Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 28.09.24 
Поколения
   >> 50-60
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема циганката  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано30.03.10 13:31



вървеше срещу мен по тротоара на уличката "Университетска" - беше дребна, млада, носеше бебе на ръце и найлонов плик, в който се виждаха някакви лекарства... идеше откъм аптеката...
спря ме:
- господине, можете ли да ми помогнете?
спрях и тя продължи:
- да ми дадете едно левче, че не ми стига за лекарство за детето -
бъркам в джоба, давам и левчето, тя продължава:
- ако искате елате вие да купите лекарството да се уверите, че не ви лъжа, детенцето е болно, а те се формализират - и продължава вече със сълзи в гласа, ама с онзи нажален и сълзлив женски глас, който не издържам - естествен, сълзлив и истински звучащ...
нажалих се и ази, па изсипах монетите, които бяха в джоба ми...
разминахме се - и чак като се раздалечихме -
си казах - абе тая циганка дали не ме преметна?
па после си казах - абе - и да ме е преметнала, ама блестящ етюд ми разигра, заради актьорското си майсторство - заслужава хонорар...
тъй де - ако беше Мая Новоселска да ми изиграе етюд "циганка с болно бебе" -щях да си платя билега...

па и циганите, циганките могат да водят упражнения по актьорско майсторство - във витиз например... ем законен хонорар, ем обучение на бъдещите ни таланти...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: циганкатанови [re: ceлянинъt]  
Автор nepopravima (optimiska)
Публикувано30.03.10 13:44



Така е, големи актьори са, но някога просто досаждат.
В обедната почивка наблизо имаме градинка, където лятото със сандвич в ръка, сядам на пейка да прихапна. И като се започне едно минаване и милостина. Неможе на спокойствие залъкът си да преглътнеш, ужас.
А пред църквите са като напас, но тогава човек е с благи помисли и винаги ако имам възможност и давам по някое левче.



Който не разбира мълчанието ти не разбира и думите ти! [image][/image]

Тема Re: циганкатанови [re: ceлянинъt]  
Автор Kлep* (непоправима)
Публикувано30.03.10 14:02



Вече двавесет години работата ми е свързана отчасти с тях, не директно, но на колегите ми -да!Познавам манталитета им.Има и свестни хора между тях, и то не малко-дори имам такава колежка, но това са хора, които са успели да се образоват, да се измъкнат от гетото.Но има и такива, които живеят в условия по-лоши и от животни в кочините, каито не се различават твърде от тях, но все пак си мисля, че това е бил изборът на родителите им и на тях самите.
Дано да не ви прозвуча бездушно и нечовешки.Казвам го с болка и със съжаление.



Тема Re: циганкатанови [re: ceлянинъt]  
Автор Peйчъл (цвят лилав)
Публикувано30.03.10 14:27



Никога, нищо не давам.

Не, че не съм състрадателна – защото винаги гледат да те ударят по състрадателната струна.
Но след няколкото случая на измами, ме удариха по струната на честолюбието!
И пръстите ми си останаха заключени за всички, покрай тях.
...
То вървеше плахо между опашките в аптеката, влажният му поглед напираше да се излее навън като река, а на слабичкото му вратле висеше надписът.
Нямо било, куцаше, майка му била безработна, братчето било ... абе дежурните причини.
Докато аз си уреждах нещата на моето гише, две жени от съседната опашка щедро се бръкнаха и разведриха посърналото му личице. Понечи да им целуне ръка а те мило го погалиха по главичката...

На излизане отново го видях зад ъгъла.
Подскачаше заедно с останалите от бандата, щастливи от поредния урожай, а гласът му се извисяваше мощно над всички останали на неразбираемия им за мен език...
....
Ми не давам бе!


Аз пък предпочитам на Мая Новоселска да дам!




Тема Re: циганкатанови [re: ceлянинъt]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано30.03.10 15:28



Здравейте с днешна дата! И аз като Рейчъл, не давам и стотинка на просяците. Независимо дали са българи, цигани, скандинавци, ескимоси, японци. Иска ли пари - предпочитам да създам някаква работа работа. Градинка ли ще прекопае, тухли ли ще прехвърли, ще ми пее ли, или ще танцува, но да свърши нещо и тогава мога да дам и в повече. Всички се дразним от досадни просяци, че и груби с клетвите си като не им дадеш. Замислял ли се е някой защо ги има? Ако никой на този свят не яде сладолед, дали някой ще го произвежда?



Тема Re: циганкатанови [re: ceлянинъt]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано30.03.10 16:29



Сутрин, към 8:00, група "майки с бебета" слиза на спирката на трамвай 20, от Подуенската гара. Имат си Разпределителка, по-възрастна жена, без бебе, която ги разпределя по райони. Коя от кой до кой тротоар да проси. И от време навреме минава да ги огледа - да не се разсейват, но и да нямат проблеми. Допускам, че тя "пуска" по някой лев на полицаите, защото те не ги закачат. А става дъма за района на градинката около Докторския памерник, фалерията на "Шипка" 6, СУ и прилежащата спирка ма метрото. "Майките" са на около 15-17 години, бебетата са малки, може би около 5-6 месечни, увити в парцали, мръсни... "Майките" са с по един GSM в джобовете, ако нещо стане, веднага да звънят на тарторката... Сигурно на ден изкарват много повече от мен.

Елате си узнете лордот!!!



Тема Re: циганкатанови [re: Duchessa]  
Автор dorryna (винаги новак)
Публикувано30.03.10 19:38



Тези ''бебета'' са кукли. Не съм виждала такива ''майки'' с истински бебета, а със завити в одеала кукли. ''Майките'' извършват ритуала по просенето със рутинно безразличие, не ми се е случвало да видя актриси.
Има и музиканти, които свирят нещо харесващо се само на тях... предпочитам на тях да дам...ако въобще дам де.
В нашия град има един човек, наистина сакат, проси пред църквата в дъжд, сняг и пек. Обаче когато вали, е седнал в единствената локва, въпреки че на метър от него е вече сухо, този драматизъм вече ме дразни и все ми се иска да му кажа да се премести.



Тема Това не е въпроса...нови [re: ceлянинъt]  
Автор velocity22 (непознат )
Публикувано30.03.10 22:09



Да, циганката може да е добра актриса... що не...има много талантливи хора по света и неволята играе роля.

Въпроса всъщност е защо жената трябва да играе тая роля? (и то за левче, или стотинки).

По ни е трудно да се питаме това отколкото дали са ни 'минали'.

Мо миналате е, но не значи че е 'спечила'.. щото си остава в положението...



Тема По Станиславски .....нови [re: ceлянинъt]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано30.03.10 23:04



Циганките бързо влизат в роля ... и излизат ....

а дали мангалката може да изиграе етюда "Мая Новоселска се пазари като циганка за хонорар"

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: По Станиславски .....нови [re: Бaтko]  
Автор Гyнди (онази същата)
Публикувано30.03.10 23:24



Вай, Батеее, гледАх ти на ник... ша загубиш 5 евро.
Тююю, язък... учен чиляк, па не може да смета.
Не знайш какво можем ние - сиромах чиляк... жив дявол.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.