юлия 5O]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано03.04.10 19:49



Аз с мои средства боядисах входа с шпакловка естествено.
На никой не се надявам.
После псевдоактивисти от входа взеха да ми обясняват,че трябвало да се съберем и решим.
Теглих им една майна,платих на майсторите и толкова.
Който го мързи и не му се дават пари да прави събрания.
Сега сменихме входната врата,ама е само на грунд и трябва да се боядиса.
Та новата "домсъветка" щяла да я боядиса заедно с нейна дружка от входа.Тя дружката не си е боядисала вратата на апартамента,та ще боядиса входната врата на входа.Само ще им гледам сеира.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: кооперациятанови [re: Xoлдън]  
Автор Юлия 5O ()
Публикувано03.04.10 19:56



Трудно се съжителства със "задни колела",дето хем ги мързи,хем много говорят,а нищо не правят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.