Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:06 23.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Брава - Загрява бавно  
АвторБapoko (Нерегистриран)
Публикувано30.11.04 17:54



Здражеите колеги, купих си Фиат Брава, обаче имам някакво проблемче. Двигателят е 1.4 12в и ми казаха че били доста икономични. По заводски дани гледам дават разход към 9 , а на мене ми идва някаде към 11-12 може би. Нещото което ме притеснява е, че загрява доста бавно, в сравнение с други коли. Това типично ли е или разхода си е такъв. Иначе ми казаха евентуално за термостат, но реших да питам все пак.



Тема Re: Брава - Загрява бавнонови [re: Бapoko]  
АвторLogrus (Нерегистриран)
Публикувано30.11.04 22:05



Определено нещо не е наред по твоята машина - моето Браво е със същия двигател 1.4_12V и трябва да ти кажа, че разход 9/100 не може да има - все пак това е малък двигател - на мен ми харчи малко над 7/100 градско ...а 11-12 си е проблем
Може да е термостата- от там бавното загряване и следващия от това по-висок разход (и моето Браво го купих с прецакан термостат)
Обаче може и да е инжекциона - неправилно дозиране на сместа - пак води до по-висок разход + това, когато се впръсква по-бедна смес, двигателя все не може да си достигне нормалната температура, все едно че е скапан термостата, а той не е ....
Електронния блок също прави проблеми - като единственото немско нещо в тази иначе хубава кола..... ама да не зарглеждама такива песимистични варианти



Тема Re: Брава - Загрява бавнонови [re: Бapoko]  
АвторVesko (Нерегистриран)
Публикувано01.12.04 13:29



Честита придобивка ;-)
Палиш сутринта колата и като стигне 50-60 градуса спираш и отиваш да пипнеш радиатора отгоре или маркуча по който влиза водата в радиатора. Ако са топли (най-вероятния вариант) - сменяй термостата и си свиркай.
Колкото до разхода - аз като смених термостата разхода ми не мръдна, макар че преди това 60 градуса не вдигаше (карам Типо 1.4и.е.). Но тук имаше хора, които казаха, че след смяна на термостата разхода им паднал с 2 на 100. Ще разбереш като го смениш.
Колкото до 7-те на 100 за които говори колегата - ами много е важно уточнението карането градско ли е или "Цариградско"
На мен ми се вижда доста нисък разход, ама дай Боже всекиму.

П.С. Сутрин в 8 от люлин до центъра и вечер в 18 наобратно и електромобил да караш пак ще даде 10/100



Тема Благодаря ви! :)нови [re: Vesko]  
АвторБapoko (Нерегистриран)
Публикувано01.12.04 20:27



Четох и по други форуми, консултирах се, и май ще се размина само с термостат /дай Боже/. Утре това ще ми бъде първата работа. А бях забрави да спомена и че лампата на инжекциона свети обаче много нередовно. Например както си карам и ми присветне понякога, а друг път изминавам 2-3 км със светеща лампа. Явно трупа грешки от някаде, но утре ще разбера. Щом го оправя ще пиша веднага.



Тема Re: Благодаря ви! :)нови [re: Бapoko]  
АвторLogrus (Нерегистриран)
Публикувано01.12.04 23:17



Ами изчакай да зареди инжекциона преди да запалиш - досадни 3-4 секунди след като си дал на контакт - докато загаснат лампичките на инжекциона и airbag-а, и повече не би трябвало да ти свети докато си в движение ....това винаги трябва да се прави - препоръчително е



Тема Re: Благодаря ви! :)нови [re: Бapoko]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 12:01



здравей, имам Bravo 1.6, може да си сигурен че високия разход ти е свързан със светенето на лампата на инжекциона, тя светва когато той получава грешни данни от някой датчик или не получава въобще и компютъра минава в сервизния си режим, вече не управлява двигателя нормално преизчислявайки всички параметри от датчиците и задавайки такива на инжекциона а по някакви зададени стойностти, този режим трябва да се ползва за да стигнеш до сервиза по-принцип.Имаше момент в които колата ми прекъсваше, оказа се датчика на дроселовата клапа, в сервиза го изключиха и колата спря да прекъсва и работеше нормално но натрупа грешки и светна тази лампа, така карах докато доиде часта защото я нямаха и почаках, при светната лампа на инжекциона съм засичал даже и 15л/100км разход извънградско, градското не съм за да не се ядосвам. Примерно пълних си резервоара догоре тръгвам София към Варна и при Сливен ми светва лампичката на резервоара :-).
провери си двигателя на стенд с компютър които чете от компютъра на колата какво и е.
по отношение на термостата от както застудя и аз съм хвърлил око на моя, засега още се чудя дали е за смяна но натам вървят нещата.



Тема Re: Брава - Загрява бавнонови [re: Бapoko]  
АвторSquadra (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 21:51



Pich, 100% Termostat! Strelkata za temperaturata sede6e zakovana dolu i se vdiga6e samo na svetofar! Gore6e mi 13-14/100! Smenih termostata i sega e ok!



Тема Re: Благодаря ви! :)нови [re: toni]  
Авторhjkleo (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 14:13



Kaji molia te ina4e dovolen li si ot Bravoto.
Az iskam da si kupia i se 4udia mejdu 1.6 i 1.8. A normalno kolko e razhoda na gradsko?



Тема Re: Благодаря ви! :)нови [re: hjkleo]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 15:19



аз съм много доволен от колата, от колеги съм чул впоследствие че 1.8 бил по- добър избор (не харчи повече а е по-мощен), на мен тогава ми предложиха изгодно това Bravo и го харесах, исками се да имаше и ABS но такова ми се падна :-)
градско харчи 10.5 нормално, извън града от 6.5 до 8.5 зависи от карането, както всяка "изгодна" покупка след нея си смених доста неща, кажи какво те интересува?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.