Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 29.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Fiat Brava - потене на стъклата  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано01.01.06 21:48



Купих си Фиат Брава 1,6 16V с климатик.
Много ми се потят стъклата, вир вода стават.
Някой имал ли е подобен проблем, незнам кво да правя. Мажа ги със един спрей, но пак се потят.
При другите коли защо не се потят стъклата.

Ако може дякой да даде малко акъл как да реша тоя проблем.



Тема проблема ти е следния....нови [re: Mитko]  
Автор The Secret Lover (just secret)
Публикувано02.01.06 02:25



пич не ти работи моторчето което отваря и затваря клапата за притока на въздух отвън. Няма оправия моторчето. Откачи буксата на самото моторче и я залости да е постоянно отворена за да може да влиза въздух отвън. Смени си поленовия филтър и провери да не се мокри отнякъде. И моите стъкла се потяха ама така си оправиха


Редактирано от The Secret Lover на 02.01.06 02:27.



Тема може ли да питам нещонови [re: The Secret Lover]  
Авторvales (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 11:22



здрасти приятел !Аз мисля да си купувам Фиат Брава но 1.4 пълна инжекция!Но какво мислиш за мотора добър ли е!?
Мерси все пак !Чао!



Тема Re: може ли да питам нещонови [re: vales]  
Автор Sev ()
Публикувано17.01.06 12:17



да не е 1,2 пълна?
1,4 е моно



Тема Re: проблема ти е следния....нови [re: The Secret Lover]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 17:26



Абе да ви кажа пишман станах с тоя фиат брава:
- потят ми се стъклата
- имам запушен маркуч на спирачките
- перката на радиатора взе че ми изгоря
- сменявах датчици и термостат
- амортисьорите и те са сдали багажа
- климатика още не знам дали ми работи защото си я купих в студа, чакам да се стопли времето и психически се настройвам за ремонт
- накладки сменявах
- адренажен ремък и тем подобни също-профилактично

Тотал = + 1000 лева

Повече фиат няма да си купя никога.



Тема Re: проблема ти е следния....нови [re: Mитko]  
Автор The Secret Lover (just secret)
Публикувано03.02.06 19:05



ами като го купува къде гледа? не ти ли видя тия неща. аз пък само карам, проблеми нямам



Тема Re: проблема ти е следния....нови [re: Mитko]  
АвторCъpдитko-Mитko (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 19:54



Направо ме изумяваш!Перката на радиатора как успя да изгориш? С каква спирачна течност караш, та чак спирачен маркуч да се запуши,така като те чета,това с потенето на стъклата (дето вир вода стават ) ти е най-малкият пролем.



Тема Re: проблема ти е следния....нови [re: Cъpдитko-Mитko]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 12:41



Относно потенето на стъклата,
в сервиза ми казаха че е възможно радиаторчето което е под таблото да сълзи, и парите да ми вкарват изпарения от антифриз в купето. Поради тази причина потта по стъклата е мазна и трудно се избърсва.

Възможно ли е де е такъв проблема?
Казаха ми че ще струва доста пари оправията.



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: Mитko]  
Автор Pitko Popitkov (uchesht se)
Публикувано15.02.06 10:32



За да не ти се изпотяват стъклата, както по-горе бе писано трябва да смениш поленовия филтър, както и въздуха да влиза отвън. Това с мазните петна е неприятно... наизтна означава, че радиатора капе. Има добавки за спиране на теча от радиатора, опитай с тях. Аз също имах теч, но май по-малък и с една добавка се запуши, като, че ли... Иначе смяната на радиаторчето е голяма играчка, разглабя се цялото табло!

А що се отнася до Фиат-а... определено не си случил на кола макар, че, каквато и кола втора употреба да вземеш (с малки изключения) в началото има доста неща за оправяне. Аз, какво да кажа, като на моята един месец след покупката ми се скапа тотално турбото...



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: Mитko]  
Автор JRR (непознат )
Публикувано19.02.06 16:46



Информация от извора!
Карам Фиат Брава от около 2 г.
Проблема, който имаш със стъклата го имах и аз. Оказа се, че проблема е в две гумички, които се намират в радиатора на парното, който между другото се сваля лесно и служат за уплътнение на влизащите в него тръби. Цялата барота заедно с труда ми излезе около 15 лв.
Иначе съм много доволен от фиата.



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: JRR]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 22:06



Бе да ви кажа, оказа се че наистина моторчето на клапата за отвън и отвътре е изгоряло, и застопорихме клапата само на отвън. Сега почни нямам потене.

