Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:50 16.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Fiesta Vs Seicentoнови  
Автор lvaylo Popov (F-I-B)
Публикувано30.01.05 22:34



Здравейте искам да разбера какво е вашето мнение относно този спор кой вариант е по - оптимален и по - добър като избор, но тука става въпрос за чисто нов автомобил от двете марки от един и същи клас пак повтарям чисто нов. Най вече ме интересува вашето професионално мнение по въпроса относно кой вариант е по - добар като избор, коя кола стои по - добре технически, коя е по здрава по - устойчива, коя би могла да създаде повече проблеми, коя е по икономична в града, извън населено място както и смесен разход. И на последно място нещо много важно коя кола е с по - лесна подръжка и с по - евтина също така. Благодаря Ви предварително очаквам вашето мнение по въпроса. Дано ми помогнете положително. Довиждане.



Тема Re: Fiesta Vs Seicentoнови [re: lvaylo Popov]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано30.01.05 23:37



fiata bie kato ewtina poddryjka
moskvich-lada-fiat...
taka se narejdat po skupotiq na chastite



Тема Re: Fiesta Vs Pandaнови [re: lvaylo Popov]  
Автор lvaylo Popov (F-I-B)
Публикувано31.01.05 16:06



Здравейте благодаря Ви за препоръките всичко това вече го направих и се оказа, че наистина по предпочитания вариант е фиестатапонеже като е купя получавам всичко необходимо от нея като за базов модел тъй като тука става въпрос за фиеста старт и остава само да и сложа едно централно заключване комбинирано с аларма отделно като това ще ми го напарвят в сервиза на форд тъй като той е оторизиран и се занимава с такива неща както и едно радио CD с две тонкулони на съответнити имместа от двете страни на предните врати и толкоз. Тя колата си има радио окабеляване с антена. Единствено от което имам нужда е описаното по горе което няма да го поръчам като допълнителна опция понеже ще ми излезе голям масрав на джоба и то наистина много голям ми тях ще си ги сложа отделно като допълнение, но след като купя колата. Тъй като ако го поръчам серийно като допълнителна опция е много по - скъпо. А и така по този начин ще спестя и някой лев макар, че пак ще ми го слагат специализирани лица от сервиза на Форд. От друга страна пък колата е с по -големи размери по - удобна е и по - широка така, че макар, че тука ще се дадат някой лев повече за фиестата все пак си заслужава в сравнение с Фиата, при който просто нямам думи понеже той се оказа, че няма даже и серийно AIR BAG от страната на шофьора тоз, който излиза от кормилната уредба. А същия се поръчва, но само като допълнителна опция във Фиат и става една мале мила като ги сложа и другите работи там така, че направо не ми се говори. Все пак не съм за 1000 лева, а и тука говорим и за чисто нов автомобил.
Изключение прави обаче новата Панда във Фиат, която просто по нищо не се отличаваот Фиестатаи и ена почти същата цена даже малко и по - евтина е тя, но при нея е няма тая простутия както при Сайчентото AIR BAG-A да е само поръчково. При нея тои си върви серийно на същата цена, на пак само с един от страната на шофьора. И тук вече и двата автомобила са абсолютно равни и по - големина и по - широчина и по -удобство в купето но интериора. Сега друг е въпроса, че Фиат Панда е избраха за автомобил на годината. Ак някой може да се изкаже по този въпрос и да даде своето компетентно мнение вече между Фиеста Vs Панда нека ми пише ще бъда много благодарен а пък от мен почерпката.



Тема Re: Fiesta Vs Pandaнови [re: lvaylo Popov]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано31.01.05 20:59



fiestata e ot klasa na Uno/Punto
znachi wij za Punto?



