ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:07 30.07.14 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Тема Смяна на термостат (антифриз)  
Авторyчyдeн (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 07:52

1.Имам Фиат "Брава",1.8, ELX, с климатик, 1996 година. Може ли някои да ми каже в каква последоваелност и как се сменя термостата. Как се извршва обезвъздушаването. В сервизите цената е 40-45лв. , но не ми се вярва "майсторите" да четат документацията за всеки модел Фиат Брава (различна е охладителната система- термостат и пробки за обезвъздушаване при 1.4,1.6,1.8), всички май са самоуци. Най вече ме е страх да не влезе въздух в цилиндровия блок и да прегори гарнитурата. Антифриза на колко време да се сменя?
2. Имам омасляване около болта който държи резервоара (става въпрос за този които е от към задната броня). Не мога да разбера над резервоара ли има теч на масло (и от къде идва тогава), защото е омаслен и от горе.
3. На годишния технически преглед задната дясна спирачка показа на половина от лявата ( на компютъра показанията за задните спирачки бяха 1450/ 945). Вчера смених задните накладки в севиз Фулда (зоопарка), с немски накладки NK. Причината за това беше , че беше останало от старите накладки около 2мм. Дали това е причината за разликата която дадоха задните спирачки?

Тема Re: Смяна на термостат (антифриз)нови [re: yчyдeн]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 16:14

Здрасти,

Мойта Брава е абсолютно същата само че 1,6 16в.
Преди време сменях термостата и аз, само че има два вида термостати - 1.само с един датчик, 2. с два датчика. Така че преди да купуваш термостат провери точно какъв е.

Като гледам в сервиза в който го сменях не баха големи разбирачи, нищо повече не се иска от това да се понацапаш и да завъртиш два болта.

*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.