Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 17.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Маслотонови  
АвторHumppa (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 12:56



Маслото в колата ми (Браво 1.6 16V) е Selenia Gold синтетично, вече навъртя 12-13 хиляди километра. Някои казват, че било много тънко за през лятото, други казват да слагам само минерално. Какво ще ме посъветвате? Благодаря :-)



Тема Re: Маслотонови [re: Humppa]  
Автор1.9 d (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 15:42



Тънка им е главата на разбирачите дето са ти говорили тези глупости.Единствените причини да не караш със синтетично масло е ако колата ти го гори или джоба ти е тънък.Точно синтетичното масло е по-малко
зависимо от температурите и е препоръчително за екстремни такива ..ниски и високи.
Така,че ако колата ти е до около 120-140 хил.км,не гори масло и ти е по джоба карай само със синтетичните формули.



Тема Re: Маслотонови [re: 1.9 d]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано21.03.05 20:27



sintetika 15w50 ili 15w60 za lqtoto
za zimata pak sintetika 10w40, 10w30, 5w40 ili 0w40
ako motora ti e ok i ne go gori
no smenqj masloto na max 8-10k km



Тема Re: Маслотонови [re: KPEMATOP]  
Автор5W/5O (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 22:28



А бе този, а бе "МОДЕРАТОРЕ" росен,ти пак се изказваш много ,ама много неподготвен бре моето момче.А бе ти си голям екземпляр бе,направо си бисерен....То не бяха някакви равенства преди няколко месеца между двигателно и скоростно масло,то не бяха бисери... а бе що не си траеш и престанеш да пишеш глупости по форумите бе юнак!!!!!
Слушай юнако,ако ти до 48 часа тук във този форум ми напишеш едно НАПЪЛНО СИНТЕТИЧНО МАСЛО с формула 15W/60 или 15W/50...НАПЪЛНО СИНТЕТИЧНО!!!!!! ,аз ще взема,ще открия една рубрика и ще ти постна всичките изписани от теб простотии в форума на фиат www.fiat-bg.com.
фОРУМИТЕ са за да си помагаме,а не самозванци като теб да дават заблуждаща и грешна информация.Или влизай в час,чети книжки,питай хората или не пиши глупости тук да заблуждаваш хората.Ако си мислиш,че приказките със Сульо и Пульо в кварталните кафенета ти дават някакво самочуствие да съветваш хората тук се лъжеш.И си оправи кирилицата,знаеш ли колко ми дреме на каква ОС си...или го махай това "М" от "ника" си.
24 - часа.... или си в другия форум....
АМАН ОТ КЬОПЕЦИ



Тема Re: Маслотонови [re: 5W/5O]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано22.03.05 09:02



motul lemans
selenia racing
kakwi sa???
q mi kaji zashto w skorostite ne mojesh da slagash motorno maslo???
obqsni mi typ4o



Тема Re: Маслотонови [re: KPEMATOP]  
АвторHeyтpaлeн (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 09:33



Голяма част от френските коли са с общо мазане на двигател и трансмисия като маслото е моторно.



Тема Re: Маслотонови [re: Heyтpaлeн]  
Автор5W/5O (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 11:33



И не само френските а и Лада Самара.Но тук ставаше дума за нещо друго:
Ще "пейстна" бисерити на "високоуважавания" от мен модератор с партизански ник "КРЕМАТОР"

1.БИСЕР НОМЕР ЕДНО: НАПИСАН НА 19.12.2004Г.В 14:36Ч
..............................................................................................................................
motorno 0w40 = 70w80 skorostno
..............................................................................................................................

2.БИСЕР НОМЕР ДВЕ: НАПИСАН НА 20.12.2004Г.В 19:59Ч
.............................................................................................................................
w fiat kutiite s naprechen motor mojesh da slagash motorno maslo w skorostite
dokolkoto znam na OPEL, ako slojish motorno maslo w skorostite za edin den si otiwat, tam si trqbwa sintetika na GM da slagash, cherveno na tzwqt 20lv/litura!!!
.............................................................................................................................

Както се казва коментарите са излишни!!!




Тема Re: Маслотонови [re: 5W/5O]  
Автор5W/5O (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 11:45



Аха..ето и какво му отговарят на нашия приятел с партизански ник "КРЕМАТОР"!!!!!!
..................................................................................................................................
Леле Крематорчеее!
Ти така ме хвърли в музиката,че още ми бучат ушите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Чакай сега.Имал съм два автомобила до сега, където се използваше моторно масло и в скоростите...ама те си бяха общо.Това са Ситроен ВХ и Лада Самара... да,Лада самара ,яко някой бърчи вежди недоумяващо.... Ама масло 0 W/40 в конвенционална скоростна кутия не разбирам.Само едно ще се опитам да ти докажа ако стане КУПОН с темата, че маслата за конвенционални скорости и за конвенционален двигател нямат, ама нямат нищо общо.Едно те моля да ми дадеш кредит т.е предварително /на кредит,на доверие,то кредита е доверие./. да ми повярваш,че разбирам много от масла.. това ми е била работата много години, ама не да ги сменям, а да ги проектирам и разработвам от чисто техническата им и повече от химическата им гледна точка.
Моля те приятелю, светни ме как така моторно 0W/40=70W/80 ( то такъв индекс няма, ама както и да е)...сигурно си искал да кажеш 75W/90...това е формулата за синтетиката.
Не ме разбирай погрешно,ама аз винаги се съмнявам в своите знания, може пък да съм не доразбрал нещо.
................................................................................................................................

ТАШАК!!!



Тема Re: Маслотонови [re: 5W/5O]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано22.03.05 16:42



kato gledam w banka ba4kash, otde znaesh tolkoz neshta za kolite da ne si montiora w bankata?



Тема Re: Маслотонови [re: 5W/5O]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано22.03.05 16:59



15w50 300V e 100% sintetichno maslo, poznaj na koq firma obache




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.