Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 23.06.24 
Поколения
   >> 50-60
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: lumixx]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано16.02.09 19:31



Ще се опитам да обясня, без да се обосновавам философски.
Умните съвършено излизат от подобни ситуации като в моя пример, мъдрите въобще не попадат в такива ситуации. Ето, за това говоря.



Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: ПЪTниk]  
Автор jane_to (онази...същата )
Публикувано16.02.09 19:40



В библията е написано че който крие истината търси мир.
Интересно.
Не съм го срещала в Библията това.


Вероятно не съм я чела правилно и задълбочено.
Или теб не разбрах правилно? За вътрешния мир на човека ли става дума?
Тогава излиза, че правилно си задал към нас всички въпроса в другата си тема. Ние да ти отговорим, заради мира. Твоя??? Или на клубчето???
Ох, обърках се, сори за което.

Не винаги ще е така...

Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: jane_to]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано16.02.09 20:39



Библията те обърква, иначе си наясно, ако я нямаше Библията нещата щяха да са си съвсем наред.
Нали точно този цитат пуснах по- горе!
А за последното, нито за мен пишещия и четящ в клуба ми пука, нито за клуба, нито за Безкомпромисна , нито за теб.
Пука ми за отношението, което взимам за Фактите-с него се самоопределям.
И не ми пука, че ти не си ме разбрала мен или Библията.
Също като теб сори за което.





Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: ПЪTниk]  
Автор jane_to (онази...същата )
Публикувано16.02.09 20:42




Те така си требе!!!

Не винаги ще е така...

Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: jane_to]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано16.02.09 21:40



"Те така си требе!!!"

Кое?



Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: ПЪTниk]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано21.02.09 06:58



"За да бъде видяна Христовата светлина е необходимо умът да се потопи в сърцето; умът трябва да се затвърди в сърцето... И тогава възсиява Христовата светлина, осветявайки вътрешната стаичка на душата с божественото си сияние... Тази светлина е и живот... Когато човек вътрешно съзерцава вечната светлина, умът му е чист и няма в себе никакви сетивни представи, но бидейки изцяло потопен в съзерцанието на несътворената доброта, той забравя всичко сетивно, не иска да се взира и в себе си, а желае да се скрие в сърцето на земята, само и само да не се лиши от това истинно благо. Само така човек може да съзерцава несътворената красота, която се възприема със сърцето и е неизразима с рационални понятия, като всяка красота изобщо. Знак за разумна душа имаме тогава, когато човекът влиза с ума си навътре в себе си и действа в сърцето си. Тогава Божията благодат го осенява и той пребивава в мирно устроение."


Казал го е Св. Серафим





Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: ПЪTниk]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано21.02.09 08:01



Да си спомним с добро за тези, които ни липсват, ... но не са вече в този свят ...


Голямата Задушница преди Великия пост
В съботния ден срещу Неделя Месопустна (Месни заговезни) всички българи извършват помен в чест на мъртвите на голямата Задушница преди Великия пост. Или, както името "Задушница" показва, това е ден за възпоменаване на душите на починалите.

За помена се приготвя "коливо" - варено, подсладено жито. Българската традиция включва и хляб и вино. В по-ново време се прибавят дребни сладки и соленки. Поменът се прави на гроба, в църква или у дома. Обикновено на гроба свещениците извършват парастас, защото е по-кратък от панихидата. Тя е по-пространният молебен за упокоение на душите и включва повече молитви, както и четения от Евангелие и апостолски текст.

За една календарна година обикновено Задушниците са четири - преди Месни заговезни, след Спасовден, около Димитровден и Архангеловден. Задушниците са винаги в събота, защото в седмичния празничен цикъл, църквата е определила съботата за ден на покойните. На тези дни близките на починалите посещават гроба, преливат го с вино, прекадяват го с тамян и след това раздават на присъстващите жито и храна за "Бог да прости мъртвите души".

На Месни заговезни (в неделя) с Евангелско четене се припомня картината на Страшния съд. Великият пост започва от понеделник след Сиропустната неделя.



Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано21.02.09 09:32




Мир и покой на душите им!



Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: lumixx]  
Автор jane_to (бивша gundi_2 )
Публикувано21.02.09 16:34



Прекрасен цитат, Лю!





Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: lumixx]  
Автор jane_to (бивша gundi_2 )
Публикувано21.02.09 16:38



Да ги почетем и съхраним в сърцата си!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.