Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 11.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Skorosti  
Авторantracit (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 08:23



Zdraveite kolegi
Ot skoro imam sledniq problem s fiat panda.
Imam shum v skorostite. Ne e saedinidtel a neshto po-seriozno poneje kato natup4a saedinitela i shuma spira - nai-obespokoiavashto e kato poteglqm. Vie i se pritesnqvam da ne bi zubnite kolela da sa zaminali - ako sa lageri dobre zashtoto shte se namerqt no zabni kolelca malko trudno. Prevklu4vaneto na skorostite e lesno t.e. nqmam problem. Ta Vaprosa mi e ako se e slu4ilo nai-gadnoto t.e. zubnite kolela sa zle kolko spored vas shte mi struva druga kutiq vtora raka (moqta e s 5 skorosti). Kolata e Panda 89 1000 ie monoinjeciq. Po princip sum mnogo dovolen ot panda-ta no toq shum me drazni ina4e e kato kurshum - varvi mnogo i ne gulta napravo nishto.
Blagodarq



Тема Re: Skorostiнови [re: antracit]  
Автор vesko1O2 (master)
Публикувано04.07.05 12:31



Колега,извинявай ,но от поста не разбрах за най-първото в този случай-как е маслото в ск.кутия като количество и качество ??
Освен това,както е описан проблема,може да е от съединителя-притискателен лагер,диафрагма ,разхлопан в шлиците диск и пр.-ако е в скоростната кутия,би трябвало да вие и при движение...

Редактирано от vesko1O2 на 04.07.05 12:51.



Тема Re: Skorostiнови [re: antracit]  
Автор Gorchev (непознат )
Публикувано04.07.05 14:04



Znachi az imam djip Aro koito ima6e su6tiq problem.vie6e pri trugvane i ot 2-ra natatuk po4ti ne se 4uva6e viene ama na 1-va be6e mnogo zle.Zna4i kolelata nadali sa zaminali a tova mnogo lesno moje6 da poznae6 - vij kak e masloto v skorostite i ima li mnogo strujki.su6to e mnogo veroqtno da vie lagera na suedinitelq ili ne6to drugo po nego (kakto be6e kazal i drugiqt 4ovek).No 6tom kato natisne6 suedinitela spira zna4i moje bi problema e kato pri men - lageri, poneje nezavisimo dali si na skorost ili e izklu4eno ot skorost se vurti purvi4niq val i samo kato natisne6 suedeinitela spira da se vurti.A 6tom pri trugvane se promenq 6uma stava malko po-slojno.Zna4i ima edna vtulka na kolqnoviq vql otzad v koqto vliza 6iikata na skorostite i se qvqva kato lager.Moje da e razbita taka 4e pri remont q pogledni kak e.Po princip ne bi moglo da sa zaubni kolela za6toto togava trese i traka mnogo silno a ne vie.
Za cena ne moga da kaja ama za Tipo skorostite sa 150 leva i za Panda nqma da sa pove4e ama zavisi dali e 4x4 ili ne.



Тема Skorostiнови [re: Gorchev]  
Авторantracit (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 14:55



Zna4i maslo ima ama ne znam kakvo e - smenih go dnes no efekt nikakuv. Ne trese pri trugvane a mejdu drugoto shum ima i kato sum na mqsto i kato karam. Taka kato se zamislq mai shte se smenqt lageri dano pone sa standartni za da moga da si kupq SKF ili FAG. Loshoto e 4e tuk v Sofiq nqmam uslovia kade da napravq remonta ta shte izpolzvam nqkoia subota i nedelq da si otida do vkushti i shte vi kaja kakuv e rezultata.
Kashon4eto ne e 4x4 a obiknovena Panda 1000ie Fire dvigatel s 5 skorosti 1989g.
Daje dnes si kupih edno ot dvete lager4eta na manshonite na skorostite no kak shte go smenqm ne znam. Taka kato gledam trqbva da razka4a sharnira na lqvoto kolelo i da go virna na strani i da izmukna poluoskata otkum skorostite no dali shte e dostatu4no ne znam. Mai shte se naloji cqlostno demontirane na poluoskata :( a i toia lager trqbva da se izbie i da se nabie noviq. A moje i tova da e pri4inata za vieneto poneje imam te4 tam prez toia lager - semering. No maslo si imashe okolo 2 litra i ne beshe 4erno i nqmashe strujki.



