Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 31.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема test  
Автор KPEMATOP (FIAT TIPO 1.6)
Публикувано19.09.06 11:46



test



Тема Re: testнови [re: KPEMATOP]  
АвторTecт (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 07:48



ПЪРВА СТРАНИЦА

--------------------------------------------------------------------------------
ДАИ ще спира колите без катализатори

Володя Киров


Снимка: Александър Михайлов



Надя Христова


От догодина ще се спират от движение автомобилите със свалени катализатори и тези, които замърсяват околната среда с вредни газове над допустимите норми. Това обяви вчера изпълнителният директор на агенция "Автомобилна администрация" Володя Киров и напомни, че от 1 януари влизат в сила промените в Наредба 32 на транспортното министерство за изискванията за емисиите вредни газове.
Според промените за произведените преди 1986 г. автомобили нормата за вредните емисии е 4.8% въглероден окис, а за произведените след 1986 г. - 3.5%, ако нямат катализатор. Всички автомобили, произведени след 1992 г., имат фабрични катализатори за вредни газове. По думите на Киров обаче не са редки случаите собственици им да демонтират устройствата. Тези коли също ще се спират от движение, докато катализаторите не се сложат отново.

Подробности - в "Икономика"


Публикуването на текстове от електронното издание и съответните форуми е разрешено само след писмено съгласие от редакцията.


Дай мнение по статията
Мненията по темата [29] - СЕГА Форум Видими

lsd
[Напреднал][189]
30.11.2005 г. 21:38:02 Ами трабантчетата, вартбурзите и градските тобуси ще спират ли???
редник


30.11.2005 г. 21:55:22 Аман от чиновници, които обичат да се правят на началници...
alabala12
[Златен][246]
30.11.2005 г. 22:31:40 Ами да, сигурно господина по-горе има служебна, чисто нова кола, която кара като собствена - разходите са за ведомството - така, че защо пък да не забрани останалите коли. Или пък защо да не забранят колите на повече от 2 години!??? ами да новите сигурно изпускат планински въздух и миришат на маргаритки. Само дето струват майка си и баща си, но като си имаш служебна кола и може да иа ползваш като лична - кво ти пука.
ОвенЕдинак
[Златен]
30.11.2005 г. 22:48:42 Поредно изхвърляне на чиновник-въздухар.Че то половината ни автомобили са за спиране от движение.Ало, управляващите, някои ваши чиновници се чудят как да изкарат народа да ви свали от власт.Ако наистина се чувствате безсилни да се справите, просто си подайте оставката и да се насрочат предсрочни избори.
WHATS UP


30.11.2005 г. 23:10:20 Споко!Застрахователите ще му стъпят на врата.Ако стане неговата от кой ще взимат ГО?
*666*
[Напреднал][79]
30.11.2005 г. 23:52:59 *****


--------------------------------------------------------------------------------
Натиснете тук, за да се запознаете с Правилата на форума
--------------------------------------------------------------------------------



Редактирано от - bot на 01/12/2005 г/ 10:31:26

Нашия
[Начинаещ][20]
01.12.2005 г. 00:05:47 па ако жигулата ми е на 30 години нека си кади колкото може....
ТЪПАНАРИ!!!
VOCI


01.12.2005 г. 06:40:35 Ако тая карикатура само се опита да си претвори идеите в живота - и го виждам в черната хроника. Нищо лично.
slartibartfast
[Златен][302]
01.12.2005 г. 07:41:18 Катализаторното гърне се запушва почти задължително след няколко години употреба, особено ако колата е карана само в България.
Резервното гърненце с катализатор струва ~1000 лева и 99% от собствениците на автомобили го подменят директно с резонаторно. Но по документи колата си остава с катализатор.

