Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 22.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Мнения за Фиат Мареа  
Автор Slack© (the_surfer)
Публикувано04.12.07 17:00



Здравейте! Зарибил съм се по Fiat Marea седан /може и комби в краен случай/ с 2.0L / 145к.с. мотор но ме интересуват малко отзиви от някой от вас. Чувал съм че частите са им смешно евтини, но като минус само леко твърдата возия. Ако някой има прекио впечатления бих му бил благодарен да ги сподели с мен.



---- live and learn ----

Тема Re: Мнения за Фиат Мареанови [re: Slack©]  
Автор ivkagd (Фиат крома)
Публикувано04.12.07 20:00



Не са въобще евтини частите на италянките , особено на по високия клас . Аз имам Крома и частите направо са убийствено скъпи да не говорим ,че ги няма.
Виж за какви цени става въпрос: http://www.axm-auto.com/
Само ангренажния ремък ти е 48лв.Но виж точно за твоя модел не съм сигурен с точност но горе долу е това.Ама ремъци , ходова част , амортисьори няма начин да не побараш дори само година да я караш,при тези пътища.При мен след 5-6 месеца в ходовата част започнаха едно по едно да се обаждат - амортисьори, тампони , шарнири и да не изброявам ,че няма край.Но според мен е това:добри коли са но скъпа е поддръжката им.



Тема Re: Мнения за Фиат Мареанови [re: Slack©]  
АвторiPAQ194O (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 19:40



Привет,
мнения много, от теб зависи дали ще ме послушаш.. хехехе...
Нека да започна с отрицателните страни на всяка италианска и френска кола- те просто не са правени за нашите нещастни пътища.. :( освен това са и вратите и дръжките които за жалост май са пластмаса
А коментара ми нека започне сега :)
Притежавам Марея 1,6 16V SX оборудване от около 4 месеца.. първите ми впечатления бяха че това е автомобил с размери и оборудване равно на С40 на Волво.. широка и дълга база и спортни замазани форми.. в багажника влизат поне 2 прасета, може и 3 ако са транжирани.. вчера карах багаж за смяна на квартира и мога само да се чудя какво влезе в този автомобил... първоначалните ми впечатления се допълниха от комфорта който дава италианеца.. седалката се регулира и те поглъща... всичко е на една длан, подлакътици и барче, радиото е смотано, ама вече музики по 1,5 кв не ми се слагат повече :) хехехе , така.. волане е чупещ се... удобни врътки на фарове и мигачи.. централната конзола е перфектно разположена... още при първото кръкче откачаш от липсата на преден капак и багажник и огромното предно стъкло.. но след 100 км свикваш и се кефиш на пътя пред теб.. задницата ми беше смърт да карам назад, ама след 10 опита и габаритите на колата са вече твои.. супер леко управление на волана.. но.. казвам но.. голям радиус на завои.. все пак е голяма кола и гумите не се чупят като на Мерджан.. но все таки.. колата има перфектни спирачки, лесно сменяеми скорости, климатроник който според мен е повече от безупречен.. след пътуване до морето установих че зоните на пътниците и водача са достатъчно широки за да се отпусне човек и нагласи .. и да не се схваща както е в по малките коли... Например седалките отзад имат достатъчно място за краката на пътниците и при изтеглени максималко назад предни седалки.. като добавим и климата отзад- център и крака под предните седалки.. колата предлага доста добро и тихо возене... несравнимо е просто да отвориш прозореца на Сливница и след това да го затвориш.. без коментар просто..
колата на бенз има разход около 8 - сравнително спокойно но динамично каране... ако не ти свиди 103 коня просто правят чудеса :) хехех
при поставена АГУ (дълго омисляне) обикновена с кихалки, разхода е 10 без съществена загуба на мощност или багажник :)
за цени на части не мога да кажа, тъй като обслужването ми бе при приятел с магазин и отстъпката ми беше огромна.. но не вярва да е повече от на немските...

Последно- това е семеен автомобил от среден и нагоре клас.. с достатъчно комфорт и стабилност за кормуване... за сам човек е просто безумие..
надявам се да съм бил полезен






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.