Тема Re: Skorostiнови [re: antracit]  
Автор Gorchev (непознат)
Публикувано05.07.05 14:24



E 6tom nqma strujki i ne trese zna4i ne e kolelo :).6tom si ima maslo ama vie zna4i prosto sa zaminali lagerite.Te se smenqt kato svali6 skorostite taka ili ina4e.Standartni sa ili po-to4no SKF i FAg pravqt vsqkakvi taka 4e go nosi6 lagerav magazina i te tam si go merqt sus 6ublera i ti davat su6tiq.6tom go ima 6uma i kato si sprql i ne e ot suedinitelq zna4i po4ti sus sigurnost e ot lagerite na purvi4niq val (tozi koito fakti4eski ti vijda6 kato 6iika na skorostite).Za svalqneto ne moga da ti pomogna s info za6toto moito djip e sus zadno i tam e dosta po-razli4no a na Tipo-to ni o6te ne sum gi svalql ama ob6to vzeto se vadi kato razglobi6 polovinata kola.



Тема Re: Skorostiнови [re: Gorchev]  
Авторantracit (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 15:44



Ami sega v subota shte q razglobq kolata i shte vidq kakvo stava v taia kutiq. Razglobqval sum na Lada i neshtata sa elementarni na purvi4niq val ima 1 lager dvuredov sa4men s plastmasov separator i toi shumeshe no bqh q otvoril ve4e i smenih vsi4kite i shuma iz4ezna no tova za Lada a na Panda ne znam no me samnqva principa da e po-razli4en. A be men me goni nqkakav losh kasmet tiq dni -tazi sutrin tragnah sas slujebnata kola za Karlovo. Karashe kolegata i to4no v selo Rozino na kolata ni se hvarli edno magare. Dobre 4e karahme bavno ina4e shteshe da vleze pri mene jivotinkata. Dokato razbera kakvo stava onova neshto se otupa ot praholqka i izbqga a slujebniq WV CADDY se razmina sus s4upeno predno staklo, sma4kan kalnik i preden kapak. Mnogo zdrava kola 4estno. O4akvah 4e radiatora e na banica no mu nqmashe nishto dori maskata e dobre samo ima draskotini ot kopitata na magareto. Egati kasmeta.



Тема Re: Skorostiнови [re: antracit]  
Автор Gorchev (непознат)
Публикувано06.07.05 20:24



E nai-veroqtno e da sa lagerite.Ina4e mejdu tazi na Lada i na fiata nqma osobena razlika samo deto e malko po-razburkano :).Ina4e az sum otvarql na Zastava i razlikata e 4e ima i diferencial osven ostanaloto.Na tvoqta bi trqbvalo da ima edin lager otpred (pir 6iikata kadeto izliza) i edin otzad i dvata su4meni.Rolkovi sa na drugiq val ili pone obiknovenno tam slagat takiva :)
I da se pohvali6 kakvo e :)



Тема Re: Skorostiнови [re: Gorchev]  
Авторantracit (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 10:34



Da te bqha mamka im razglobih kutiikata i smenih 4 lagera i vsi4ko si doide na mqstoto. sega ve4e ne shumi. Remonta mi struvashe 80lv no tova samo za lagerite (FAG-made in Germany) truda ne go znam kolko e poneje si q pravih sam.
Reshih da smenq i gumi4kite na klapanite poneje imah samneniq 4e mi gori maslo i mahaiki prujinite na klapanite reshih da otvorq glavata da smenq i klapanite. Otvorih q i ostanah grumnat. Dvigatelq e na 140000km po4ti. Ruba v cilingura, koito o4akvah da e dulbok se okaza edva zabelejim, klu4a na segmentite(purvi kompresionen) se okaza 0,4 koeto govori 4e za tezi kilometri mtor4eto e extra. Vupreki tova gi smenih s 4isto novi na firmata Geutze (65lv). Smenih i klapanite kato pri montaja gi pasvah na ruka s polirpasta. I taka bez da iskam si napravih po4ti osnoven remot na dvigatelq bez da shlaifam kolqnov val i cilindri(okaza se 4e nqma nujda zamervaniqta pokazaha 4e vsi4ko si e v normata)smenih i bilelni i osnovni lageri nominalen razmer i semeringite na kolqnoviq val -dvata sa obshto 14 leva. Cqlata rabota mi struvashe okolo 250 leva tova e evtino v sravnenie s ostanalite koli no e skupo za tazi. Sega sled kato smenih tezi neshta rabotata na dvigatelq e po4ti sushtata kato predi no puk sum po-spokoen.
Tuk oba4e neshtata se promeniha - kraq na septemvri zaminavam za Germaniq i ne moga da zadurja tazi kola kolkoto i da mi se iska za tova shte q obqvq za prodajba. Sigurno nqma da i vzema mnogo pari imaiki v predvid 4e nalqh dosta v neq s cel da si q karam no tova e jivota. Sega shte i odarq edna hubava boia i e po4ti kato nova. Ste ostanat zabeleshkite po predniq giuruk, koito e razshit malko no ne te4e. Jalko naistina a bqh po4nal da se privurzvam kum neq.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.