Само чета
[Напреднал][104]
01.12.2005 г. 08:58:10 Има особена пасмина началници пети-шести ешелон, които, за да бъдат забелязани, хвърлят по някой фишек от време на време. Цитирам подобно заглавие от преди няколко години: "КАТ ще глобява жените, които управляват автомобил с високи токчета." И какво стана? Полковникът, който често се изхвърляше, за да го забележат, постигна своето. Забелязаха го. И го пенсионираха...
Пикачу
[Златен]
01.12.2005 г. 09:07:16 Карам Рено произведено на 31-03-1992 г. Има катализатор, но никъде в талона не е отбелязано това. Как ДАИ ще ми изискват наличието на катализатор, като не е отбелязано? Щото наистина, мисля да го резна, а 1000 лв. не бих дал, като гледам що манталски трошляци, варбурги и грабанти димят на поразия, а никой не ги закача.
Настрадин
[Златен][223]
01.12.2005 г. 09:27:01 Той, АлаБалата, си е напълно прав, но има и друго!
Някой е внесъл определено количество катализатори и сега, за да ги продаде на сметка, ще прави далаверата със същия този господин навярно. Така че, нищо чудно, ако един катализатор струва много пари, изведнъж в България цената им да стане двойна... Както с лекарствата например.
Шофьора
[Новак][1]
01.12.2005 г. 10:03:19 Даваите да караме колелета за да дишаме чистия софииски въздух!
A cop
[Златен][343]
01.12.2005 г. 10:13:32 Първо: това ДАИ да го духа - съгласно закона за администрацията то не може да съществува. Създадено е с акт на МС, който при новия закон трябва да е невалиден. Второ: В БГ катализатор не може да преживее и половината от живота си заради скапаните бензини и нафта. Трето: да поставят катализатори на автобусите и товарните автомобили и тогава да искат и от леките коли. В Градски транспорт нямат пари да сложат зимни гуми, пък какво остава да се сложат катализатори.
9101


01.12.2005 г. 10:14:59 Трабанче - може да се купи в движение за 100 лв.
Катализатор - 1000 лв.
Един катализатор = 10 трабанчета.
Задължителна застраховка - 200 лв.
Една застраховка = на две трабанчета за година.
Ми то излиза по-евтино да караш трабанче без да плащаш нищо, и като те спрат - оставяш им го и си купуваш ново. До 12 трабанчета за първата година, и по две трабанчета за следващите години - не си на загуба.

Бечо
[Златен][355]
01.12.2005 г. 10:21:07 Понякога пищенето в ушите пробужда съвестта,
а искрите в очите освежават ума - само трябва
да се удря както трябва !
А този ще го отнесе - като временно изпълняващ
задълженията си.
Вълчо
[Златен][223]
01.12.2005 г. 10:32:39 Ало, Володя Киров,
а не мое ли преди това тебе да те спрат от движение, а? Аман от евротъпунгери! Дайнов слага ред в образованието, а това недоразумение, Володя Киров - в автомобилите. Като резултат ентропията на системата расте ли расте, вместо да намалява. Както казваше Радой "И таз ли тиква напред ще подтиква?"
Старшината


01.12.2005 г. 10:36:08 бла-бла ... 95% от колите втора употреба да бъдат спрени - бреййй ...
OLDMAD


01.12.2005 г. 12:47:18 Рецепта:
1.Сваля се катализатора.
2.Цепва се отгоре и се вади "тухлата".
3.Заваряване, шлайфане и боядисване.
Общо цена=20лв.
(масова практика на тенекеджиите у BG)
...
Впрочем, ако не се изпълни тази процедура, двигателя работи като трактор ДТ-54, все едно че някой му е напъхал банан, картоф или парцал в ауспуха
Съвета е безплатен, да му мисли ДАИ, как ще установи токсичноста с подвижните си допотопни "гАзоанализатори"!