Имам обаче още един проблем - ел. стъклата. Много мъчно и бавно се вдигат и свалят - понякога на тласъци, могорчето само спира от зор. Обаче гокато са мокри си вървят нормално.
Някой може ли да даде акъл, трябва да се смажат ли... незнам.
Също така ми се счупи едното копче за стъклата - сигурно струва 2 лева, обаче незнам от къде да го намеря.



Тема Re: Fiat Bravaнови [re: Mитko]  
АвторJijo (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 16:52



Пич, баща ми си купи Фиат Брава 1.6 16В и много - много не е доволен. Първо - кихнаха го 250лв. за ангренажен ремък и три ролки. Второ - много е ниска. Удари бронята и я оукна отдолу. Трето - едното копче на ел. стъклото не бачкаше. Отиде в морга и му казаха 20 лева. обаче той се изхитри и взе копчето от дясната врата и сега му работят и двете стъкла, но само от негоото място. Успя да скапе и вентилатора. Абе, май "пословицата" "Купи си Фиат, да те е яд!" май ще се окаже вярна.





Тема Re: Fiat Bravaнови [re: Jijo]  
АвторHиko (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 14:23



Коя година е произведен тоя фият дето така се е скапал ????





Тема Re: може ли да питам нещонови [re: vales]  
Авторdeni (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 13:45



imam fiat brava 1.6 16v mnogo dobur motor i kola
mn e purgava osobeno kato e v oboroti



Тема Re: Fiat Bravaнови [re: Hиko]  
АвторJoco (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 22:24



Абе пичове гледаите много внимателно като купувате кола втора или незнам коя ръка за да не се оплаквате после колко зле са ви колите.Повечето коли на горубляне и по автокъщите са пълни мъртъвци независимо от марката, но попадат и читави бройки и ако има6 късмет уцелва6.Карал съм много коли до сега от тях лада,заз, датсун,два опела, мерцедес190 ,бмв316,пежо,фиат темпра .От тия да ви кажа доволен си бях от ладата и най много от фиата.Ето защо сега съм пак с италянка Алфа145ТД и за година единствено ремъци и масло съм сменил ,голям късмет уцелих 4е всичко и беше идеално като я купих. Извода е купувайте много внимателно за да сте доволни после.Е винаги има марка която ви грабва сърцето но не се хвърляйте а ако трябва изчаквайте за читав екземпляр





Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: Mитko]  
Автор hris_1 (непознат )
Публикувано05.03.07 18:24



za radiator4eto na parnoto ne se svalq tabloto a v dqsno dolo ima kapa4e na tune i se maha i tam se razvivat nqkolko vidii i vijda6 radiat. ima tri bolta razviv.i trabite se otdelqt ot radiatora na tqh ima uplatneniq smenq6 gi a i rariat. izliza moje6 da go provei6



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: JRR]  
Автор ruencho (непознат )
Публикувано17.03.07 11:54



Имах същия проблем с Мареата! Оказа се ,че сълзи от радиатора за парното,който се вади много лесно./Не се лъжи по приказки на разни майстори ,че трябва да се свали цялото табло и затова ти искат безумни пари!!/ Ако ти омазнява стъклата 100% е от парното!



Тема Re: проблема ти е следния....нови [re: Mитko]  
Авторицo (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 17:12



коя година ти е колата и за колко я купи, щото съм сигурен че за тези пари свестен голф не можеш да си вземеш. А и ако мислиш че голфа не се чупи.....



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: hris_1]  
Авторnasko (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 19:15



i moqt radiator kapi i pla4e za remont

q po podrobno kajete kak se svalq 4e s tova potene na staklata napravo v ujas se vidqh



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: Mитko]  
Автордaндa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 23:01



сьжалявам приятелю,сигурно отдавна си решил проблема,но все пак като полезна информация за всички колеги-обилното потене при включено парно е сигурен знак,че радиаторчето на парното е за смяна.ремонта е сложен-при почти всички автомобили трябва да се демонтира цялото табло,а за кола с климатик-да се източи и фреона т.е. най-добре за този ремонт идете вьв фирмения сервиз на сьответната марка(отнася се не само за фиат)



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: nasko]  
Авторzgabrovski (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 23:09



не се сменя чак толкова трудно -





Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: zgabrovski]  
Автордaндa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 22:06



ако е като на типо,или пежо205-бива,но сьс моето пунто се видях в чудо и много сьжалявах,че се захванах сам-справих се,но ако опиша какво сьм правил 14 дена по таблото всички ще ме изберете за щурак на годината



Тема Re: проблема ти е следния....нови [re: Mитko]  
Автордaндa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 22:15



защо така бе приятелю?и фиатите са коли и те душа носят-това,което си направил с твоята брава-ще ти се наложи да направиш и с всяка друга марка и модел.предвид цените на резервните части ремонта ще е доста по-солен.



