Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:25 28.06.24 
Поколения
   >> 50-60
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Пак за поликлиникатанови  
Автор dorryna (член)
Публикувано20.03.09 21:44



Днес ми се наложи да почакам в поликлиниката. Все още съм под впечатлението на това, което видях...и чух, мисля си дали наистина сме толкова способен народ, колкото ми се иска да бъдем.
Седя си пред един кабинет с твърдото намерение да дочакам доктора, който кой знае защо закъсняваше, трафика е навсякъде, де.
От съседния кабинет уши-нос-гърло изведнъж се раздвижиха, разтичаха се насам натам, едната от сестрите извика за помощ един от пациентите отвън ''да дойде някой да помогне да го свалим тоз на земята, че ще пукяса'', тревога.Оказа се, че на младо момче му правят пункция на ухото, той бил алергичен към някой от медикаментите и му прилошало.За късмет кардиолога вече идваше, бързо реагира с помощта си, после извикаха ''бърза помощ'', за да откарат младежа в болницата.Някакви санитарки веднага докараха носилка, която обаче не знаеха как да сглобят и пригодят за ползване, накрая се успокоиха, че тез от бърза помощ си носят носилки.
Онези...от бърза помощ дойдоха веднага, тичайки по коридора и откараха момчето.
Викам си... абе всички сме едни...добре че тез от бързата са на място.



Тема Re: Пак за поликлиникатанови [re: dorryna]  
Автор Kлep* ()
Публикувано20.03.09 21:53



Значи Доринче, аз мисля следното:
В България имаш само езин шанс късмет демек.ДА СИ ПРИРОДНО ЗДРАВ, ЩОТО ИНАЧЕ ТИ Е СПУКАНА РАБОТАТА!!!
Мал шанс сестичко, че сме улучили в раждането си България и още по-мал шанс, че сме от тези дето-РАЖДАЛА Е МАЙКА ЮНАЦИ, ДА НЕ СА ПРАЗНИ СОКАЦИ!!!Друго щеше да е ако бяхме като Радка, дето е станала депутатка, да ама не!!!Мал шанс и туйто е нашето!!!





Тема Re: Пак за поликлиникатанови [re: Kлep*]  
Автор kurkudup (boss)
Публикувано20.03.09 22:02



Изнасям на гърба си две последователни лекарски грешки.Но и благодарение на бърза и адекватна лекарска помощ съм жива.Нещата са малко тука има ,тука нема.Остава само късмета да е с теб.

нормална съм,ама не ми личи

Редактирано от kurkudup на 20.03.09 22:03.



Тема абе -нови [re: dorryna]  
Автор ceлянинъt (ветеран)
Публикувано21.03.09 10:08



ази срещу доктор, учител и полицай лоша дума няма да кажа!

щото - за напрегнатата им - и изтощителна психически и физически - работа -
не са поставени в подходящи условия на труд, заплащане, поощряване, отговорност...



Тема Re: абе -нови [re: ceлянинъt]  
Автор jane_to (бивша gundi_2 )
Публикувано21.03.09 10:40



ази срещу доктор, учител и полицай лоша дума няма да кажа!
Право думаш, лепвам се за думите ти.


От време оно кой е бил у наше село "елитът"? - Кмета, Даскала, Доктора, Попа, Пъдаро... - те са решавали, те са уважаваните, те са създавали реда и внушавали респекта. У ръцете на тая петчленка е била съдбата на населението. Ама и богатството. А сега какво??? Секо лайно со пари става личност, а натискаме си личностите без пари да ги прайме лай**. Еми, нема оправия - толкова и ша ни оправят.



Тема Re: абе -нови [re: ceлянинъt]  
Автор kurkudup (boss)
Публикувано21.03.09 10:43



И това е вярно,но има и нещо съществено.За да си лекар и учител,трябва и призвание.Нямаш ли го -не ставаш.

нормална съм,ама не ми личи



Тема Re: Пак за поликлиникатанови [re: dorryna]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано21.03.09 10:46



А бе Пътника до някъде е прав,ама и не е прав.Защото,в този случай,е трябвало не само да го попитат дали е алергичен,и да му се доверят,ами е трябвало и да го тестуват,което мисля си е задължително.Ето тук едно безхаберие,и немърливост.Факт!После Санитарките,докарали носилка,и какво от това,....... немогат да я зглобят? Та се питам,не бивали тая носилка да седи винаги зглобена?Или си я пазят,като за изложба,видители имаме си и носилка?Добре,че бързата помощ си имат все още носилки в линейката,щото колкото и грозно да прозвучи,можеби момчето щеше да гушне букета,докато се суетят наоколо му.Което щеше да бъде от страшно по- страшно.
И защо срещу полицай,учител,и лекар лоша дума да не се казва?От страх,или от какво?Щом заслужават,трябва и критика да понасят и похвали.



Тема Re: Пак за поликлиникатанови [re: Юлия 48]  
Автор kurkudup (boss)
Публикувано21.03.09 10:50



Пиян лекар след осми март изражда родилка.Прави ревизия през пръсти и забравя плацента.Жената прави кръвоизлив и едва я спасяват.Кръвопреливане и зараза с хепатит В.



нормална съм,ама не ми личи

Тема Re: Пак за поликлиникатанови [re: Юлия 48]  
Автор kurkudup (boss)
Публикувано21.03.09 10:51



Забравих Доброто утро!

За всички събудени!

нормална съм,ама не ми личи

Тема Re: Пак за поликлиникатанови [re: kurkudup]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано21.03.09 10:56



И както казва народа,че във всяко стадо си има и мърша,то тук при нас май мършата е повече от стадото






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.