шуменско пиво
[Златен][470]
01.12.2005 г. 13:52:03 Прави сте пичове, само че аз за да мина годишния преглед, задължително преди това минавам на сервиз да я видят как е. И едно от нещата дето най-много внимават е емисията на газове. Щото ако ме върнат за нещо друго, не е голям проблем. Плащам само 5 евро за повторен преглед и ако вече е ОК, минавам и толкоз. Ако обаче е било за вредни емисии, повторния преглед е три пъти по-детайлен. Т.е. може да ми изкарат и работи дето преди туй не са видяли или са подминали като маловажни. Влезем ли в ЕС-то, спукана ние работата. Щем не щем, тия изисквания ще дойдат и у нас. А тогава... не ми се мисли!
OLDMAD


01.12.2005 г. 14:27:13 Явно не сте в час! На бензомотор с газова уредба не се мери токсичност и СО!
Просто няма начин. Преди техническия преглед, откачаш кабелите на бензиновата помпа и готово. Ако си с жигулка, вадиш маркуча от резервоара към безиновата помпа и му слагаш клечка. Просто колата ви не работи на безин и т`ва е! Да доказват каквото си искат.
А на пътя казваш на ДАИ, че току що си бил на газ-сервиз, ма нещо станало и си минал на бензин...пък той от миналата година...
Бе мурафети има всякакви !
Българина е изобретател по природа
Старшината


01.12.2005 г. 14:32:14 По просто - дай-аджии да не са по скъпи от кат-аджии
XYZxyz


01.12.2005 г. 15:20:00 Пикачу какво значи "манталски"?
Между другото дизелите пушат даже повече от двутактовите. Не знам състава на вредните им газове, но ако след един автомобил има черен шлейф, то той е дизел.

KAT
[Новак][1]
01.12.2005 г. 17:49:51 Колите без КАТализатори трябва да ги спират КАТаджиите :-)
майничка
[Напреднал][121]
01.12.2005 г. 19:38:04 Трябва да се направи нещо, за да се очистят улиците в България от самодвижещите се ковчези, взети за 100 евро от някоя автоморга. Приветствам тази стъпка.
Пейчо
[Златен][496]
01.12.2005 г. 20:03:24 Направи ме Господи ДАИаджия.
Не КАТаджия, не полицай, не данъчен инспектор, не ХЕИ инспектор, не ДВСК инспектор, не митничар. ДАИяджия ме направи и ме гледай та ми се радвай. После да знаеш пак ще има озонова дупка, там при тебе на небето. Ще има и дупка долу в джобовете на бедните превозвачи......
Направи ме Боже ДАИаджия.......
OLDMAD


01.12.2005 г. 20:14:41 Уважаеми господин Пейчо, откъде така изтънко познавате ДАИ-далаверите?
Ако не е професионална тайна, разбира се
Choveka
[Новак][2]
02.12.2005 г. 10:14:16 Правилно - колата е скъпо удоволствие - не може куцо и сакато да кара неква бричка за 150 лева и да трови околната среда и здравето на другите шофьори - колите без катализатор отдавна са морално остарели...
tacho
[Новак][1]
18.05.2006 г. 17:48:02 Аз си карам ауди 80 има кат и тн. обаче не мога да си позволя да си вземая нов 800 лв, и сам решил да си купя един карбуратор от голф и като отвориат капака да ниамам проблеми (или поне така си мисля).По принцип си карам на газ, и направо сам бесен с тази нова глупава наредба. Предполагам че някои от тези където го решиха това внася катализатори и си търси пазар за тях. Това за мен е държавен узаконен рекет, както и за новите номер : ами след 6 месеца може ли някой да ми гарантира че няма да ги сменям пак? Как да си плащам данъците? Това ли е причината заради която няма да ни приемат в Европа или причината е в тези който ни оправляват. Корумпирани .........

Дай мнение по статията


Цени на горивата

Още в рубриката
• Депутатите: Кабинетът да даде пари на учителите

ДАИ ще спира колите без катализатори

• Валери Петров получи наградата за литература на Софийския университет "Св. Климент Охридски" за...


Въведете текст
на английски:



Реклама
1GB Canyon MP3 Player



Цена: 120 лв.
без включен 20% ДДС
тел. (02) 866 62 21

Посещения
Общо 19340899
Активни 145
Страници 45216
Днес 7724
За един ден 29007
Очаквани 7779
Статистика за статията
Прочетена 3111
Мнения 29
Оценка 3,7
Гласували 46
Отпечатана 1654




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.