Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 28.09.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 3 VyprosTchetaнови  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 01:04



Izvinete za typite pitaniq no iskam da popitam nqkolko neshta.
1. Iskam da popitam ot kyde moje da si proverqvam nivoto na masloto za skorostite. Znam che se proverqva otdolu, no nqmam vyzmojnost da q karam na kanali postoqnno. Misylta mi e ima li variant da se sledi otgore nqkyde .. kakto e da rechem .. spirachnata technost i t.n. O Mai zabravih Imam Fiat Punto GT 94 god 1,1.
Drugoto koeto iskam da popitam kolegite v foruma e : Ot izvestno vreme otpred vlqvo mi se chuva edno tropane. Hodih .. smqnavah nakrainici .. hodih ta si testvah amortisiorite na shok tester .. tam mi kazaha che bili super. Obache ne moa da razbera ot kakvo e tova tropane v prednicata.
i 3. Daide mi syvet ot kyde moje da si kupq literatura na BG za puntoto. Che az sam tolkoz zle skolite che nemam dumi.



Тема Re: 3 VyprosTchetaнови [re: .]  
Автор vesko1O2 (master)
Публикувано08.06.05 08:13



1.Няма друг начин за проверка нивото на маслото в скоростната кутия,освен чрез горната пробка-намира се отпред от страната на радиатора-след като няма течове,проверява се еднократно,и след това забравяш за това...с години...
2.За чукането отпред-може да е от много неща...но щом са проверявани тези неща,за които пишеш,още една идея-може да са тропащи спирачни устройства-като тропа-натисни леко спирачките-ако изчезне,това е причината-ако е това,пиши,ще кажа как се лекува...
3.Литература за Пунто няма на български,ако Haynes ти върши работа,можеш да я поръчаш,струва около 50-60 лв...
Успех !



Тема Re: 3 VyprosTchetaнови [re: vesko1O2]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 09:11



Ami mislq che ne e ot spirachnite ustroistva. Tropaneto se chuva samo kato minavam prez neravnosti, dori i edva edva da pyplq pak se chuva. A inache kato si karam po pytq i s 100 da karam ne se chuva nishtichko.



Тема Re: 3 VyprosTchetaнови [re: vesko1O2]  
АвторBatGoro (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 12:23



Кажи моля те за тропането в спирачните апарати, че и на мен ми дадоха тази диагноза...



Тема Re: 3 VyprosTchetaнови [re: .]  
Автор vesko1O2 (master)
Публикувано08.06.05 12:23



Това тропане се чува точно в тези случаи,на високи скорости го няма !-все пак пробвай това,което писах !...Ако не от там, провери тампоните на стабилизиращата щанга,носача,долния шарнир,гумения лагер отгоре-ако не са проверявани...
Успех !



Тема Re: Тропане спирачни апарати...нови [re: BatGoro]  
Автор vesko1O2 (master)
Публикувано08.06.05 12:39



1.Най-лесния начин за лекуване е усукването на водещите щифтове с тефлонова лента с цел убиране на хлабината-но колко ще трае-не съм пробвал...
2.Ако износването не е голямо и няма голяма елипса в отворите, в които влизат щифтовете,щифтовете се заменят с ремонтен размер/по-голям диаметър/
3.Ако износването е голямо и има голяма елипса в отворите,отворите се разпробиват до отстраняване на елипсата,и на струг се прави нов щифт според новия диаметър на отвора...Много е важно материала за новия щифт да е с необходимата здравина,защото натоварването на щифтовете е голямо-
и възела е изключително важен за сигурността...!!!
Успех !



Тема Re: Тропане спирачни апарати...нови [re: vesko1O2]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 23:12



Dobre a primerno ako ne go pipash tova tropane .. moje li da e fatalno. Smisyl .. osven che si potropva i drazni na sluh ima li nqkvi stranichni vredni vliqniq ?



Тема Re: 3 VyprosTchetaнови [re: .]  
АвторAьзcя (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 15:14



И аз имам същия проблем с тропането - Fiat Tipo - 90 P.S DOHC. Смених всичко с изключение на карето и маншона. Проблема не е установен- загатка Тропането евентуално е от карето то друго не остана. Не е шарнир, не е амортисьор, не са и спирачните апарати от износени втулки- там по-скоро е дрънчене.
Имам едно предположение да не би да е от тампона на амортисьора горе където влиза в чашката и се вижда при отворен капак на двигателя.



Тема Re: Тропане спирачни апарати...нови [re: .]  
Автор vesko1O2 (master)
Публикувано09.06.05 16:05



Първо трябва да се разбере от какво е тропането-ако е от спирачните апарати-няма нищо опасно...От стабилизиращата щанга-не е опасно... Най-опасно е ако е от шарнири...
Ако е от горната опора/гумения лагер/-преценя се според състоянието...-в свалено състояние
Каретата не чукат така,както описваш...те чукат само в завой...и по кратко.
Кормилната рейка също в повечето случаи чука в завой , и то по-голям...
Още една идея-провери да не ти чука нещо по ауспухния тракт...
Все пак,съгласи се,тази диагноза я давам само по описание"виртуално",съвсем друго е да се чуе" на живо"

Редактирано от vesko1O2 на 09.06.05 17:17.



Тема Re: 3 VyprosTchetaнови [re: vesko1O2]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано12.06.05 23:16



Bate .. tyrsih probka za masloto za skorostite ama takovo jivotno ne videh. .. ako mojesh da mi dadesh dopylnitelna nasochvashta informaciq shte sam ti super blagodaren.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.