Тема Re: Fiat Bravaнови [re: Jijo]  
Автордaндa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 22:32



от 00г. насам карам само фиат-за 6г. навьртях на типо 200 хил.км-да кажа,че не сьм сменял нищо по колата-ще е льжа,особено за нашите пьтища и качествени резервни части.но-преди типото имах нисан сьни и амортисьорите му струват 6 пьти повече от на фиата.затова си купих пунто и сьм много доволен



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: Mитko]  
АвторScumBag (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 10:57



Здравей, аз едва ли ще мога да ти помогна отностно въпроса ти, но искам да задам на тебе един :)
Искам да си закупя и аз Фиат Брава, самоче 1.4 12v 96/97г.
Искам да попитам 1-во доволен ли си от колата и как е като мощност,защото казаш една такава и ми се стори доста мудна като за бензин.
Беше от автосалон в Пловдив и ми я предлагаха като цена 4700лв. без Клинатик (дали е изгодна и цената)
Също така много се интересувам как така е 12v , при положение че е с 4-ри цилиндъра, по 3 клапана на целиндър ли ще да е ?
Ако можеш да ми отговориш ще съм ти много благодарен. :)



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: ScumBag]  
Авторwwweb (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 13:10



Колега не се лъжи с мотор 1.4. Имам прекрасен автомобил 1.6 16V + климатик, който можеш да разгледаш на този адрес:



Можем да коментираме цената. Телефонът ми е 0889284256.

Поздрави!



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: wwweb]  
АвторScumBag (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 15:03



Колега, мерси за предложението, аз се ориентирах към Фиат Брава 1.2 16V 83кс. 2001г. с всички екстри, за доста добра цена.Мисля че това е едно добро предложение за кола след като изчетох толква много за този мотор 1.4 12v.Мисля че микому няма да предложа такъв "сполочлив" мотор





Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: Mитko]  
Автор ПитkoПoпитkoв (новак)
Публикувано24.11.07 00:00



Да не остане някой с грешно впечатление - ето, как се процедира!

Първо сменяте поленовия филтър (този на климатика). При смяната му погледнете в какво положение е клапата за циркулация на въздух в купето, или отвън. Ако моторчето се е прецакало (често се случва) клапата засяда в затворено положение. Отворете я принудително и с нещо в заклещете!



Ако след тези процедури продължава потенето и то се изразява в мазни петна по стъклата (антифризни пари) то ТОГАВА вече търсете проблема в радиаторчето на парното!

И недейте да плюете фиатите! Не са ни най-малко по-лоши от другите коли! Това, че не гледате, какво купувате си е ваш проблем!



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: ПитkoПoпитkoв]  
Авторdimovipa (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 19:09



vij priqtel ne moja da pomagam za fian no iskam vie da mi pomognete haresah fiat brava 1.9tdi 100konq 99 godina iskam da razbera ot kade moga da namerq materiali za taq kola dobri li sa kato ma6ini skapi li sa 4astite i t.n abe ob6to vzeto vsi4ko



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: JRR]  
Авторmihr (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 00:08



Колега, къде си ремонтирал колата за 15лв. (за гумичките) от които са ти се потяли много стъклата. Благодаря.



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: dimovipa]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 17:01



има доста хора които карат тази кола. Те могат да споделят впечатления



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: Mitko]  
АвторИkco (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 00:35



Да ви кажа, какво смених по Бравата за 2 години: Навъртял съм 40000км, сега колата е на 185000км

- Спирачен маркуч
- Агренажен ремък и ролки
- Предни амортисьори
- Термостат
- Свещи
- Бобина
- Перка за радиатора
- Един резистор за температурата
- Един шарнир
- Един носач
- Целия апарат - лостчетата за фаровете и чистачките
- Задни накладки заедно с цилиндърчетата
- Предни спирачни дискове
- Шенкел(един баш майстор ми го счупи при ремонт)
- Лагер и главина отпред
- Предни накладки, масла и филтри не ги изброявам

- Сега нещо задната чистачка се ебава и пак нещо ще трябва да сменявам
- също така ми тропа вече и десния носач

Ебати Фиата, разваля се всичко възможно което може да ти дойде на ум.
Освен това по сервизите са само баш майстори, оправят ти едно , развалят ти друго.
Купих си Фиат и много ме е яд!!!



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: JRR]  
Авторлopa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 23:55



Аз искам да си купувам фиат брава само че 1.9 дизел 1998г. кажете какво мислите,моля.



