Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 06.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: Kиpил]  
Авторangus (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 14:20



копчето е в ляво от това на климатика а отгоре има нещо като терморегулатор, той работи слава богу но в купето не влиза почти нищо от вън. Клапата за която ти говоря и над вентилатора под жапката, има достъп от вън като извадиш въздушния филтър. моята беше залепнала но въпреки всичко не виждам изпълнителен механизъм които да я управлява

Ще я видя и аз тази помпа....



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: angus]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 15:36



Не,аз нямам климатик.Относно въздушният филтър който споменаваш имаш в
предвид поленовия за климатика,който се намира от страната на пасажера???
Ще погледна.Сл.т. ми е 9306385.



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: angus]  
АвторBravo_gt (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 19:57



imam kniga na Haynes na anglijski, service and repair manual no e za benzinovite dvigateli, ako ne e neshto po dvigatelia koeto tyrsish shte ti svyrshi rabota, ne ia prodavam prosto mozhem da ti snimame kvoto ti e neobhodimo.



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: Bravo_gt]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано07.12.04 18:06



Благодаря ти много за предложението! Не,за сега не ми трябва нищо,но ще го имам предвид.Писна ми от ремонти /не на Бравата/.Тези дни потягахме Реното на сина ми.Смениха се магистралите на спирачната течност от спирачната помпа до задните колела.Бяха изгнили.А общо взето Рендето отдолу е на шест.Никъде изгнило само тези тръби.Хайде и смяна на масло,та нещата хвръкнаха на към 170-180 лева.Ама без спирачки не може.То също е дизел и около 40 дена не беше палено/сина се върна от Германия в петък /.Запали на
чатвърт оборот.Наляхме му Liqui Moli MoSo2,това с молибденовия дисулфид.И
аз на следващата смяна на Бравата мисля да сложа такова, 10W/40.
Та това е за сега,пиши ако има нещо.



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: angus]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано07.12.04 21:00



Аз също имам такава клапа под поленовия филтър и също не мърдаше, а при натискане на бутона няма никаква реакция.Опитах се да я мръдна ръчно и я отлепих и сега стои в средно положение. Незнам какво трябва да я движи. Ако някой знае принципа на работа или механизма нека пише.Явно доста хора ще бъдем благодарни.



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: Bravo_gt]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано08.12.04 13:02



здравейте, от 2 години имам Fiat Bravo 1.6 16V и оттогава търся тази книжка- репаир мануала на Хайнлес, проверявал съм на Славейков, в книжарници , преровил съм мрежата и не съм намерил нищо, много ще ми помогнете ако ми каже някой откъде бих могъл да я изтегля от мрежата или къде бих могъл да си я купя :-).

по отншение на клапата за въздуха , при мен тъй като съм без климатик на мястото на ваште копчета имам ръчка, при движението й ясно се чува как хлопва клапата при затворено положение,управлението и е с жило N2 на първата схема, за съжаление не намерих нищо за варианта с климатик
провери какво движи клапата при теб, не може да няма връзка с нещо.

[image][/image]http://free.bol.bg/toni_bravo/myFIATbravo/1.JPG[image][/image]
[image][/image]http://free.bol.bg/toni_bravo/myFIATbravo/2.JPG[image][/image]
[image][/image]http://free.bol.bg/toni_bravo/myFIATbravo/3.JPG[image][/image]



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: toni]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано11.12.04 13:55



Хей Тони, здрасти!
Много те моля,сподели нещо за автомобилчето.Другият ми син нещо е пощурял за такава.Около коледа се връща от Германия и иска да вземе такава.Точно като твоя мотор...Моля те отдели няколко минути.Аз съм с D мотор и какво да му кажа.Интересно,че се оказа с доста добра ходова част макар,че дизеловият мотор е доста по-тежък.
Ако му заръчам ще донесе мануала на Хайнес, но предполагам на немски...
а там хич ме няма.



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: toni]  
Авторbravo_gt (Нерегистриран)
Публикувано12.12.04 23:21



Zdrasti az sym s bravo 1.8 GT ,moiata kniga si ia kupih ot anglijskiat site na haynes. ne e izobshto skypa i idva po poshtata za 10-na dena, ako niamash kreditna karta mozhesh i zapis da im pratish ili western union, ama naj dobre si proveri na site im. V bg ia niama prevedena oshte. Kato ia p[orychah izleze kym 30-50 ina leva niakyde s dostavkata

inache ako te interesuva imam i na pdf edna druga kniga za fiat bravo/brava ama e na nemski, 335 stranici, avtor H.R. Etzold. neia moga da ti ia kacha niakyde da si ia drypnesh



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: toni]  
Авторbravo_gt (Нерегистриран)
Публикувано12.12.04 23:22



Zabravih da ti napisha link-a:

http://www.haynes.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10001&storeId=10001&productId=12879&langId=-1



Тема Re: Техническо обслужване на Брава 1,9Dнови [re: bravo_gt]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 19:10



благодаря за информацията и линка, ако имаш възможност да сложиш някаде в нета pdf варианта ще го изтегля и мисля че и други желаещи ще има, не съм добър с немския но схващам картинките и където сериозно потрябва нещо с речника превеждам каквото мога, благодаря предварително

за Кирил: незнам какво точно те интересува , аз съм много доволен от колата, моят двигател е 1.6 16V 90к.с., ускорява много добре, най много ми харесва окачването, твърдо като на спортен автомобил но не толкова че да друса ужасно, според мен са намерили накякъв много сполучлив компромис между спортно и комфорно возене, стабилно се държи в завой. взех колата на 130000км сега е на 164 000, за тази си възраст според мен беше нормално че смених ламбда сондата (160), катализатора ( с резонатор(60лв)),
правеше ми номера потенциометъра на дроселовата клапа (180 лв)-това е дистевния сериозен ремонт за 30000 км , другото са консумативи.
купих фиата на ниска цена за тогава и си имаше съответно забележки (предпочетох кола на ниска цена, като след това си смених проблемните с нови качествени части и съм си спокоен като карам (цената накрая стана като за Bravo в добро състояние, но знае ли човек и добрите колко са добри и какво ще го изненада :-) ), имам впредвид неща като амортесорите отпред , (тропаха си като я купувах), а по късно и носачите отпред (носач с тампоните му 98лв),биалетки (22лв).
скъпо излиза ангренажния ремък (веднага след покупката го смених), самия ремък не е скъп , май беше 29лв но за този двигател трябват две ролки а те са скъпи , като прибавиш и работата и ми излезе около 200 лв. смяната.
не съм доволен може би само от задната чистачка, на Мареата сигурно вече са оправили този бъг но по ранните фиати (моя е 1996г) имат проблеми с нея, първият път като не и се работеше се оказа че оста се залепя за втулката в която се върти ръждасвайки , отстраних уж проблема пръсках , чистих , смазах и работи около половин година, след като пак спря не и обърнах внимание около месец и когато накрая реших да я оправям нямаше как вече, двете части направо са се запоили, затова я махнах и засега не се оплаквам че ми липсва :-)
питай каквото те интересува ако мога ще помагам :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.