Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 23.09.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пак Мойто Пунто :(нови  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 18:46



Абе от известно време почна да парпори като совалка. Помислих че е от генерацията. отидох при един "Ауспухмайстор" и тои ми заяжи че е от т.нар. "мека връзка" отдолу. Каза ми че оригиналната е 70 лв а .. "другата" (сами се сетете коя е другата) е 35 лв с работата. Нормални цени ли са или се е изхвърлил ...



Тема Re: Пак Мойто Пунто :(нови [re: .]  
Автор vesko1O2 (master)
Публикувано12.08.05 20:07



Виж тук:

-фирмата е най-доброто като качество /цена в БГ,без да и правя реклама-просто опит и лични впечатления...Желателно е меката връзка да не се заменя с "друга",защото ще има вибрации и повишен шум...
Все пак изборът е твой !



Тема Re: Пак Мойто Пунто :(нови [re: vesko1O2]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 10:03



Значи ми препоръчваш, ако я сменям да не е от "другата" ами да е от оригиналните ...



Тема Re: Пак Мойто Пунто :(нови [re: .]  
Автор vesko1O2 (master)
Публикувано13.08.05 16:44



да е от оригиналните ... Да !
Не е задължително да е точно оригинална/а при всеки,който ремонтира ауспуси,едва ли всичко е оригинално,още повече,че Пунто не е от т.н. "масови"коли/...важното е да е качествена...
Линка,който ти пуснах е с цени,можеш да провериш и в Тех-Ко ,също предлагат качествени,но са по-скъпи...

Редактирано от vesko1O2 на 13.08.05 17:54.



Тема Re: Пак Мойто Пунто :(нови [re: vesko1O2]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 22:24



Извинявай че пак досаждам .. обаче имаш ли някаква, дори и бегла представа от кой модел трябва да сложа на пунтото? (Става дума от линка който ми даде като свалих най отдолу на меките връзки .. те са десетки .. кой от всичките?)



Тема Re: Пак Мойто Пунто :(мека връзканови [re: .]  
Автор vesko1O2 (master)
Публикувано15.08.05 22:42



Измери си размерите на старата-дължина и външен диаметър на тръбите,които влизат в нея-за най-сигурно !!,Не е проблем да измеря моите,но може размера да е различен,моето Пунто е 1.6 двигател...
Ако звъннеш по тлф. на ASPO,или ги питаш по мейла,има ги на страницата им,смятам,че ще ти дадат отговор,на мен ми отговориха по друг повод в рамките на един работен ден...
Успех !



Тема Re: Пак Мойто Пунто :(нови [re: .]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано18.08.05 17:39



Така.Поставих си мека връска на колата. Казаха ми че предната е избушила поради това, че сигурно ми е запушен катализатора. Знам, че живота на катализатора е 70 000 км. В момента сам точно на толкова. Предложиха ми 3 варианта за да не си изтърбуша и новата мека връска.

Вариант 1.
Да махна катализатора и на негово място да поставя обикновенна тръба към гърнетата.

Вариант 2.
Да го махна катализатора и на негово място да поставя едно обикновенно гърне.

Вариант 3.
Да махна катализатора и да поставя гърне с някакъв филтър вътре.

Общо взето и те не можаха да ми кажат предимства и недостатъци ... обаче бяха категорични че при първите 2 варианта шума ще се увеличи и колата ще бръмчи както и с пробитата мека връзка. При 3-тия се спогледаха и казаха че колата пак ще бръмчи, но по малко от първите 2.
Какво да правя ?!?!?!?



Тема Re: Пак Мойто Пунто :(нови [re: .]  
Автор vesko1O2 (master)
Публикувано18.08.05 18:00



вариант 4.Преди да минеш към предните три,провери визуално дали наистина е запушен катализатора-на Пунто тръбите на катализатора не са толкова криви,като се свали,се вижда дали е наистина задръстен...този вариант е най простия,не пиша за по сложни варианти като тест за обратно налягане или проба с газ анализатор...От предните три най- добър е 3.-не излиза особено по-скъпо от 1. или особено от 2. Като се сложи добро резонансно гърне-заместител на катализатора,промяна в шума почти няма,като с катализатор.
Сигурно си видял цените на универсалeн катализатор от ценовата листа на ASPO-250-270 лв.,полските са на същата цена,но катализатор в БГ се сменя много рядко...заради цената и рехавите законови изисквания и контрол...
Успех !

Редактирано от vesko1O2 на 18.08.05 18:12.



Тема Re: Пак Мойто Пунто :(нови [re: vesko1O2]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 16:58



То като се замисли човек, то няма смисъл за нов катализатор. Данака на Пунтото ми е 24 лв. С Катализатор става 12. За още 12 лв .. не знам колко години требе да карам с тоя катализатор за да си избия парите :)



Тема Re: Пак Мойто Пунто :(нови [re: .]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT TIPO 1.6)
Публикувано30.08.05 13:38



w obshtinata nikoi ne gledaj dali si s katalizator ili ne...
otidoh na auspuhdjia otworiha mi gyrneto izwadiha katalizatora, zatworiha mi gyrneto i go slojiha pak na syshtoto mqsto. Towa mi izlezna bezplatno zashtoto katalizatora go izkupuwat za 20lv kiloto...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.