Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:43 25.09.24 
Поколения
   >> 50-60
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Да укротим малко топкатанови [re: flida]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано20.05.09 21:47



Ами питах Гугъл и това ми показа - и аз съм озадачена, защото не разбирам толкова много от цветя, а съм само любителка.





Тема Re: Да укротим малко топкатанови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано20.05.09 21:47



В България народното название за сама китка е за кичестия карамфил. Дай търсене за Сама китка за картинки. Ще видиш там. Аконитина е друго растение. Не е карамфил.



Тема Re: Да укротим малко топкатанови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано20.05.09 21:50



В Гугъла на картинки под сама китка го има и това цвете:кичест карамфил.



Тема Re: Да укротим малко топкатанови [re: Гинec]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано20.05.09 21:51



... аз за това го пуснах без коментар, защото се изненадах, ... а не съм и специалистка.





Тема Re: Да укротим малко топкатанови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор flida ()
Публикувано20.05.09 21:52



Аз също не съм специалист.По-рано четях много,има и каталог,но сега така ни завъртя живота,че мислим за съвсем прозаични неща.


Дъщеря ми също се интересува много.Спомням си едни комичен случай.Бяхме при моя приятелка,която не се интересува кое как се казва,но пък има разкошни цветя.Щерката я пита"Как ги поливаш,на колко оросяема площ колко вода впръскваш" ,жената я погледна се един такъв поглед,който не мога да опиша и каза"Ами не знам,просто ги поливам"



Тема Re: Да укротим малко топкатанови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано20.05.09 21:53



И аз не съм специалистка. Под името "Сама китка" Се подвизават в нашата битност две различни растения.





Тема Re: Да укротим малко топкатанови [re: Гинec]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано20.05.09 21:54



Права си, в целият храст с карамфили се надига една китка като показаните тук дето казвате че не са истински, с бели петна но си е на място и също е красиво, утре може и да ви го снимам. Дори си помислих, че се преобразяват с времето.



Тема Re: Да укротим малко топкатанови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор flida ()
Публикувано20.05.09 21:56



Сред народа много често се преплитат имената.Например по нашия край има джнки и сливи.Бях много изнадана като малка,когато едни гости казаха на джанките сливи.



Тема Re: Да укротим малко топкатанови [re: flida]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано20.05.09 21:59



Аха, ... то и аз така, ... и страстите ми към цветята позатихнаха. Имам и книги, които по-рано четях, а сега цветята ми са на естествен подбор - което оцелее.





Тема Re: Да укротим малко топкатанови [re: flida]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано20.05.09 22:02



Сега забелязах, че от Гугъл е самакитка слято, а това за което ти казваш - думите са поотделно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.