Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 04.07.24 
Поколения
   >> 50-60
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Проблемнови [re: Юлия 5O]  
Автор nepopravima (непознат )
Публикувано12.03.10 12:19



Здравейте, за първи път се включвам във вашата група, но Ви чета редовно. Много сте мили един към друг, а поезията която слагате е много добра. Та да си дойдем на думата, за приятелството . В нашето семейство проблема е почти идентичен. Само, че синът се е влюбил в момиче туркиня. В началото съпругът ми не знаеше и се чудихме как да кажем, просто по здравословни причини. Той също беше голям националист. Но синът взе нещата в свои ръце и без заобиколки му каза всичко. Мъжът ми изпадна в шок първите дни, разстрои се много, дори изкара като един лек инфаркт, но всичко се размина благополучно. Но нои какво да направим. Голорих му, но той не приемаше никакви доводи, за децата например, че ще се чустват чужди сред своите, че приятели могат да им се присмиват зад гърба, но нищо. А те самите се разбират чудесно, синът е с висше образование , а тя е прекъснала висшето си образование защото родителите не са могли да я издържат. Синът точно това изтъкваше като коз, че не всички родители имат възможност да изучат децата си. Самата тя е добро дете, разбират се в къщи, той ходи на работа тя домакинства и това е.
В края на крайщата те да се разбират, какво друго мога да кажа. Междувременно мъжът ми почина. А те все още не са сключили брак, но си купиха общо жилище, това е живота.
Желая им само здраве и разбирателство, друго немога да кажа.



Тема Re: Завиждам ти!нови [re: Гyнди]  
Автор Юлия 5O ()
Публикувано12.03.10 12:22



Не ми завиждай

,утре пак съм нощна.Имаме болни колежки,и три поредни нощни.... бъррр
пп. стига,че успамихме темата на жената



Тема четох, четох, четох -нови [re: Anina_]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано12.03.10 12:30



и темата - и всички мнения...
и съвет никакъв не мога да дам...
но като баща на две дъщери и едно момче -
ще отбележа -
- момичетата са по-трудни и вироглави.
- безусловно съм приел, че техният живот и избор си е единствено техен проблем и отговорност.
- щях да говоря и да се опитам да разясня от моята позиция какви са недостатъците и рисковете на техния избор.
- и пак щях да завърша - изборът и отговорността са си ваши, вие живеете в своето си време, което е различно от моето...

а петстотинте години са минало, по-тревожното в случая е техния по-изостанал начин на живот...
пп - аааа, и това хич не ми харесва - че младежът не желае да понаучи български... това показва лоша перспектива за двамата...


ЕВРОПРОСТАК

Редактирано от ceлянинъt на 12.03.10 17:08.



Тема Re: Проблемнови [re: nepopravima]  
Автор Юлия 5O ()
Публикувано12.03.10 12:31



Да ти са живи и здрави


Важно е децата да се разбират,и да са добре тогава и родителите са спокойни.
Със брак,или без, толкова за мен няма значение,един подпис не значи нищо.Няма ли уважение,и доверие нищо не става.
Добре си дошларадвам се,че се престраши да се включиш.Идвай и ни навестявай по-често,тук при нас е уютно,и топло,и понякога слъзливо,но ТАКЪВ Е ЖИВОТА



Тема Чак пък проблем!?нови [re: Anina_]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано12.03.10 17:03



Всичко е заради тъпите турски сапунени водевили .... Невръстните нашенски патки яко гълтат джама по турските тарикатчета .... Я кажете, защо някой местен сваляч, не започне да загражда някоя бяла кадъна!?

Той е ....меко казано не патриот, а чист националист.Реакцията му ще бъде поне инфаркт. Този тип е явно доста куха лейка, за да може с една омраза към турските поданици, да обяснява самоопределянето си като "нционалист".

Всъщност, исках да кажа, че можеше обекта на първата любов на девойчето да е някоя встрастена към дрогата хърба от Люлин, с чисто БГ-потекло.

Но все пак .... аз да кажа, че е друго са си чистите арийци!



Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: Чак пък проблем!?нови [re: Бaтko]  
Автор Anina_ (позната)
Публикувано12.03.10 18:14



аз питам, ако е твоето дете как би постъпил?
Ние се тревожим, че не иска да научи бълг-поне за комуникация,все пак учи тук 4г, техния начин на живот както каза Селянина и отношението в общ план към жените там...А ти не нападай така остро бащата, той е интелигентен човек и би могъл да преодолее своето си мнение в името на децата , но има тревожни факти и затова споделям и ми се щеше всеки да каже от своята камбанария-като родител.
По принцип- аз знам отговора-щом се обичат-да се вземат!




Тема Re: Проблемнови [re: ПЪTниk]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано12.03.10 18:51



Всеки по свой избор. Мсе ми е пет.

Цитирах.



Тема Re: Проблемнови [re: ПЪTниk]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано12.03.10 18:52



Ей! Не съм писала Библията!





Тема Re: Проблемнови [re: Anina_]  
Автор dorryna (винаги новак)
Публикувано12.03.10 20:08



Огънчето гори там, където падне... Ако не се е сблъскал човек с проблема, няма как да бъде полезен с мнение. Струва ми се, че не само различните религии и традиции биха били предпоставка за нежелано продължение на събитията - помним случая с бащата от Асеновград, женен за полякиня.
А пък защо все да гледаме нещата от към страшната страна - ми ето, че родителите на момчето приемат нормално тази връзка, може пък да приемат нормално и новите навици, които ще донесе нашето момиче. Ако момчето беше толкова заклет ислямист ли...как да нарека нежеланието му да научи български, то той нямаше да заведе момичето у тях.
Преди време дъщерята на моя позната имаше връзка с японец. За успокоение на роднините от бълг. страна, родителите на момчето не приели избраницата му. Така момичето си остана тук, но изживя болезнено раздялата.



Тема Re: Проблемнови [re: kurkudup]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано12.03.10 21:15



Не говорим за писаното, а за възприемането ни от прочетеното написано.... и доказателствата които прилагаме.
Това, че не си писала ти Библията много ме изненада!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.