Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:10 28.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ще се ПОВРЕДИ ли КОМПЮТЪРА ако.....??  
АвторBacил (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 21:16



1 /Поради някаква оттечка е паднал акумолатора ми и не мога да запаля......Имам токоизправител и съм решил да го възбуда за да запали. Комшия ми казва че НЕ МОЖЕЛО да се свалят кабелите от полюсите понеже ще се прицака компютъра .....или по- точно първо - после + Вярно ли е това и как да процедирам. ??

2/ Каква може да е оттечката на акумолатора ? /свалям панела на радиото да не би от това да е ? / Втори път ми го прави и то след като съм патувал 120 км и е зареден /динамото зарежда няма аларма на таблото / След 7 часа отказва да запали .

Благодарен ще бъда ако може някой да ми помогне.



Тема Re: Ще се ПОВРЕДИ ли КОМПЮТЪРА ако.....??нови [re: Bacил]  
АвторAчo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 08:58



.....няма да се прецака, дори се препоръчва преди каквато и да е ремонтна дейност по колата винаги да се освобождава(изключва) (-) клема на акумулатора.
Що се отнася до токовете на утечка, без замерване, диагностика за причините може само да се предполага.
За да се разрежда акумулатора толкова бързо ( 7ч), това означава, че тези токове са с доста висока стойност, а вероятни причини могат да бъдат.
1. Изгорели изправителни диоди на алтернатора (най-често по невнимание-обратно включване на акумулатора)
2.Има постоянно включен консуматор
3. Възможно е самият акумулатор да е повреден (със значителни саморазрядни токове)
За други вероятни причини в момента не се сещам, но дори само за тези три да се провери, се изискват различни методики (майсторлък

) за локализиране на дефекта.



Тема Re: Ще се ПОВРЕДИ ли КОМПЮТЪРА ако.....??нови [re: Aчo]  
АвторBacил (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 12:53



мерси много, но за акумулатора не ще много мойсторлук ,колкото уреди . Затова ще отида при акумулаторджии






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.