Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 28.06.24 
Поколения
   >> 50-60
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 49!  
АвторПeпa (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 21:37



Кажете нещо за как се чуствахте като станахте на 50. През март станах на 49 и не ми се вярва. Оня ден дъщеря ми ме пита, 'Как се чустваш като ставаш на 50?' и аз рекох, 'Ми, ОК - приемам го'.... Малко излъгах, но на там отива - щото няма накъде....трябва да се приеме.... Интерсено обаче как навъртаме годините.





Тема Re: 49!нови [re: Пeпa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано30.04.08 22:32



Твоето "няма накъде" ме изкефи...ако аз бях Господ и аз така щях с теб...
Да ти призная преди време и аз бях също като теб..като се раждах първата ми мисъл беше същата "няма накъде"...па я ми чети докъде съм достигнал...


Това с годините е много интересно



Тема Re: 49!нови [re: Пeпa]  
Автор flida (член)
Публикувано01.05.08 13:21



Как ще се чувстваш ли?Както си го направиш.



Тема Re: 49!нови [re: flida]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано01.05.08 15:48



Здрасти, предлагам ти да прочетеж Йов в Библията и да помислиш какъв принцип искат там да ни покажат, ако читателя вярва в написаното...ако, разбираш ли... и като се досетиш за принципа има второ АКО...ами ако наистина е така...
какво сам да си направиш...?
Мислех че си наясно че човек не е единствения вършител на действията си....



Тема Re: 49!нови [re: ПЪTниk]  
Автор flida (член)
Публикувано01.05.08 17:40



Естествено,че не е единствения!Имах предвид нещо далеч по-земно -да не позволява да се чувства стара,да търси начини да съхрани духа си млад ,а за връзката между духа и самочувствието всички знаем.



Тема Re: 49!нови [re: flida]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано01.05.08 18:47



Да, така те разбирам, дано и тя да те разбере.



Тема Re: 49!нови [re: ПЪTниk]  
АвторПeпa (Нерегистриран)
Публикувано01.05.08 20:57



Разбирам - как да не разбирам





Тема Re: 49!нови [re: Пeпa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано02.05.08 01:42



Обясни ни де, какво разбра...разбра ли как се навъртват годинките?



Тема Re: 49!нови [re: Пeпa]  
АвторMarchela 5 (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 17:55



Случайно попаднах на темата. Аз съм вече на 49, през декември ще стана на 50. Страхът от остаряването е като страха от порастването според мен. Тези "уплашените" ми месеци са вече минал период. Има един анекдок за пастор, свещенник и равин спорещи кога започва живота. Според свещенника при раждането, според пастора - при зачеването, а според равина когато ти порастнат децата и ти умре кучето. Е моята дъщеря е на 17, кучето ми почина преди години. Като начало на новия етап в живота уча английски и неочаквано за мен успях да намеря много време за себе си.
Пожелавам хубав ден на всички и красив и щастлив нов етап в живота за юбилярите.
ПП. Моят свекър е на 84 години и все още не слиза от ските.





Тема Re: 49!нови [re: Marchela 5]  
АвторMимa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 09:40



А така, наборе!
Остаряването наистина е състояние на духа. Годините въобще не ме вълнуват, не мисля за себе си като за остаряваща.
Човек трябва да се грижи за здравето и добрата си форма, да спортува, да не губи връзка с по-пресните поколения

, да държи ума си остър и буден...
Другото е суета...

ПП Само да вметна - в страните с много пастори животът наистина започва отначало след пенсионирането! Ама там пенсиите позволяват това. У нас е направо ужас! Та, не е зле човек сам да се погрижи за себе си предварително. Ако може...
Иначе депресията не ни мърда. Добре, че ни е далече още.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.