Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 27.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема BRAVO-GAS  
Автор mija (непознат )
Публикувано16.01.05 14:36



Наскоро си купих BRAVO 1.6 16V-96г. Оборудвано е с газова уредба TARTARINI. Но в София няма сервиз, който да ми направи диагностика. Била със стъпков мотор, диагностиката била само с компютър и други такива щуротий. Ако някой знае нещо - помагайте!



Тема Re: BRAVO-GASнови [re: mija]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 20:37



За какво ти е диагностика? Карай я бре! Да не ти гори много?



Тема Re: BRAVO-GASнови [re: A4o]  
Авторmija (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 22:58



Гори градско 13/100. Струва ми се че за мотор 1.6 това е множко.



Тема Re: BRAVO-GASнови [re: mija]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 10:58



Според мен е нормално, студено е вече и при градското повече стоиш по светофарите. Как е на извънградско?
По принцип на малък двигател няма голяма икономия да си на газ, но от това ,което чета за разхода на брава и браво,мисля че има смисъл да я караш на газ.
Посещавай и форума газови уредби, ама и там се надлъгват мъжки, според мен виж я напролет, дали няма да и падне разхода като се стопли.
Моето типо е с 1.4 и с пълно бутилчЕ 17 литра изминава около 155 км градско и 190 -200 извънградско.Отвреме навреме си позавъртам винта на тройника нанякъде, но не съм видял някакъв смисъл досега...



Тема Re: BRAVO-GASнови [re: A4o]  
Авторmija (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 21:28



На извънградско ми даде 8.5/100. Разликата е малко фрапираща, но ...! Ще я видя като се постопли. Интересното е, че на бензин показа 9/100. Благодаря ти за мнението.



Тема Re: BRAVO-GASнови [re: mija]  
Авторhjkleo (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 13:06



Molia vi kajete kakyv e razhoda na benzin na gradsko i izvyngradsko. Iskam da si kupia Bravo 1.6 ili 1.8. Ako znaete za razhoda na 1.8 sy6to pi6ete, mija-dovolen li si ina4e ot kolata?



Тема Re: BRAVO-GASнови [re: mija]  
АвторTipo (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 17:39



Здравейте,
аз карам Типо 1.6 i.e и моя разход варира между 8.0-8.5 на извънградско мъжко каране между 100 и 120 км/ч преобладаваща скорост и около 12-13л/100 градско каране, като се заяждам със всеки, който се опита да ми пречи или да ме изпреварва, когато ми е нервно... Колата съм я водил на газ-анализатор и коренно си промени поведението и разхода на гориво... Свещите ми са 4-електродни Bosch /това също има значение/, а наскоро установих, че има значение и от къде зареждам с газ... Явно вече и с газта се правят гадни номерца, както с бензина, но наистина има значение газостанцията...



Тема Re: BRAVO-GASнови [re: hjkleo]  
Авторmija (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 18:11



Бравото го имам от 1 седмица, но съм във възторг от него. По принцип слязох от 190-тка, но въобще не съжалявам. Върви като щуро, подръжката също е в нормални ценови граници. За 1.8 незнам, но моето 1.6/16V гори - 9/100 извънградско / 120-140km/h / и 12-14/100 градско. Тези стойности са за газ. На бензин ми даде 9/100 извънградско, а в София още не съм го засичал. Чух, че двигателите 1.4 не са много добри, но това е .... Нали знаеш приказки всякакви.



Тема Re: BRAVO-GASнови [re: Tipo]  
Авторhjkleo (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 14:29



Gazta e hubava na Litex i ne lyjat, za6toto na OMV vi garantiram 200 % 4e lyjat v koi4estvoto. Moiata butilka na Tipoto e 40 litra, koeto ozna4ava tehni4eski, 4e nikoga ne moje da sybere tolkova, a v OMV sa mi ia zarejdali za 40.3, 40.5 i t.n. litra.



Тема Re: BRAVO-GASнови [re: mija]  
Авторhjkleo (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 14:31



Blagodaria za otgovora. 6te se zamislia seriozno za 1.6, za6toto sigurno 1.8 6te har4i mnogo. Za syjalenie 4akam da prodam dve koli, za da si kupia Bravo, ina4e ako ikah parite o6te utre 6tiah da si kupia




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.