Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 23.06.24 
Поколения
   >> 50-60
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Лука 10:38нови [re: ПЪTниk]  
Автор Kлep* ()
Публикувано15.02.09 22:34



Така де, прав си -всеки друг момент нека се празнуват тези дни и на 14 февруари, също!!!При добро желание за любовта с двама/най-малко/, а за виното може и поединично!!!





Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: ПЪTниk]  
Автор Moapeйн: ()
Публикувано15.02.09 22:36



Загрижена не съм, защото знам че това е племе безверно.
Само с примерите(портрети от стената) си живее





Тема Re: Лука 10:38нови [re: Kлep*]  
Автор Kлep* ()
Публикувано15.02.09 22:43



Лека вечер!Беше ми приятно!





Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: ПЪTниk]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано16.02.09 06:36



Да, написах иска ми се, защото, като разумен човек, не мога да не отчета, че има житейски ситуации, при които, под въздействие на екстремни, най-често външни фактори, може да се получи разминаване, но говоря за тях като за изключение, а не като правило!


Когато като правило се получава разминаване между вътрешно мислене и външно поведение най-често става въпрос наистина за неискреност!




Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: jane_to]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано16.02.09 07:30



Собстеният език, за кото ми питаш идва със знанието.
Искреността трябва да стои в ценостната система на човека по- ниско от любовта, вътрешния мир и светостта на човека.
Не бива да я поставяме на първо място и да се оправдаваме с нея.
В библията е написано че който крие истината търси мир.
Например комшийката ми може да е много искрена с мен като ми казва факти, че жена ми е курва, но резултата ще е отвратителен, е, каква полза в този случай от искреността?



Тема Re: Лука 10:38нови [re: Kлep*]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано16.02.09 07:32



Съгласен, да пием с теб за любовта и виното, НАЗДРАВЕ Клер!



Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: lumixx]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано16.02.09 07:36



Чистото вътрешно състояние е духовно и е крехко. В материята все се намира кой да хвърли кал върху чистите ни вътрешни чувства, да ги унищожи, да нарани и нас. Вътрешните чисти чувства трабва да бъдат пазени от външен явен показ, за да ги има чисти и да ни служат. Тава става с подходящо поведение различно за всеки един конкретен случай и за това се иска познаване на човешката психика, а опознаването на човешката психика започва от самите нас.
Всичко е в нас, вън няма нищо освен условия за развитие.



Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: ПЪTниk]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано16.02.09 07:56



Обратно на теб, аз мисля, че трябва да сме по-открити, по-уверени в вътрешните си чувства, а от това ще бъдем и по-добре разбрани.





Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: lumixx]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано16.02.09 19:14



И за разбирането грешиш...и мутрата разбира, че да трошиш костите на човек с бухалка не е добро деяние, но го прави.
Ти вероятно имаш нещо конкретно предвид, в което си права, а аз говоря принципно.
Били говорила на човека който е влязъл с взлом в къщта ти за да окраде и нарани децата ти, за да бъдеш по - добре разбрана.... аз бих го гръмнал между веждите за да ме разбере. Само така ще запазя онова на което държа...а ние говорим за вътрешно състояние на любов...да, гърмя всичко външно, за мен това са само условия



Тема Re: НЕДЕЛЯТА на блудния синнови [re: ПЪTниk]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано16.02.09 19:23



Напротив и аз говоря по принцип.
Да осъдиш е лесно. Да се опиташ да разбереш, означава да бръкнеш в неизвестността, приемайки възможността да не стигнеш до окончателен отговор или поне не до такъв, какъвто ти харесва.
Да ти посегнат на най-милото - децата е зверство, но поради тази причина трябва ли сам да станеш звяр!?
/Пази боже това да не се случва никога и на никого/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.