Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 30.06.24 
Поколения
   >> 50-60
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Тайната на доброто настроениенови  
Автор flida ()
Публикувано01.04.09 17:20



Прочетох това,не е първоаприлско.Обяд мина вече.



8 условия за добро настроение от сутринта
BLITZ - 01 Април 16:56
Колко често в началото на всяка седмица сте се питали защо ви е толкова трудно да се настроите на работна вълна... Здраве.бг предлага няколко съвета, които помагат винаги да се събуждате, изпълнени с енергия, а и с желание за работа.
Вместо да започватe седмицата потиснати от безбройните задачи, които ви очакват и изискват решаване, съставете си още от вечерта (или на сутрешното кафе) списък на това, което трябва да свършите и в какъв срок. По този начин ще планирате по-добре времето си и ще успявате да свършите всяко нещо според срока му.
Постарайте се всяка вечер да планирате и нещо приятно, което ще ви помогне да се отпуснете: гледане на филм, среща с приятели, вана с ароматни масла, масаж.
Подредете работното си място в петък след обяд. Последните работни часове на седмицата по правило са слабо продуктивни. Но пък са добра възможност да се справите с натрупаните по бюрото бележки и да оставите само това, което ще ви бъде необходимо в понеделник. Чистото работно място създава усещане за свежест, човек по-бързо се настройва за работа и се концентрира върху спешните задачи.
Започвайте деня (не само понеделника!) с физически упражнения. Изследванията показват, че в резултат на физическите упражнения се изработва серотонин, който предпазва от появата на депресия и песимистични настроения. 30 минути упражнения са от полза за сърцето и ще ви помогнат да почувствате прилив на енергия. Това време е напълно достатъчно за “отваряне“ на порите, а кожата, вярвате или не, има голямо отношение към настроението.
Пълноценната закуска е задължителна. Всяко друго мнение е погрешно! Закуската може да включва зеленчуков омлет (или зеленчуци с яйце), неголямо парче месо, овесени ядки със стафиди, извара - казано накратко всичко, богато на белтъчини, които ще ни заредят с енергия за целия ден.
Облечете си дрехи, в които се чувствате комфортно. Това също определено ще повиши настроението ви. Пригответе си дрехите още от вечерта, за да избегнете сутрешната припряност.
Планирайте за вечерта някаква среща с приятели или посещение на кино, театър, изложба. Лекото вълнение от предстоящото ще ви помогне да се чувствате по-енергични през деня.
Създайте си навика в средата на деня да изпивате чаша зелен чай. Той ще ви освежи и зареди с още енергия. Ако не обичате зелен чай, заменете го с билков. /БЛИЦ

Всеки ден посешавайте клуб 50-6- в Дир.бг,пускайте и слушайте музика,качвайте и гледайте картинка,особено важно нещо за вашето добро настроение.




Тема Re: Тайната на доброто настроениенови [re: flida]  
Автор flida ()
Публикувано01.04.09 17:55



Ще започнем ли терапията!


Какво по-хубаво от пролетно дърво и поляна с цветя.

За партньора вие се погрижете.Няма да ви върша цялта работа.
Един стих също би добре дошъл.
Под дъжда, който чука невидим в листата,
двама крачим без път и сами.
Няма вик на дървар, ни пътека позната,
Само тъмния вятър шуми.
Вземам тихо ръката ти, хладна и бяла
като гълъб, спасен от дъжда.
Отстрани на косата ти свети изгряла
една малка дъждовна звезда.

Стой така, стой така. Нека тя да ни свети.
Нека тя да ни води в леса.
Може би ще намерим вълшебното цвете,
дето прави добри чудеса.

Ще му кажем тогава: "Недей ни разделя.
Равнодушни недей ни прави.
Ако искаш вземи ни и хляб, и постеля,
топлинка само в нас остави!"...

Но в косата ти вече звездата не свети.
Мълчаливи вървим из леса.

Ах, къде да намерим вълшебното цвете,
дето прави добри чудеса?
/В. Ханчев/






Тема Re: Тайната на доброто настроениенови [re: flida]  
Автор kurkudup (boss)
Публикувано01.04.09 18:29



знаеш ли колко е вярно всичко това?!Затова имам такъв хъс за живот.Сутрин отделям малко повече от час за медитация,гимнастика и още една практика,няма да я спомена тук ,който иска да пита.Всеки ден си правя по един малък подарък,който не винаги е свързан с пари.



нормална съм,ама не ми личи

Тема Re: Тайната на доброто настроениенови [re: kurkudup]  
Автор flida ()
Публикувано01.04.09 18:41



Знаят какво да пишат.


Хубавото настроение ти личи.
Дай сега една песен за другите.



Тема Re: Тайната на доброто настроениенови [re: flida]  
Автор kurkudup (boss)
Публикувано01.04.09 19:59





нормална съм,ама не ми личи

Тема Re: Тайната на доброто настроениенови [re: kurkudup]  
Автор flida ()
Публикувано01.04.09 20:05



Днес всички сте ударили на "Черно фередже".







Тема Re: Тайната на доброто настроениенови [re: flida]  
Автор kurkudup (boss)
Публикувано01.04.09 20:06



То Жането си няма работа.



нормална съм,ама не ми личи

Тема Re: Тайната на доброто настроениенови [re: kurkudup]  
Автор flida ()
Публикувано01.04.09 20:55



За?



Тема Re: Тайната на доброто настроениенови [re: flida]  
Автор jane_to (бивша gundi_2 )
Публикувано01.04.09 22:44



... глобалното (нататък си продължава всеки според вкуса).





Тема Re: Тайната на доброто настроениенови [re: flida]  
Автор jane_to (бивша gundi_2 )
Публикувано01.04.09 22:47



щот ми е черно пред очите, бе.


Лю още се мъчи, Юлка я няма...една сал тортичка "Гараш" добре, че беше кака
да донесе, та да ми настане 'успиването'.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.