Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 30.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: dimovipa]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 17:01



има доста хора които карат тази кола. Те могат да споделят впечатления



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: Mitko]  
АвторИkco (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 00:35



Да ви кажа, какво смених по Бравата за 2 години: Навъртял съм 40000км, сега колата е на 185000км

- Спирачен маркуч
- Агренажен ремък и ролки
- Предни амортисьори
- Термостат
- Свещи
- Бобина
- Перка за радиатора
- Един резистор за температурата
- Един шарнир
- Един носач
- Целия апарат - лостчетата за фаровете и чистачките
- Задни накладки заедно с цилиндърчетата
- Предни спирачни дискове
- Шенкел(един баш майстор ми го счупи при ремонт)
- Лагер и главина отпред
- Предни накладки, масла и филтри не ги изброявам

- Сега нещо задната чистачка се ебава и пак нещо ще трябва да сменявам
- също така ми тропа вече и десния носач

Ебати Фиата, разваля се всичко възможно което може да ти дойде на ум.
Освен това по сервизите са само баш майстори, оправят ти едно , развалят ти друго.
Купих си Фиат и много ме е яд!!!



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: JRR]  
Авторлopa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 23:55



Аз искам да си купувам фиат брава само че 1.9 дизел 1998г. кажете какво мислите,моля.



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: Иkco]  
Автормoжe би (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 10:54



Имах същия проблем и го реших така-първо палиш колата ,включваш духалката и слушаш дали само бръмчи или духа към стъклата.ако бръмчи пък не вкарва въздух тогава,отваряш капака ,точно под предното стъкло развиваш лаисната и сваляш филтъра през които влиза въздуха от вън.Той е специален с активен въглен.Махаш филтъра и слагаш един чоропогащник или караш без филтър. И решаваш проблема.За да тестваш-палиш колата и пак слушаш и гледаш духа ли на стъклата т.е. вкарва ли въздух отвън. Ако всичко е наред карай без филтър и небой се. Това се получава ,защото повечето климатици са слагани допълнително.Покараи колата на климатик и ще видиш ,че тогава няма проблем ,но се облечи хубаво

.Ако и това упражнение не ти помогне опитаи с уста самата влага по стъклата,ако сладни значи е от радиаторчето.тогава правиш другото упражнение



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: ScumBag]  
Авторfiata (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 16:57



fiat Brava e unikalna kola



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: мoжe би]  
АвторScumBag (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 12:17



Здравейте и от мене,
От няколко месеца имам Фиат Брава 1.2 16v 83кс. 2000г.
Много добре се държи на пъля в смисъл окачването и подръжката му е лека.Сменил съм му филтрите (без горивния) , свещи, кабели, масло, ремък, всички ролки, НО имам един проблем който си остана и не могада ра го разреша и адски много ме дразни и е неприятен.С едно изключение че колата сега ми гони 10 на 100 бензин, не знам дали това е нормално , ама по-малко не иска :(
Сега да преминем към проблема:
Сутрин като е паля, на студено, и като тръгна се получава едно спиране и по-точно забиване на колата.Тоест давам гас а тя тръгва да спира , обаче не гасне.И така поне 5/6 минути след като съм тръгнал да я карам и като почне да загрява този проблем се оправя......
Карал съм я на Елкон, тествали са всичко и ми казват , че тази кола няма никакъв проблем.КОмпютъра не отчита никаква греша, също така от Елкона също не отчита никаква грешка, а сервиза в който съм я закарал е води един от най-добрите в града за такива работи.
Това и е единия проблем в който много се съмнявам , че проблема може да идва от горивния филтър, но не съм сигурен.
Втория проблем е че:
Знам че парното на тези Брави е много добро, но не знам колко време им е нужно да качат стрелката на температурата към средата на показателя.....
В зимни условия така и не успях да видя стрелката там кадето и е мястото, а сега като е топло, тори ТОПЛО да кажа....трябва да е карам поне 15км. за да може да ми качи стрелката на средата.Това според мен не е нормално.Ако можете да ми кажете как мога да избегна тези проблеми ще съм ви много благодарен, но майсторите не успхя :(

Благодаря ви предварително за всяко едно мнение !!!



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: ScumBag]  
АвторFiero (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 15:15



пич за другото незнам но за температурата и аз имах същия проблем с същия джигател и просто си смених термостата и се оправи.
зимата ми качва до нормалната температура за около 3 км. или на място за 10 мин а лятото по бързо а това с забиването на предницата го мисля още от какво мове да е



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: Fiero]  
АвторScumBag (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 08:56



Ами точно тов е проблема , че на мене и за 3км. не ми качва а може би на студено трябва да мина поне 20км. за да ми застане стрелката нормално а лятото поне 10км.
Поради този факт аз си мисля че имам някакъв проблем, но не знам каде е , защото все пак стрелката ми се вдига, но адски бавно.
А за другия проблем със "забивнето" да ти кажа, сега като стана по-топло и ми изчезна, нямам проблеми за сега...Мисля че го прави само на студено !!!



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: ScumBag]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 14:35



Термостата



Тема Re: Fiat Brava - потене на стъклатанови [re: ScumBag]  
Авторfero (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 17:05



Imah podoben problem na tvoq, strelkata ne se ka4vashe stoe6e okolo na 30 gradusa, poneje q vzeh lqtoto nqmashe problem, zimata stana losho parnoto ne duhashe toplo, mnogo slabo. Smenih si termostata i se opravi gree super barzo i ima strashno parno




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.