Тема Re: Fiesta Vs Pandaнови [re: KPEMATOP]  
Автор lvaylo Popov (F-I-B)
Публикувано31.01.05 22:37



Крематор благодаря за мнението обаче Пунтото може да е от класа на Фиестата ама не и по кантара на цената. И май май като гледам независимо, че до сега все плюех по Сайчентото ама ще се окаже доста по евтин вариант за мене, а и изобщо заедно там с Предпазна въздушна възглавница за водача 395 лева и други екстри там, които мога да поръчам и допълнително да си е оборудвам и пак излиза по - евтина. Трябва само да и сложа както се казва за по накратко музиката тоест само радио компакт диск и тонколони и това е. Докато при Фиестата или Пунтото това оборудване може само да го сънувам и като се има напредвид, че там искам не искам пак ще слагам музика, с което колата се оскъпява един път, втори път с централно щото няма и аларма и други ми ти там работи и тя става не ми говори. Докато при Фиата Сайченто всички тези добавки, с музиката и Предпазна въздушна възглавница за водача 395 лева ми идват с 2000 лева по евтино отколкото Фиестата или Пунтото. А това, че вътре било малко по - тясно и колата била с 3 врати както е казал народа здраве да е.



Тема Re: Fiesta Vs Pandaнови [re: lvaylo Popov]  
АвторNino (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 18:41



Здрасти Ивайло!
Ако не искаш нервите ти да бъдат скъсани по време на гаранционната поддръжка на колата бягай далеч от тъй наречената фирма "МОТО-ПФОЕ".
Преди Нова година фирмата в която работя купи три чисто нови "Волва" ХС 70,80 и 90../това последното е джип/ общата сума на доставката е над 200 хил.лв.Е, и трите имаха по някоя случка,счупен фар,ожулена боя,счупен датчик.Ако ти кажа,че въпросните полуидиоти нямат и винтче на склад и за най-малкото и елементарно нещо се чака седмици.Арогантни,нагли,некомпетентни.Нямам думи да опиша всичко.Та помисли.Не вярвам за марката "ФОРД" да е по-различно обслужването.
Ако не си много на зор изчакай да дойдат в България новата ПАНДА 4Х4 и си купи един перфектен автомобил за всякъде.А не съм много сигурен може и да ги продават вече.Ако пък и имаш достатъчно пари защо не и дизеловата Панда.Порови малко в нета,за този мотор ще прочетеш впечатляващи неща.
Има едно клипче във фиат форума www.fiat-bg.com за ПАНДА 4Х4 виж го.
Но тази "чикия" ФОРД-ФИЕСТА" НИКОГА!



Тема Re: Fiesta Vs Pandaнови [re: Nino]  
АвторCobain (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 00:18



Fiestata e naistina ot klasa na Puntoto, no az bih predpo4el novata Panda. Za parite si predlaga dosta dobro bazovo oborudvane i vse pak e model 2003. Kakto kazva kolegata optimalniq variant e Dizelova Panda, no tam ve4e stava vypros za po-tlysta sumi4ka, a za 4x4 nqma da govorq . Uspeh v izbora!



Тема Re: Fiesta Vs Pandaнови [re: Cobain]  
Автор lvaylo Popov (F-I-B)
Публикувано07.02.05 00:27



Благодаря Ви много за вашето мнение само,че се получава така,че бях вече и във Фиат и в Мото Фое и се оказа, че и двата автомобила става въпрос за Фиестата и за Пандата са чисто голи казани на жаргон. Поради простата причина, че като се сложат така необходимите екстри няма да Ви изброявам точно кои, но тези които ако не се сложат и се купи колата наистина чисто гола и ако тръгна да ги слагам тука в България допълнително определено ще ми летни по - скъпо, а и няма да са толкова надеждни, защото ако ще е карам аз тази кола 8 години например нямя дя имям никакъв проблем, обачи ако ги слагам тука допълнително след време след две години всички вече няча да работи и като се има напредвид, че за осем години ще трябва да ги сменя общо четери пъти смятам, че на всички Ви става ясно за какво става въпрос.Таа, че май ще мина окончателно на първия вариант за Сайченто и то на цена по - ниска при условие, че му сложа почти всички екстри и то с две въздушни възглавници. Но за Фиеста и Панда подобния вариант там на оборудване както при Сайчентото минава чувствително сумата от 20 000 лева, за което просо не си заслужава. Разбрах и много друти работи, но просто няма какво да ги коментираме. Само ще Ви кажа, че само в България се поръчват чисто голи вътрешно оборудвани автомобили без нищо. Защото коакто нареди купувача вносетел и официален представител на, която и да е автомобелна марка за съответната страна така му изпълняват и поръчката за всички поръчани бройки. Така е и във Фиат и при Мото Фоето. Което определено не си заслужава за тези пари така, че основно засег аминавам на Сайченто и но там отиват нещата, но за поръчката ще трябва да изчакам цели 3 месеца, за да могат да ми е пригатвят колата с оборудването, което съм поръчал. И след това ми е докарват от Торино Италия тука във България и това е. Така, че ако имате някакво пак мнение или такова ново например относно Сайчентото ще Ви бъда много благодарен да е споделите тука с мен в този форум и на това място.
П.С. Ето и какво ми е написал един човек по тази тема във Форума на Форд. Оказа се на всичкото отгоре, че и същия е служител във Мото Фое.

