Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 12.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема FIAT MAREAнови  
АвторLarry (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 04:08



Помоощ! Колебая се дали да не си купя Мареа, и искам да поразпитам: 1-во- има ли такива, които са правени в турция? Какъв разход дава 1.9 ТД или 1.8/1.6 бензин? Какви са им основните проблеми, кое им се чупи най-често, какво трябва да гледам като си купувам такава кола? Всякаква информация ще ми бъде много полезна!



Тема Re: FIAT MAREAнови [re: Larry]  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 14:16



Vzimai i ne se zamisliai!
Na men marea kombi mi e lubimata kola,za cenata si:))
Ako e diesel mai e po-dobre JTD.Vse pak kakvo predpochitash da karash izbirash ti(benzin-diesel)Kolata prosto si e mnogo dobra s mnogo extri i ne vijdam koja druga moje da i se opre v tozi class za tazi cena



Тема Re: FIAT MAREAнови [re: Larry]  
Автор555 (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 00:07



От около половин година имам Мареа 1,9td комби.
Двигателят явно е в добро състояние , не харчи масло, пали лесно
и в най-студените дни, доста тих е , поне в сравнение с този на стария ми
Опел .При спокойно каране, разхода на гориво отговаря на този посочен от
Fiat ,което ме учуди все пак колата е на 9 години. Окачването е доста твърдо
но въпреки това вози приятно , в завои се държи стабилно , спирачките са много добри макар , че няма ABS .За съжаление се оказа , че някои резервни части липсват в масовите магазини или трябва да се поръчват , а това вдига цената. Наложи се да направя ремонт на алтернатора , едвам открих четки,
предният лагер е японски и няма европейски аналог , а самият демонтаж е свързан с откачане и подместване на двигателя и малко майстори са навити да го правят.Въобще ремонта е КОШМАР поради малкото място под предният капак . Не пропускай да попиташ за оригиналният чип-ключ за рестартиране
на компютъра. И Накрая да кажа , че за цената си качеството е много добро
и пак бих взел същата кола , а пък ако можеше да е и с 10 години по-нова...



Тема Re: FIAT MAREAнови [re: Larry]  
АвторLarry (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 01:33



МЕрси "555" за отговора!!! Значи правилно съм се ориентирал. А тя всъщност какъв разход ти дава, само това не ми стана ясно? И също така пъргава ли е или двигателя 1,9 не и е достатъчно мащен? А също така имал ли си проблеми с климатика, като чести допълвания с фреон и т.н. и тя с новия фреон ли е или със стария дето трудно се намира и е доста скъп??? Предварително много благодаря.



Тема Re: FIAT MAREAнови [re: Larry]  
Автор golim (непознат)
Публикувано16.01.06 16:03



Ами аз мисля че Мареята е доста добър избор в класа си...и доста добър избор...карал съм Мареа турбо дизел...добре се държи на пътя...но при нея има доста повече претрупани неща...бих ти препоръчал да се замислиш за Ланча-Дедра 1,9ТД комби ...мога да ти кажа че такова чудо съм карал е толкова здраво стъпва че направо те залепва за седалката...климатроника работи перфектно а и разхода се движи между 5и 6/100 но карането е до 150км/ч.
Очарован съм....



Тема Re: FIAT MAREAнови [re: Larry]  
Автор555 (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 22:51



Проблеми с климатика не съм имал, не съм го допълвал и нямам представа
какъв е фреона. Разхода на гориво е нещо твърде относително най-малкото,
защото дори да караш извънградско , все ще минеш и през някое населено място или ще попаднеш в задръстване. При мен на дълго с 5 човека без да карам по магистрала след около 500км. , преминаване през яз Белмекен и Юндола разхода беше между 5,5 и 6 л. , като и двата пъти сипах на една и съща колонка зада избегна грешката , защото и 1л. у нас е разтегливо понятие . В София след същите километри , но предимно с двама човека,
разхода беше между 7,5 и 8 л. при нормално спокойно каране.
Двигателят наистина не е свръхдинамичен и това предполагам се дължи и на
турбото , което освен , че помага е и спирачка на изгорелите газове поне докато не успее да сработи но съм чувал , че това е проблем и при Порше
поне при по-старите , не че ги сравнявам. На магистралата 140-150 се
поддържат без проблем, без значение дали се изкачваш.
А и винаги можеш да поискаш от търговеца да пробваш как върви съответната
кола , без да се задължаваш да я купиш.



Тема Re: FIAT MAREAнови [re: 555]  
Автор pavlina_8O (непознат )
Публикувано29.01.06 11:06



Не знам кой ти е свалял Динамото за да ти сменя лагера ...но това е фасулска работа...просто мнолесно се пражи разхлабва се единия тампон на мотора и е елементарно...колкото до лгера...намира се доста лесно а има и европейски аналози...а това че мотора е страшно тих спо няма...никакви вибрации в купето....в сравнвние с шумните прехвалени ТДИ на Фолксваге...мисля че за парите си Фиат Мареа е най добрия вариант на БГ пазара за коли.за 6000лв..може да се вземе кола 1998г.което е супер...а и частите за нея са страшно евтини...всички филтри от Фиат Уно стават за нея....и са по 5-6 лева.горивния мисля че е 7-8лева...помпата и дюзите за механични,няма никаква електроника по управление на горивния процес...супер машинка...същото се отнася и за Ланча Дедра 1,9ТД..прекрасен автомобил...



Тема Re: FIAT MAREAнови [re: 555]  
Автор pavlina_8O (непознат )
Публикувано29.01.06 11:10



Ами не знам при теб...ама при мен турбото работи много добре...доста бензинови коли под 2000куб.см ми дишат праха...просто колата тругва много здраво..1,9ТД 100к.с дизел се равнява поне на 120к.с бензин..колата си дърпа много здраво..а и тУрбото е с променлива геометриа на лопатките компресора е Гарет..ГТ1544
подобно турбо слагат и на Ауди А4



Тема Re: FIAT MAREA444 [re: pavlina_8O]  
Автор CyberFiend ()
Публикувано23.02.06 22:00



а дали всичко казано до тук важи и за 2.4TD, че нещо съм си я харесал нея...



Тема Re: FIAT MAREA444нови [re: CyberFiend]  
Автор555 (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 23:29



Това ще каже някой който има 2,4 моя двигател е 1,9 , но когато аз избирах
ми се стори че 2,4 са по-шумни . Може и да греша все пак не купуваме от магазина . Сигурно върви повече , но сигурно и разхода е по-висок . Ако обаче мислиш сам да си ремонтираш нещо по колата , трябва да знаеш , че около моя двигател почти не може да се бръкне сръка а 2,4 има цилиндър повече .
Канала в къщи е задължителен а някои части не се намират в магазините ,освен с поръчка и не питай на каква цена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.