Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:35 02.07.24 
Поколения
   >> 50-60
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Маскараднови  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано27.08.09 16:03





Понякога, изправени срещу себе си лице в лице, сме принудени да видим неща, които не бихме искали. И ни се иска да ни обичат и приемат с тях. И ако не вярваме, че това е възможно, си навличаме маската, която би ни направила приемливи за тези, които не искаме да изгубим. Животът ни е маскарад.

Готови ли сте приемеш последствията от свалянето на маската?


Елате си узнете лордот!!!

Тема Re: Маскараднови [re: Duchessa]  
Автор dorryna (ентусиаст)
Публикувано27.08.09 19:57



Единственото важно нещо за мен, на което държа много, е семейството ми. Пред тези хора се явявам без маска, а пред новодошлите го правя от самото начало.И, който разбрал, разбрал, който не е, ще дойде време и ще разбере. Въпросът е, че и аз искам да си запазя това, което съм, моите схващания са си мои, моят начин на живот си е мой и не касае никого.

Пред всички други хора свалям маската, когато срещна преднамерена крещяща любезност или липса на такт. Останалите негативни черти съм склонна да приема, тъй като никой не се е родил научен и перфектни хора просто не съществуват. И обратно, аз също съм разочаровала хора които уважавам, но...какво пък - животът продължава и без да се вписват вече в моя календар.

''Последствията от свалянето на маската'' са равностойни в двете посоки. Банално ще е , ако кажа че всеки човек е достатъчно силен, за да ги преживее, дори е една закалка.



Тема Re: Маскараднови [re: Duchessa]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано28.08.09 05:38



Аз не бих си сложила маска само за да ме харесват. Характерът ми е такъв, че търся по-скоро достойнствата, отколкото недостатъците на хората и ги приемам такива каквито са. Ако мен не ме приемат с всичките ми недостатъци по-скоро се оттеглям, отколкото да се старая да се харесам. Още повече на хора, на които не искам да приличам. Това, разбира се, стеснява кръгът ми на популярност, но не ме прави нещастна!


Още повече, че живеем в сложно време
...на ...
стара, популярна и, струва ми се, актуална и за днешния ни ден песен на Челентано



Тема Re: Маскараднови [re: Duchessa]  
Автор Гyнди (онази същата)
Публикувано28.08.09 08:18



С годините установих, че все повече се налага да се разхождаме с … маска навън.
Не мисля да обяснявам защо – всички са достатъчно живели тук, за да го усещат и сами.
Аз като един същий анархист, както справедливо и правилно ме окачестви тук една съ-клубарка

го правя единствено заради неангажиращи контакти с околната ‘среда’.
Не ми е важно за краткото време на общуване да се разопаковам пред всеки.
И напротив, ако усетя, че насреща си имам читав човек – свалям я без притеснения.
Защото съм наясно, че ако държа на дълготрайни отношения, заблудата за същността ни ТРЯБВА още в началото да изчезне. Даже напротив – дори да са ми незначителни за случая ‘кривинките’ – подсилвам ги. Така помагам и на себе си и на другите да свикнем едни с други, да се приемаме такива, каквито сме. Естествено случва ми се да обирам много чернилка, но какво от това.
Живота е шарен и винаги може да се намери ‘перличка’ във всеки.



Тема Re: Маскараднови [re: Duchessa]  
Автор eмkaтa (член)
Публикувано28.08.09 10:00



Поздравления за тази тема!Маска изключително рядко съм слагал и то само и само да"изтърпя"за кратко някой.Почти винаги съм директен,за което съм брал и бера много ядове!Даже хора от клуба ме укоряват,че съм бил заядлив.Просто директно им казвам какво мисля.А това,че не им харесва и не са свикнали така да им се казва всичко/без маска/това си е техен проблем!Ако и в това пространство в което комуникираме/виртуалното/започнем да слагаме маски-това си е живо самозалъгване.Прилича ми на родители,коита са посредствени,но се мъчат детето си да го направят гений,за да покажат колко са умни те.Глупаво е нали? Губим време и говорим на различни езици!Махнете си маските,поне тук в клуба да не е маскарад!От това само ще спечелим!Така поне аз мисля!



