Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:12 08.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Маслотонови [re: Humppa]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано22.03.05 18:23



Чоека пита нормално да му бъде обяснено, вие спор почвате тук!!!
В крайна сметка и аз не разбрах каква е разликата между моторните синтетични и минерални масла, също не разбрах какво е XX W/ YY но както и да е. За опел прочетох тук един бисер, както го е постнал колегата и искам да дам инфо като шофьор и на опел: в скоростите на повечето опели(не говоря за тези с автоматични скотрости) маслото за скорости и диференциял е едно и също в общ картер са, маслото е специфично с червен цвят на GM(незнам с какво е по-различно от други масла за скорости), чел съм в книги че не се подменя в живото на колата(който е предвиден да бъде около 10 години) но тук в БГ мисля че не е лошо да се подмени на колата прехвърлила 15 години.
Имам приятел който си купи съвсем скоро фиат браво и живо се интересувам от проблемите на колата, с какво масло трябва да се кара и прочие.

Сега моля някой да обясни най-човешки каква е разликата между синтетично и минерално масло, да обясни също разликата между маслата за мотор и скоростна кутия и диференциял, както и да каже що е то вискозитет и има ли почва у нас!!!

За оня дето ме обвинява че се заяждам, държа да подчертая че ПИТАМ!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Маслотонови [re: KPEMATOP]  
Автор5W/5O (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 19:09



Ами банките разбират от всичко моето момче.Нали дават кредити на всички и трябва доста неща да поназнайват.А това къде работя няма значение.Съгласно твоите познания които демонстрираш и за шофьор на целодневна детска градина не бих те взел.Не, не съм шофьора на банката.Шефа на охраната съм.То банката има доста шофьори,ама са без комп.
А относно въпроса ти, да, три фирми произвеждат такива масла.Едната е френската фирма YACCO, специализирана изключително в производството на висококачествени масла и то е единственото напълно синтетично.Другото е на МОТУЛ,но то е на синтетична основа,а не напълно синтетично.И третото е на гръцката фирма ЦИКЛОН,също полу,а не напълно синтетично.
А сега имай добрината да отговориш на въпросите на колегата АСКОНА 83.Те са конкретни и не вярвам да те затруднят.



Тема Re: Маслотонови [re: Ascona83]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано22.03.05 20:28



da wi kaja moqta bolka za skorostite, zashto slojih motorno
zeh si unoto i nqkade mi bqha kazali che maslata se smenqwat, i az otiwam w edna maslarnica na okolowrystnoto do OMV ovhca kupel i pitam kakwo maslo da sloja i onzi vika selenia gold 10w40, ako ne ti go gori i mineralno w skorostite...
i ottuka pochnaha problemite s wlizaneto na skorostite, kogato kolata e studena. edin mi beshe podaril 4 litra mobil1 0w40, i se chudeh kwo da go prawq, nowo struwa nqkade 60-80lv, prodawah go za 40lv, no nikoj ne izqwi jelanie i si wikam za da ne artisa daj da go naleq w skorostite i problemite mi izcheznaha s trudnoto wlizane na skorosti. Karam s nego weche polowin godina i 5000km, otnikude ne e proteklo maslo!kato se preebe kutiqta shte wi pisha



Тема Re: Маслотонови [re: KPEMATOP]  
Автор5W/5O (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 23:12



Ама ти си ми бил сладур бе....немам нерви да ти се нервя повече! Направи следното за да не оръсваш и плачеш после.Казвам ти :
Двигателното масло Е АБСОЛЮТНО НЕПРИГОДНО ЗА СКОРОСТНИ КУТИИ,освен в автомобилите с общо мазане....това са някои модели на Пежо,Ситроен,Талбот,Лада Самара и може би други които с теб не знаем или нямат никакво значение за България..допускам японски.Източи това което си налял и си купи TUTELA.Ако в книжката на колата пише 75W/80,бъди сигурен,че е синтетично..Скоростните кутии на Фиат са с малка вместимост и няма да се оръсиш много.. не са като на Рено например дето там е около 3.4 л!
Но може и да е 80W...запомни не 80W/90,а 80W...то не се намира лесно,но го има.Но отвори книжката бе,буквите няма да те ухапят или да те ударят...там е написано всичко. И смени маслото веднага..защото почват температурите и ако не си имал проблеми,то ти гарантирам ,че ще ги имаш.А бе с други думи аман от специалисти... да ти кажа под секрет такива като тебе ги имам таман трима в къщи и предполагам,че са на твоите години... АМА СТЕ МНОГО КУХИ БЕ!!!!За това съм толкоз нервен!!!!!НЕАМ НЕРВИ




