Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 11.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Тема 195/60/14нови  
Автор cave (безобиден)
Публикувано19.04.05 12:38



колеги и приятели мога ли такива гуми да си сложа на Темпра-та 1.6i ? в книжката пише за макс. 185/60/14

дайте мнения, че много изгодно ми ги предлагат. ще повиши ли разхода много това ?

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: 195/60/14нови [re: cave]  
АвторDavis (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 13:36



Задните ми са такива нямя проблем. Tipo 1.6 i
Michelin 195 x 60 x R14
Разхода не би трябвало съществено да се промени!
Виж за предницата по-добре да са 185



Тема Re: 195/60/14 [re: Davis]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано19.04.05 14:13



е или ще са и четирите такива или няма да ги взимам. защо е това за предницата

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: 195/60/14нови [re: cave]  
АвторMинyвaч (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 14:40



Определено разхода ще ти се вдигне и то осезателно.Показанията на километража /скоростомера/ ще са различни.Не забравяй,че гумата е последното колело на скоростната кутия.И най-накрая, ние ли сме по умните от ордата инженери на фабриката,които са измислили каква гума да се слага на колата.А иначе що не си сложиш 215 ? По-ще е фешън.
Тук на този сайт ще намериш калкулатор за да видиш конкретно разликите.
http://www.boriana-bg.com/
Аре със здраве!



Тема Re: 195/60/14нови [re: Mинyвaч]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано19.04.05 15:06



е благодаря че намина.

глей ся, аз не съм от плевен та да си праа тунинг и фешън на колицата. просто ми предлагат страхотни гуми на срахотна цена, но ако ми излезе после през носа, няма смисъл разбирам

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: 195/60/14нови [re: cave]  
АвторMинyвaч (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 19:32



Да така си е.
от стоте кончета дето ги има колицата /на помня точно колко бяха на твоя мотор/ поне няколко ще изкараш от впряга и ще ги пуснеш да пасат. Ако си отварял калкулатора от сайта дето ти дадох в миналия пост,няма начин дане си забелязал ,че разликата в диаметрите на гумите е точно 1см. А това хич не си е малко.Възможно е колата да стане по-тромава.Аз ядох дръвчето с подобна транзакция и повече никога гуми, които не ги дават за съответния мотор в менюала на колата.
Аре със здраве



Тема Re: 195/60/14нови [re: Mинyвaч]  
АвторME (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 23:04



OPREDELENO RAZHODA NIAMA DA SE WDIGNE...neka ne goworim gluposti!



Тема Re: 195/60/14нови [re: cave]  
АвторDavis (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 08:19



За Tipo 1.6 - 90 к.с. какви гуми са подходящи по техн. спесификация 13" или 14"?
А между другото 185 или195 не би променило разхода и динамиката. Да речем с 2-3% но пък предимството за по-добра стабилност на колата, а да не забравяме и това че ямите по пътищата стават все по-големи така че 14" си са за предпочитане. Незнам дали Типото не е за 14 " за да не дава разлика в километража.



Тема Re: 195/60/14нови [re: Davis]  
Авторitch (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 17:17



Моята фиятка е точно такава и фабричната й спецификация е 165/65R14. При другите модификации дава отклонение от 2 до 10 %. Е може и по-голямо отклонение ама ще заприлича на трактор.



Тема Re: 195/60/14нови [re: Mинyвaч]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано21.04.05 16:23



именно на сайта който ми даде се вижда от калкулатора, че нищо няма да се промени в разхода. а иначе писах на хората от сайта и такъв изчерпателен и професионален отговор получих, че ми разтопиха сърцето !!! това лято обезателно ще минем през дряново и обезателно ще ги черпя там. ега ти печения човек ми писа, и описа всичко.

значи ги взимам тия континентал-ки ...

death comes first. then resurrection life.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.