Тема Re: Маскараднови [re: eмkaтa]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано28.08.09 10:25



Напълно съм съгласна с твоето мнение и се присъединявам към призива ти!



Тема Re: Маскараднови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор eмkaтa (член)
Публикувано28.08.09 11:30



Радвам се,че и ти мислиш като мен!Ако е някакъв бизнес,сделки или някакви си други комбинации-маската е задържителна!Дори и за кратко!Но да седнеш да пишеш в клуба/с маска/т.е.да се представяш за велик,кой лъжеш!Себе си!И какво печелиш-виртуално ръкопляскане!И като останеш сам със себе си и премислиш какво си правил,в един момент ще се погнусиш!И то от себе си!Освен ако такива моменти липсват-само давай"с рого напред".....



Тема Re: Маскараднови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор Kлep* ()
Публикувано28.08.09 11:51



......... мисля си обаче, че някои хора бъркат понятието "сваляне на маска" с демонстриране на заядливост и незачитане правото на мнение на инакомислещия.
Така че, когато в течение на годините анализираме себе си и открием лоши черти/всеки един от нас има такива/, е по-добре да се постараем както И във виртуалното пространство да ги избегнем, да ги подтиснем, за да донесем радост на събеседниците си, да ги успокоим, когато се нуждаят от утеха, да ги развеселим, когато са тъжни.
И още нещо - считате ли, че старанието, което влагаме да бъдем по-добри, може да се нарече маска и обратното - когато никакво усилие не влагаме, за да подтиснем лошото в нас, сме свалили маската?!?!

Редактирано от Kлep* на 28.08.09 11:57.



Тема Re: Маскараднови [re: Kлep*]  
Автор eмkaтa (член)
Публикувано28.08.09 14:46



"Някои хора"не бъркат понятието сваляне на маска със заядливост!Ако намекваш за моята реакция към теб покрай изборите-това не е заядливост!А просто ме е яд на всички,които така расъждават повръхностно за такова важно нещо!А всички се оплаквате,но нищо не правите!И докато аз съм се карал с други членове от комисията за 1/една/бюлетина в продължение 1ч.30мин.вие сте се почешвали в някое кафене/или кой знае къде/и не сте отишли дори да гласувате!Голяма работа-избори,ние имаме къде по-важни неща.....Съжалявам,но съм прав!Вижте резултата!И това,че говоря директно не ми е лоша черта,а само ми вреди.Докато май при теб е"редко срещано явление"/Шкумбата/.Щом искаш подтискай се и не си сваляй маската изобщо!Само да не стане така,че когато решиш да я свалиш вече да не може..... А и добротата както няма маска,така няма и нищо общо с нея.



Тема Re: Маскараднови [re: eмkaтa]  
Автор Гyнди (онази същата)
Публикувано28.08.09 15:01



Не си прав, емкааа, не си... ама хич.


Най-лесно се нахлузва маската на добротата у нета.
Едно никче, едно градче... неколко шекерени лафчета и тва е.
Пак така лесно се става и бабаит - критикар.
Кой те знай къф си, що си - мишката в ръката, клавира тоже - всичко може да помогне да си дооформиш легендата: "Аз съм баба Яга", примерно...
Ама не винаги ще е така.
Щото ако ти изневери паметта и попаднеш на 'паметлив' събеседник - противоречието в държането... упс ... писането лъсва кат голо дупе.
Не се заяждам с теб, само оспорвам твъдението ти. Може и да не съм права, но така мисля.
Надявам се приемаш споровете за нормално нещо.
А иначе аз отдавна съм със смъкната ... маска тука.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.