Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:32 30.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема КЪДЕ да монтирам!!!!!!!нови  
АвторПУHTO (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 13:04



Здравейте колеги!
Много моля някой да ми даде съвет, къде е най-удачното място да монтирам изпарител на Фиат Пунто. Като гледам най- широко е под акумулатора, а и нали трябва да е по-ниско от разширителния съд? Някой ако има опит нека да сподели. Решил съм да си събера газова уредба - всичко ново разбира се, като ще купя изпарител Волтран/електрически/. Двигателя е 1,1моно. Мислите ли, че ще е удачно?

Благодаря на всички, които ще ми дадат съвет!



Тема Re: КЪДЕ да монтирам!!!!!!!нови [re: ПУHTO]  
АвторПУHTOBEЦ (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 21:43



Имам същата кола.Те горат на дълъг път по 4.8 - 5 л /100 км. Защо ти е тази бомба в колата?
Може би е ОПРАВДАНО само ако караш повече от 5,000 км месечно =60,000 годишно =166 км ДНЕВНО !
Нафтата поскъпна .......ще поскъпне и газта. Ще затвориш поне 500 лв. Помисли още и успех !



Тема Re: КЪДЕ да монтирам!!!!!!!нови [re: ПУHTO]  
АвторПУHTO (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 22:22



Според мен колега трябва да се разсъждава така:
След като колата харчи малко бензин, тя ще харчи и малко газ. Примерно при 5л./100 бензин - 6,5л./100 газ, но с тази малка разлика в цената на горивата. Ако приемем, че бензина е 2лв. - 10лв. за 100км, а ако газта е 1лв. - 6.50лв. за 100км. Аз лично със старата кола минавах около 10-15хиляди на година. При тази ценова разлика икономията ако си на газ е около 500лв. годишно или около 40лв. на месец. За мен това са пари.



Тема Re: КЪДЕ да монтирам!!!!!!! [re: ПУHTO]  
АвторVS GAS (Нерегистриран)
Публикувано09.11.07 10:19



Като общи сведения...

Независимо какъв е автомобила, мястото за монтаж на изпарителя трябва да бъде така подбрано, че да отговаря на следните изисквания:

1. Изпарителят изцяло да е "потопен" в охлаждащата течност на автомобила, т.е. да не се постави високо и да има проблеми с обезвъздушаването. Това ще рече, че ако се направи мислен надлъжен разрез на охладителната система, изпарителят трябва да е под най-високото ниво, което заема, охлаждащата течност в радиатора, разширителен съд, радиатор за отопление и т.н...
2. Да се включи паралелно на радиатора за отопление на купето, т.е. да се осигури собствен, независим контур.
3. Плоскостта на изпарителя да е успоредна на посоката на движение. т.е. да не се монтира напречно. По този начин се избягва инерционното влияние при ускорение и спиране.
4. Мястото (изпарителят) да е максимално близко до инжекторния блок.
3. Да има лесен и удобен достъп до винтовете за регулиране и евентуално обслужване.

Монтирането на АГУ не е сложно, но изисква инструментална екипировка, условия... (канал), трябва да съответства на доста изисквания, което го прави много отговорен, затова откровенно бих споделил:

1. Да се направи един автомобил да работи с два вида гориво е трудна техническа задача, с която не всички успяват да се справят.
2.Икономии се постигат не за сметка на качествена АГУ и качеството на монтажа, а на горивото във времето на експлоатация.

Целта трябва да е: с малко пари да се изминават големи разстояния.
Само едно примерче: За 100-200лв може да се вземе едно Трабантче и с него придвижването е възможно, но на градско ще гори 8-10л/100км бензин, което означава, че експлоатацията на евтиното Трабантче е "златна"

Мой съвет, ако не си поставял АГУ, ако нямаш опит, по-добре не се захващай. Дай повечко пари за хубава АГУ и потърси специализиран сервиз. Поставянето на АГУ на автомобили с SPi впръскване не е проблем и става много добре. Веднъж "пасне" ли на колата, забравяш за уредбата и найвече за бензина...
С тоя "Волтран" рискуваш непрекъснато с регулировки да се занимаваш, разбира се, срещат се и такива, които да са доволни от този изпарител...

..и накрая бих споделил, че с добра АГУ, поставена, регулирана както трябва няма да усещаш разлика дали си на "газ" или "бензин", колата няма да "глъхне", да "препръцва" по баирите като лъскаво, но "скопено" такси

и най-важното ще се избегне шока, настръхването на косите при зареждане с гориво...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.