Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 30.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: 70000км от последния ремонт на предницанови [re: Capoeira]  
Автор bebop (непознат)
Публикувано29.10.04 00:24



Голямо тракане произлиза от сирачните апарати. Моите и двата пак се разтракаха. Гимнастиката с бръснарските ношчета май не свърши работа...или поне трябва да сложа и на другата втулка. БТВ лесно се разбира дали са носачи или спирачни апарати. Като натиснеш леко спирачката трябва да спира тракането.



Тема Re: 70000км от последния ремонт на предницанови [re: Capoeira]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 16:48



Хи-хи, позната история, само че не задните, а предните и не на Стамболийски, а в Дружба.
Държа да отбележа, че се извиниха и ги смениха, па макар и след като повиших малко тон.
А в един магазин за радиатори на Лъвов Мост в уличката зад спирката на 85 и 213 за гарата, ми обясниха как термостата на мойто типо 1.4 и.е. и на тези отпреди 93-та са съвсем, абсолютно еднакви. Този производител (Johnson май беше) що ли е сложил две позиции в каталога така и не се разбра.
Извинения за офтопика...



Тема Re: ми тонови [re: kaндидaт члeн]  
Авторludqsal=) (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 20:31



на мойто му врътнах 25000 за две години. зарежи ги да си говорят колкото си искат хах слаби били =) ако си я вардиш няма да лежиш под нея. то коя кола не е така ?
по мойта съм сменил ламбда (112лв), водна помпа(50 и нещо), магнитен датчик(22 лв) и откакто я карам на газ гъвкавата връзка (30 и нещо лв)
ако ти харесва колата я зимай и честито =)



Тема Re: ми тонови [re: ludqsal=)]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано29.10.04 21:16



lambdata, wodnata pompa sa si konsumatiwi
nqkade po 100k km dyrjat i se smenqt...
kolata e leka kato kupe, a oka4waneto e zdrawo...
ako skachash w dupkite normalno e da se razbie !
no remonta e 20-40% po ewtin ot VW ot sushtiq klas



Тема Re: ми тонови [re: KPEMATOP]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 22:05



Крематоре, това ако вече може да го махнем. В София е ад. Щем не щем рипаме по дупки и то доста. Вярно че доста ми искара предницата ама ми писна всяка пролет да изправям джанти. Накрая ще мина на стоманени.



Тема Re: ми тонови [re: Mитko]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано30.10.04 10:49



shte karash po wnimatelno...
az po princip karam po edni i sushti marshruti do rabota i obratno i znam kude ima dupki...



Тема nakladkiнови [re: KPEMATOP]  
Авторiceto (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 14:12



po vuprosa s nakladkite v Pleven za zadnite diksovi na temprata po vsi4kite im katalozi davaha niakakvi razli4ni ot tezi na kolata, ta se prinudih da ne hodia pesha po magazinite da si narisuvam nakladkata



Тема Re: nakladkiнови [re: iceto]  
Авторkaндидaт члeн (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 20:15



извинете ме за невежеството..., но какво представлява ламбдата ?, и за що толкова често трябва да се сменя...пък и не е много евтина ...има ли някаква причина за това ....а иначе вчера бях на пазара на Горубляна...имаше няколко колички които харесах...но под 3600 свястно типо нямаше...Колко гори типото, среден разход, и струва ли си да се слага газова...каква (като литраж) ?



Тема Re: nakladkiнови [re: kaндидaт члeн]  
АвторPetrov (Нерегистриран)
Публикувано01.11.04 00:30



KPEMATOP-a имаше в предвид, че се сменя на всеки 100000 км. :)
А дали са издръжливи, аз мога да кажа само едно за БГ пътищата няма издръжливи коли. Оплаквали са ми се хора с Голф-ове (смятани за едни от най-издръжливите) Пасати, БМВ (Е36) и т.н., че им е разбита ходовата част!!! Ами то къде има дупки като нашите???



Тема Re: nakladkiнови [re: kaндидaт члeн]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано01.11.04 09:10



За ламбда-сондата:това е кислороден датчик, който мери количеството О2 в изгорелите газове и връща сигнал към компютъра. Не съм специалист, така че толкова от мен за нея, тук има хора, които ще кажат повече.
За газта: аз съм с 30 литрова бутилка, на мястото на резервната гума. По този начин си запазвам пълния обем на багажника, а ако се наложи - гумата се събира в краката на пътника до шофьора.
За разхода: 10/100 газ + 0,6 - 0,8 бензин (щот' задължително паля на бензин и чакам по малко) - изцяло софийско каране. Мотора ми е 1.4 моноинжекция, но с пълно право можеш да очакваш, че мотор 1.6 няма да харчи повече.
Зимата ще почне да харчи по малко повечко бензин.
За всичко заедно: Като караш на газ може да си позволиш да не сменяш ламбда сондата. Е, зависи от газовата уредба, има и такива с ламбда контрол, тогава ще ти трябва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.