Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 30.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Uno - прекъсва като е студена  
АвторGradinka (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 11:08



Здравейте;
имам едно Уно 1990та, с двигател 900cc Fire (45).
Та много е зле горкото докато е студено - прекъсва, работи неравномерно,
няма мощност някак. Трябва да дръпнеш смукача до дупка, и да даваш газ, за да не загасне.
Дотук при разни майстори му е правено следното, но без особен успех
- ремонт на карбуратора със сервизен комплект - сменени са разните му иглички, пластинки гумички и т.н.
- сменен е вакуум регулатора
- свещите и кабелите били в ред
- бензиновия филтър е сменян, също и маслото и ремък преди 2-3000км
--------
Като загрее - върви обаче :)
-----
Кажете какво да го правя ??



Тема Re: Uno - прекъсва като е студенанови [re: Gradinka]  
Автор Gorchev (непознат)
Публикувано06.07.05 22:16



A sega de :).4estno kazano nqmam ideq za6toto 6tom ne e karburator koi znae kakvo moje da e.A napravena li e kakto trqbva regulirovkata na karburatora? - v smisal 4e ako e bogata smesta po princip sus smuka4 6te q ubogati6 o6te pove4e i 6te zapo4ne da se davi i da gasne.su6to ako e malko vuzduha v smesta moje da pravi problem za6toto otgore ima6 klapa za namalqvane na pritoka na vuzduh s koeto moje pak da go davite.Nai-dobre nqkoi po-razbira6 servizdjiq na fiat da go pogledne i da vidi dali nqma ne6to ne vuv red po vinta za gorivnata smes.drugo neznam kakvo bi moglo da bude.



Тема Re: Uno - прекъсва като е студенанови [re: Gradinka]  
Авторmarti4 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 23:48



Аз имах същия автомобил само че 87ма и имах същия проблем . Диагностика от разстояние трудно ще няправя , така че ако искаш ми звънни 0887445998 .



Тема Re: Uno - прекъсва като е студенанови [re: Gradinka]  
АвторRosi (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 13:05



Proveri da ne ti e izbil kondenzator.Imala sam samo fiati.



Тема Re: Uno - прекъсва като е студенанови [re: Rosi]  
Автор Gorchev (непознат)
Публикувано08.07.05 14:05



Ot kondenzator 6te6e da se durji taka na vsqkakvi oboroti za6toto nqma6e da dava postoqnno iskara.I kato zagree nqma6e da se opravi.
A nqkoi setil li se e da pogledne kak e kapa4kata na delkoto? Predi da go zapali6 ima dosta vlaga okolo motora koqto sled kato zagree se izparqva.az imah takuv problem na Tipo.Ta ako ima6 cepnatina nqkude po kapa4kata ili puk metalizaciq e normalno da ti prekusva osobeno na studen dvigatel no puk nqma6e da ti bazika oborotite.Samnqvam se da e ne6to po tokovete za6toto togava 6te6e da preksuva i na topul dvigatel i 6te6e da durji oboroti i samo ot vreme na vreme da izpuska nqkoi cilindar i da pritrusva.

Редактирано от Gorchev на 08.07.05 14:11.



Тема Re: Uno - прекъсва като е студенанови [re: Gradinka]  
Авторuno_SX (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 18:37



Имах подобен проблем с Уно 1,3 .
Същината проблема идваше от там че , дръпнат до край смукач има едно лостче което отваря малко дроселната клапа за да може да работи двигателя на празен ход студен . За пове4е информация тел. ми е 0887445998



Тема Re: Uno - прекъсва като е студенанови [re: Gorchev]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 22:02



Защо не видиш ел.блок?



Тема Re: Uno - прекъсва като е студенанови [re: Gradinka]  
Авторvladi (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 22:06



Защо не провериш ел.блок?



Тема Re: Uno - прекъсва като е студенанови [re: Gradinka]  
Автор Gorchev (новак)
Публикувано11.07.05 00:53



Taka,spred edna debela kniga tova e 999cm3 FIRE motor (modifikaciq 45 i 45 S).Su6to modela nqma elektronen blok taka 4e ne moje da e ot nego - raboti s bezkontakten tip zapalitelna uredba s impulsen generator (t.e. samo ima6 dat4ik vmesto 4uk4e i nakovalnq) i ne moje da e i ot tova za6toto ako be6e ot nego 6te6e da prekusva i da ne pali pri vsqkakvi obstoqtelstva a ne samo kato e studeno.Za tozi dvigatel davat 4e karburatora e tip Weber 32 TLF4/250 ili TLF4/251 ili 252.Ta za tozi karburator pi6e 4e dokato e zatvorena vuzdu6nata klapa trqbva da e otvorena droselnata i 6tom kazva6 4e kato podava6 gaz raboti moje bi ottam idva problema.Nai-dobre si svali karburatora i razgledai kato zatvori6 vuzdu6nata klapa dali se otvarq droselnata i ako ne se otvarq vij za6to.Kato gledam na kartinkata ima lost4eta ot edna strana koito svurzvat dvete klapi i moje bi nqkude ot tqh stava problema.Osven tova ima edno vint4e s koeto se regulra kolko to4no da ti e otvorena droselnata klapa t.e. kakvi oboroti 6te durji kolata pri izteglen smuka4.
Ami drugo mai nqma puk ako ne e ot tova 6te mislim ne6to

Редактирано от Gorchev на 11.07.05 00:57.



Тема мерсинови [re: Gorchev]  
АвторGradinka (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 13:26



последно наистина трябва да се смени смукача, върви коплект жило и някаква клапа, клапата е пукната и оттам колата не върви добре тъй като сместа е много богата.

мерси на отзовалите се!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.