Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:42 30.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Problem s parnoto na Brava  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 17:35



Zdraveite kolegi.
Imam sledniat problem.Parnoto ne raboti.Kolata zagriava(strelkata za temperaturata otiva do cherveniat sektor),radiatora e studen.Kade e problemat?
Hipoteza 1:ima vaduh v ohladitelnata sistema
Hipoteza 2:termostata e povreden
Hipoteza 3:imalo niakakvi klapancheta na radiatora na parnoto
Hipoteza 4:Kombinazia ot parvite 3 ?
Prosto niamam idea ot kakvo e i t.k. kolata e nov vnos ne moga da precenia kakvo e predizvikalo tova sastojanie,no niamam idea i ot kakvo e.Ako niakoi ima ,neka da spodeli,zastoto ne mi se razglobiava vsichko i da kupuvam chasti na sliapo.
Ako niakoi ima idea kak da konstatiram problema,neka da spodeli.
Blagodaria i veseli praznici na vsichki



Тема Re: Problem s parnoto na Bravaнови [re: dudulia]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 10:37



Пуши ли много бяла през ауспуха дори когато колата е загряла?



Тема Re: Problem s parnoto na Bravaнови [re: Mitko]  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 16:27



Mislia,che ne.Ne sam oburnal vnimanie,no ne pushi taka,kakto pushi kola pri izduhana garnitura.



Тема Re: Problem s parnoto na Bravaнови [re: dudulia]  
Автор vesko1O2 (master)
Публикувано26.12.05 20:01



Това при студовете ли се получи?
Ако е така,първото нещо,за което се сещам, е разреден антифриз-замръзва -получава се ледена "тапа"...Кой радиатор е студен-предполагам основния-защото този на парното не можеш да го пипнеш-може да пипаш само маркучите му...
Това ,че стрелката отива в червеното,не е нормално-прегрява, може да е от термостата,може да е от въздух,но отговори на първия въпрос,да не гадаем,да зная какво да пиша по-нататък...
Успех!



Тема Re: Problem s parnoto na Bravaнови [re: dudulia]  
Автор Gor4ev ()
Публикувано26.12.05 21:06



A ima li dostatu4no antifriz? Za6toto na tipoto go pravi su6toto kato mu e malko antifriza (poneje izti4a ot edno mqsto).Parnoto vee studeno (po4ti),kolata po4ti pregrqva a radiatora otpred e studen.
Obqsnenieto e 4e termostata otvarq zaradi malkoto no gore6ta voda koqto ima v glavata i tq minava ottam a ne prez po-tesniq maluk krug (na koito e parnoto) i taka minava po malko voda samo prez golemiq krug.A ne minava po mnogo za6toto prosto nqma.Drugoto vuzmojno e tova koeto i vie kazvate da ima vuzduh ili ledena tapa po sistemata i da se oplu4ava su6tiq efekt.
Pri tipo-to pone ako e malko vodata (antifriza) kato zapali6 nai-napred sutrinta vutre se 4uva kak te4e voda (vliza v radiator4eto za parnoto) i e savsem specifi4en zvuk na te4a6ta voda.
Tova 4uva li se pri teb?



Тема Re: Problem s parnoto na Bravaнови [re: Gor4ev]  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 01:59



Dnes pak probvah da razresha problema,no niamashe polza.Niama ledena tapa,zastoto ot niakolko dni temperaturata e nad 5 gradusa.Antifriz ima,daje sam prepulnil kazancheto i si mislia dali ne moje da e ot tova.Lichno na men mi namirisva na vuzduh v sistemata ili termostat.Niakoi znae li kak se obezvazdushava tozi tip dvigatel 1,6 16V 90PS.
Mersi



Тема Re: Problem s parnoto na Bravaнови [re: dudulia]  
Авторrporи (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 13:48



100% термостат ,още повече пък ако не си сменял скоро антифриз няма как да се получи тапа, лошата новина че цената на термостата е 70-80 лв



Тема Re: Problem s parnoto na Bravaнови [re: rporи]  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 19:26




Kakva e tazi cena za termostat?Ujas!Az po-dobre da si go bjah vzel ot Germany,che pone da sam siguren za kachestvoto.Ne mi se iska da slagam niakoe tursko mente.....A kak se obezvazdushava sistemata?
Mersi!



Тема Re: Problem s parnoto na Bravaнови [re: dudulia]  
АвторPatilan (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 21:03



100% термостат.
Аз също си купих нов внос със абсолютно същия проблем.
Първо смених някакъв датчик, но се оказа че не е от там, след това смених термостата и сега всичкое на ред.
Направо си приготви 70 лева за термостата и 40 лева за смяна.

Сори, ама тва е истината.
Не купувай термостата преди да го разглобят да го видиш, защото има няколко вида за брава.!!!!



Тема Re: Problem s parnoto na Bravaнови [re: Patilan]  
АвторDudulia (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 20:18



Mersi za mneniata.
Az mai ste se razmina s vuzduh v sistemata.Pone za sega natam otivat nestata.Dnes sa ja obezvazdushili kolata i vsichko e prorabotilo kakto triabva.Parnoto e zarabotilo na 6,strelkata ne bjaga kam cherveniat sektor i mai vsichko e OK.Dano da sam se razminal sas smiana na termostat,che ne mi se davat 70lv.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.