Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 30.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови  
Авторangus (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 15:41



Нещичко за бравата..... книжчица, сайтче или друго...



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: angus]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 16:07



Какво точно те интересува? И моята е 1.9 D.Не съм намирал досега сайт или книжка специално по техническото обслужване.Ако все пак намериш сподели.Имам само книжката на колата,но на немски.
Тъкмо смених антифриза в понеделник и ми протече водната помпа.Та сега се ослушвам къде да я сменят.Дайте идеи!!



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: Kиpил]  
Авторaнryc (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 16:24



А моята книга е на италиански, тъпо!! и там май пише 0,8 литра масло разход на 1000км Дали е верно..... ще се разпитам за помпата, моята си бачка за сега



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: aнryc]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 18:46



Не естествено!
С това се презастраховат.Изминал съм 4000 км от последната смяна и маслото
не е мръднало грам.Сам ще се увериш.Имаш ли кора под двигателя?



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: Kиpил]  
Автор ФEPAPИCT™ (НЕХРАНИМАЙКО)
Публикувано23.11.04 10:48



Като прочетох за "кора за двигател", - утрепах се да търся да си взема такава, но нещо все не мога да намеря....



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: Kиpил]  
Авторangus (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 12:28



а моята си глътна литър 15W40 LIQUI MOLY за 3000км и се чудя нормално ли е
купих я наскоро и има проблем с вентилациятя, изглежда клапата за външен въздух се е прецакала
а каква е тази кора наистина



Тема за ФЕРАРИСТнови [re: ФEPAPИCT™]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 14:36



Има ги ама става с поръчка във Вантотрейд.Става дума за кората под двигателя.Аз съв с дизелова Брава и нази кора много обезшумява.Моята е доста поокъсана ама още върши работа.Цената на нова такава е около 150-200 лв.



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: angus]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 15:08



Множко е,но може и да е от маслото. LIQUI MOLY съм карал това с молибденовия бисулфид но то е 10W/40 и е полусинтетично.Сложи си SELENIA-TURBO DIESEL 10W/40 около 9 лв е литъра и виж какво ще стане.Това ти го казвам защото също съм патил.Имам и Рено 5 дизел.Преди време му сложих едно менте измислено AC DELCO 10W/40 ужким полусинтетика също.Видях се в чудо- за 5000км 2л издуха.След него си сложих SHELL DISEL 10W/40 тъмно синята опаковка не изхарчи грам.Колкото налях,толкова и излях.Така,че опитай преди да почнеш с изваждането,като начало ще е гумички на клапаните.Вчера смених маслото на Бравата.Бях с TOTAL QUARZ 7000 DIESEL - 10W/40.Също нямам оплаквания.Много класно масло.Сложих СЕЛЕНИЯТА,та да видим как ще се държи.Много народ първо си обвинява машините и после маслото.Но не е така.Големи ментета има тук.Не ти препоръчвам определено евтините КАСТРОЛИ,ДЕЛКОТО и ВАЛВОЛИН.Т.е. "кое си требе оно си сака" не може масла внос да са толкова евтини,а за Валволина имам специално отношение.Да живеят турските казани и бутилиращи фабрички.



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: Kиpил]  
Авторaнryc (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 09:43



а някъкъв коментар за вентилацията....
сложили са копче (даже и свети като го натиснеш) за превключване на режимите рециркулация/свеж въздух и то изглежда трябва да управлява някаква клапа със двупозиционна ел. задвижка..... да ама не.... или поне на боята бричка
под филтъра има някъква клапа но то си едопотопна работа...
кажете нещо за да не я разглобявам цялата



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: aнryc]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 13:53



Нещо не се сещам за какво говориш?Имам клапа за свеж въздух и да върти въздуха само в купето.Ама копче да свети като го натиснеш,не се сещам.После ще погледна като се прибирам от работа и довечера ще ти постна.
В моята "БРАВА" има електрическа горивоподкачваща помпа до нафтовия филтър.И при твоята ли е така?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.