Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 22.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема пак за TEMPRA2.0ie  
АвторBERETA (Нерегистриран)
Публикувано30.11.04 12:00



така и никой не ми каза дали този мотор има антидетонационен датчик и лампа за ECU, кои са най важните датчици и каде се намират. как мога да откача ламбда сондата, тя е с три проводника и е капсулована на изпускателните тръби.



Тема Re: пак за TEMPRA2.0ieнови [re: BERETA]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано30.11.04 15:51



Мисля, че този мотор няма knock sensor както и лампа за ECU-то. Няма маловажен датчик, но има такива от особено значение. Те са MAP сенсора (намира се зад мотора в дясно от центъра), ламбда (точно пред катализатора и изобщо не е капсулована), датчик за положението на дросела (червена или синя кутиика в страни от тръбата която идва от филтъра). Сега за сондата. Кабелите и се намират в лявата част на двигателния отсек до капака на ангренажния рекъм. 2 куплунга са. Единия е с 2 извода и той е за подгряването. Другия е само един и е жълт с гумена обувка на него. Това е сигналния извод.



Тема Re: пак за TEMPRA2.0ieнови [re: BERETA]  
АвторBERETA (Нерегистриран)
Публикувано01.12.04 17:10



то ясно, че колата сама нямя да се оправи поне да ви кажа вица. тъкмо си бях купил TEMPRATA, И БЯХ ГОРД С НЕЯ, и в един американски филм мафиот заплашва друг с пистолет BERETA, а оня му вика "разкарай се от тук с тоя FIAT при пистолетите", и понеже всичките ми приятели са почитатели на немските каруци това ми остана като закачка с тях. иначе TEMPRATA си е кола та дрънка.



Тема Re: пак за TEMPRA2.0ieнови [re: BERETA]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 00:13



Знам какво е 2.0 i.e. в добро състояние. Нека някой немец се пробва с такава кола.



Тема Re: пак за TEMPRA2.0ieнови [re: Mитko]  
АвторBERETA (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 11:53



митко все още не съм пипал нищо от нещата които ми каза, но се насочих към почистване на някои релета. между двете чистачки има една голяма пластмасова кутия с две релета и два предпазителя. единия беше почти стопен 30 ампера и го смених. релетата са Бош и са в алуминиеви корпуси. та почистих им крачетата и като че ли малко се оправи. със сигурност едното реле е за помпата на инжекциона, ама другото не знам. и така май пак не е както трябва.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.