"по принцип форд и фиат не са едни от най-надеждните автомобили, но мисля че форд са по-добри. когато питах един приятел -всепризнат майстор по мерцедесите за фиат уно( това преди да си купя фиестата) той ми отговори: ' италианските коли са боклуци' .при това в стила на комичното му отговорих :'и ферари?!' ,а тоЙ :'ами купи си ферари тогава'
това че пандата стана автомобил номер1 на европа за 2004 не означава че е по-добър от фиестата. фиат типо взе същия приз '89, но ако го сравняваме с ескорт (след '90) е нищо, не съм чувал да има спортни версии например.
и без това на тези конкурси се гледат мн работи- цена,функционалност, трябва да е изминала по-малко от 1 год от премиерата на автомобила( а настоящата версия на фиеста е от 2002 ,ако не се лъжа, което означава че не са преки конкуренти) и други особености,които за всеки са с различна степен на важност.
нещо много важно-ДИЗАЙНА! на фиестата е един от сполучливите( то форд винаги са имали страхотен дизайн, не го казвам защото съм притежател на фиеста) сред малкия клас. докато на панда !според мен! е изкючително 'убит'.
ами това е от мен.
и успех ж покупката ,ако не си я направил вече"

Хайде Довиждане и всичко най-добро Ви желая. Чакам нови мнения.



Тема Re: Fiesta Vs Pandaнови [re: lvaylo Popov]  
АвторM-16 (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 10:40



Да бе, Типо-то хич няма спортни версии, само има едни двигателчета по 130-140 к.с., дето късат нервите на разни рейсърчета по светофарите... ако говори за WRC от тия години - да погледне Ланчия, къде е бил Форд по това време? А и това, че правиш коли за WRC не ти прави автоматично по-добри бенгиите, които вадиш от конвейра... ..
Иначе, Ивайло, понеже гледам си се оринетирал към нова кола - не знам по кава причине, а гледам и парите все пак са фактор - помисли пак. Малката кола - панда, фиеста, сейченто - е иделанна ако караш 95 процента градско, но извън града ще ти скъса нервите. Новата кола също така не означава, че забряваш за сервизи и подръжка от раз - напротив, за всичко почваш да ходиш само във фирмения сервиз! За масло, за филтри, за най-дребната простотия... Личен съвет е за същите пари - ча е по-малко, да си вземеш автомобил на 3-5, 7 години дори, който да е по-висок клас. Знам че тръпката да караш нов автомобил е голяма, но помисли отново - заслужава ли си да дадеш парите си, които си изкарал с честен труд за една нова кола? Ако имаш толкова пари, че да се чудиш какво да ги правиш, тогава нямаше да пишеш тук а щеше да си взел вече я някоя лимузина, я някой джип. Но ти говориш все пак кое ще излезе по-евтино. По-евтино ще е да не дадеш сега 15-20 хиляди на ръка за малък нов автомобил, а половината за 5 годишен. Останалите - сложи ги настрана, харчи си ги и си подържай колата с тях. Дори и на лизинг да я взимаш, пак има автокъщи които дават стари коли на лизинг! Успех!



Тема Re: Fiesta Vs Pandaнови [re: M-16]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано07.02.05 22:03



kolite ot nisuk klas ne sa s hubawa sglobka!!!zatowa sa ewtini




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.