Тема Re: Маслотонови [re: 5W/5O]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано23.03.05 09:11



kakwo shte i stane na skorostnata???
zasega e tip top:)



Тема Re: Маслотонови [re: Humppa]  
АвторHumppa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 11:51



Благодаря на всички! Но от вашата караница изобщо не разбрах какво да направя с маслото. Някой може ли да каже конкретно!
Благодаря!



Тема Re: Маслотонови [re: Humppa]  
АвторTotko (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 13:42



..Ми много просто - независимо какво ти казват - просто си сложи пак от същото и това е...Лично на мен ми харесва..най нормално масло..и най-важното, мисля че не е менте...т.е. това всъщност е важното...)))



Тема Re: Маслотонови [re: Humppa]  
Автор1.9 d (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 23:00



Humppa, НА КОНКРЕТНИЯ ТИ ВЪПРОС СЪМ ОТГОВОРИЛ МИСЛЯ,ЧЕ ТОЧНО ОЩЕ ПЪРВИЯ ПОСТ.Какво повече от това..... пак ще ти го повторя,ама за да не се хабя много ще го "пейстна"..................................................................................
"Тънка им е главата на разбирачите дето са ти говорили тези глупости.Единствените причини да не караш със синтетично масло е ако колата ти го гори или джоба ти е тънък.Точно синтетичното масло е по-малко
зависимо от температурите и е препоръчително за екстремни такива ..ниски и високи.
Така,че ако колата ти е до около 120-140 хил.км,не гори масло и ти е по джоба карай само със синтетичните формули".

..................................................................................................................................
Виж и още нещо... темата е дискутирана,коментирана,дъвкана хиляди пъти из форумите.Направи си труда да се поровиш малко ако не вярваш на този или онзи.Автори безброй,бисери също от типа на МОДЕРАТОРСКОТО... ЕДИ КАКВО СИ СИНТЕТИЧНО Е РАВНО НА ЕДИ КАКВО СИ СКОРОСТНО....ЖАЛКОТО Е,ЧЕ "МОДЕРАТОРИ" НЕГРАМОТНИ ГИ ПИШАТ ТЕЗИ РАБОТИ... и аз затова се намесих и стана купона.Но, във всеки случай,каквото ти напише онзи партизанина, ти прави точно обратно и няма да сбъркаш.. иначе подобни малоумници след някой друг месец ще вземат да дращят по форумите,че и автифриз може да се налива вместо масло или обратното!!!!!!

Потретвам ти ,ако колата е на сравнително малко километри и не гори масло само синтетика...ака го гори,то просто няма смисъл...
Аре със здраве и успех....уверявам те,че и при най големите жеги през лятото няма да получиш гранично триене със синтетично масло 5W/40 или 5W/50.Или маслен глад.






Тема Re: Маслотонови [re: Humppa]  
Авторbravo fan (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 00:25



Hummppa-та слушай човека от банката!
Ако все пак от целия спор не си разбрал какво точно да правиш - вземи си Selenia Gold 10W/40. Не че съм толкова разбиращ, но го препоръчват от самата фирма производител (в един друг форум спореха да ли е синтетика - на кутията пише, че е но това едва ли е от толкова голямо значебие ако не ти е жал за 20-тина лева разлика в цената)... Карам Бравото с такова и нямам грижи! Освен това много трудно, ама наистина много трудно ще попаднеш на менте - метална кутия... не е некаква шелка дет' не знаеш от Турция ли е, от Гърция ли е кой го е забаркал това чудо на природата :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.