Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 16.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Каква модификация е Типото???нови  
Автор kaihansen (непознат )
Публикувано28.11.04 10:28



Здравейте.Това ми е първия пост и ако има грешки, Моля да бъда извинен!Сега имам въпросче.Взех си Типо 1.6 90 к.с.Ситуацията е следната - водната помпа му е за смяна,обаче в Пловдив, няма изобщо такава помпа???Не е от стандартното Типо.Двигателя е двувалка 91 г. целия преден спирачен механизъм е на Крома 2000и.Седалките не са стандартните.Волана е чупещ "Момо".Има анти-блокировъчна система,ел.стъкла,ел.огледала,ел.шибедах,серво.В Аутодата му намерих двигателя но нищо повече.Намерих една помпа в "Динекспрес" ,ама е от "Бугати"и е почти същата ,само дето е захвата е завъртян на 10 градуса. Помагайте и давайте съвети за помпата.



Тема Re: Каква модификация е Типото???нови [re: kaihansen]  
Автор bebop (непознат)
Публикувано28.11.04 12:18



Ха добре дошъл в отбора на "швейцарките" :-) и честита покупка. На кратко търси си части за Ланча делта 1600 ГТ с номер на двигателя 149Ц2 000. Всичко е същото без въздушния филтър и може би моторчето за празния ход.

Въпросния автомобил е или правен в Швейцария или за Швейцариям така и не стана ясно.

Злите езици говорят, че купето е от Типо ТД или 1.8 ...такава трябва да е и спитачната система стандартно, съединителя, аксиалния лагер.. почти всичко.

Имам много голяма молба към теб. Да си измериш криво ляво ускорението до 100 км/х и да кажеш колко е.

БТВ в тоя форум има бая изписано за тоя модел. Ако ти се пита още кажи да ти пратя моето айсикю.



Тема Re: Каква модификация е Типото???нови [re: bebop]  
Автор kaihansen (Mighty Warrior)
Публикувано28.11.04 21:11



Много мерси майна!Имам тук-таме по някое въпросче.Остави си ICQ-то.Иначе Типото е лудница.



Тема Re: Каква модификация е Типото???нови [re: kaihansen]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано30.11.04 09:21



Добре дошъл в отбора и от мен. Аз съм също с Типо "швейцарка". Водната ми помпа ме остави точно пред панаира в Пловдив. Смениха ми я в сервиза на Фиат на пещерско шосе и цената на новата помпа беше към 60лв. Това стана преди малко повече от година.



Тема Re: Каква модификация е Типото???нови [re: Mитko]  
Автор kaihansen (Mighty Warrior)
Публикувано21.12.04 23:24



Оказа се, че водната помпа е от Темпра.Kупето е от 2.0/16в.Мотора не се знае -помагайте.Таблото е различно от на 2.0/16в(отснимките във фиат-типо.де ).До бордовия комп има електронна проверка на маслото,водата за чистачките и някакъв вентилатор който може да е нивото на охладителната течност!Мотора изключително много прилича на 149С2,ама периферията около него е различна от тази на "швейцарката".Каква е възможността да е било 2.0/16 и да е сменен мотора?Дали всичко ще пасне точно???А върви ужасно добре!Моля помоооощ!

Редактирано от kaihansen на 21.12.04 23:35.



Тема Re: Каква модификация е Типото???нови [re: kaihansen]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано22.12.04 09:21



Я хвани да пуснеш няколко снимки да го видим тоя хамелеон



Тема Re: Каква модификация е Типото???нови [re: Mитko]  
Автор kaihansen (Mighty Warrior)
Публикувано22.12.04 18:57





Майна,това не е хамелеон а изрод!Дано да отворите сайта,ако не ще го кача другаде.ПОМОООООООООЩ.



Тема Re: Каква модификация е Типото??? [re: kaihansen]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано22.12.04 21:10



Приятел ти просто си с една от последните "швейцарки" и най-вероятно пълния комплект. Под капака имам точно същия мотор, но моето е края на 1989 година. В последните почват да слагат всичко за което се сетиш като оборудването доближава максимално 2.0 16V - волан Момо, седалки, в някои модели климатроник, ABS. Знам за още едно типо като твоето (с пълния комплект), но там таблото е все още цифрово и представи си в мили. Често пътувам с моето до Пловдив и трябва да видя твоята хубавица. Определено има защо.



Тема Re: Каква модификация е Типото???нови [re: kaihansen]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано22.12.04 21:15



Сега видях това 2.0 16V отстрани и почвам да си мисля че тази кола е handmade.



Тема Re: Каква модификация е Типото???нови [re: Mитko]  
Автор kaihansen (Mighty Warrior)
Публикувано22.12.04 22:43



Когато желаеш заповядай!ICQ 218-846-910 ако искаш и тел ще ти дам...Приятно ще ми бъде да се видим.Между другото проверих в сервиза на Fiat - Dinexpress на Пещерско шосе,и ми казаха че купето наистина е от 2.0/16v?!?!Но за мотора нищо не се знае.Казаха ми,че може да е стария мотор 2.0 грандтуризмо?!?!?!Незнам.............................. Абе незнам ама за сметка на това върви много около 10 до 100.

Редактирано от kaihansen на 22.12.04 22:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.