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: Иkco]  
Автормoжe би (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 10:54



Имах същия проблем и го реших така-първо палиш колата ,включваш духалката и слушаш дали само бръмчи или духа към стъклата.ако бръмчи пък не вкарва въздух тогава,отваряш капака ,точно под предното стъкло развиваш лаисната и сваляш филтъра през които влиза въздуха от вън.Той е специален с активен въглен.Махаш филтъра и слагаш един чоропогащник или караш без филтър. И решаваш проблема.За да тестваш-палиш колата и пак слушаш и гледаш духа ли на стъклата т.е. вкарва ли въздух отвън. Ако всичко е наред карай без филтър и небой се. Това се получава ,защото повечето климатици са слагани допълнително.Покараи колата на климатик и ще видиш ,че тогава няма проблем ,но се облечи хубаво

.Ако и това упражнение не ти помогне опитаи с уста самата влага по стъклата,ако сладни значи е от радиаторчето.тогава правиш другото упражнение



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: ScumBag]  
Авторfiata (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 16:57



fiat Brava e unikalna kola



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: мoжe би]  
АвторScumBag (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 12:17



Здравейте и от мене,
От няколко месеца имам Фиат Брава 1.2 16v 83кс. 2000г.
Много добре се държи на пъля в смисъл окачването и подръжката му е лека.Сменил съм му филтрите (без горивния) , свещи, кабели, масло, ремък, всички ролки, НО имам един проблем който си остана и не могада ра го разреша и адски много ме дразни и е неприятен.С едно изключение че колата сега ми гони 10 на 100 бензин, не знам дали това е нормално , ама по-малко не иска :(
Сега да преминем към проблема:
Сутрин като е паля, на студено, и като тръгна се получава едно спиране и по-точно забиване на колата.Тоест давам гас а тя тръгва да спира , обаче не гасне.И така поне 5/6 минути след като съм тръгнал да я карам и като почне да загрява този проблем се оправя......
Карал съм я на Елкон, тествали са всичко и ми казват , че тази кола няма никакъв проблем.КОмпютъра не отчита никаква греша, също така от Елкона също не отчита никаква грешка, а сервиза в който съм я закарал е води един от най-добрите в града за такива работи.
Това и е единия проблем в който много се съмнявам , че проблема може да идва от горивния филтър, но не съм сигурен.
Втория проблем е че:
Знам че парното на тези Брави е много добро, но не знам колко време им е нужно да качат стрелката на температурата към средата на показателя.....
В зимни условия така и не успях да видя стрелката там кадето и е мястото, а сега като е топло, тори ТОПЛО да кажа....трябва да е карам поне 15км. за да може да ми качи стрелката на средата.Това според мен не е нормално.Ако можете да ми кажете как мога да избегна тези проблеми ще съм ви много благодарен, но майсторите не успхя :(

Благодаря ви предварително за всяко едно мнение !!!



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: ScumBag]  
АвторFiero (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 15:15



пич за другото незнам но за температурата и аз имах същия проблем с същия джигател и просто си смених термостата и се оправи.
зимата ми качва до нормалната температура за около 3 км. или на място за 10 мин а лятото по бързо а това с забиването на предницата го мисля още от какво мове да е



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: Fiero]  
АвторScumBag (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 08:56



Ами точно тов е проблема , че на мене и за 3км. не ми качва а може би на студено трябва да мина поне 20км. за да ми застане стрелката нормално а лятото поне 10км.
Поради този факт аз си мисля че имам някакъв проблем, но не знам каде е , защото все пак стрелката ми се вдига, но адски бавно.
А за другия проблем със "забивнето" да ти кажа, сега като стана по-топло и ми изчезна, нямам проблеми за сега...Мисля че го прави само на студено !!!



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: ScumBag]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 14:35



Термостата



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: ScumBag]  
Авторfero (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 17:05



Imah podoben problem na tvoq, strelkata ne se ka4vashe stoe6e okolo na 30 gradusa, poneje q vzeh lqtoto nqmashe problem, zimata stana losho parnoto ne duhashe toplo, mnogo slabo. Smenih si termostata i se opravi gree super barzo i ima strashno parno



Тема Re: проблема ти е следния....нови [re: Mитko]  
Авторивo (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 12:15



абе приятел тая кола дето разправяш от вторични ли я взе абе като купуваш нещо и си даваш парите не гледаш ли кокво вземаш аз карам фит от пет години и машината е перфектна навъртял съм 120000 хил и всичко си ок като купувате коли и не разбирате по добре не ги купувайте.Като искаш да нямаш проблеми купия от магазина и 150000хил. км.хората дават гаранция а пък ние все търсим кола хем евтина и на малко километри е няма такова нещо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.