Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 27.09.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как се сменят гарнитура на картера...нови  
Авторbili (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 14:46



Моля за помощ!
1. Гарнитурата ми на картера не капе, но е влажна!
2.Гарнитурата на капака на двигателя (от където се налива маслото) в частта към 1 цилиндър също е омаслена!
Да каже някой, който ги е сменял, какви да си купя(или да изрежа), как се сменят, силикон маже ли се, колко струват, колко се натягат болтовете и т.н.
Благодаря предварително
Темпра 1,6 i.e. '94



Тема Re: Как се сменят гарнитура на картера...нови [re: bili]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 19:30



Според мен избързваш. Опитай леко да затегнеш гаиките на капака на главата,а за влажна гарнитура на картера като че има още поне две смени на масло , докато прокапе?
Е, ако се губи маслото бързо,нещата не търпят отлагане.



Тема Re: Как се сменят гарнитура на картера...нови [re: bili]  
АвторYavor (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 12:06



Аз съм ги сменял и двете!
Колата ми е Типо 1,6 ие - което значи - абсолютно същия мотор като твоя.
На картера я сменях защото го бях ударил и изкривил и си го оправях (тогава се оказа че съм счупил и всмукателя на маслената помпа) - нищо сташно - гарнитурата е евтина - към 6-8лева беше - имай предвид че съществуват 3 или 4 различни гарнитури за различните мотори но са с много малка разлика и лесно се объркват. На моя мотор беше една със много дупки които се оказаха после че го игрят ролята на фиксатори. Пробема е в многото болтове - свалянето е лесно ама качването е трудно - има болтове на труднодостъпни места - внимавай да почистиш всичко хубаво от старата гарнитура. Не се маже с нищо - нити силикон, нито хеметик - тя е дебела и ако я сножиш добре - нямаш проблеми.
Лично мен обаче ме съмнявада ти капе от нея - по скоро ти изпуска кечето(семеринга) на колянивия вал и се проточва масло по картера и затова ти изглежда като тая гарнитура.
Капака на главата е друга песен - много лесно се сменя - но без траен ефект - сменил съм 3 различни вида(обикновена, гумена, коркова), мазал съм със силикон, херметик и др. подобни - след няколко седмици протича пак. Сега вече се отказах защото само леко сълзи. Сигурно и колегите ще потвърдят че там спиране няма. Ако само леко ти зълви - по добре не пипай. На мен ми губи около 0,5литран на 10 000 километра и си карам така - писна ми да сменям без ефект. На един колега му я направи най прословутия майстор със специален силикон - ефекта - след 1 год пак ситече както преди - а беше супер силиконясана.
Избора си е твой, нищо не губиш - 15 лева за двете гарнитури и 1/2 ден занимавка. Ако идеш на майстор обаче очаквай включване за 30-40 лева труд



Тема Re: Как се сменят гарнитура на картера...нови [re: Yavor]  
Автор bebop (непознат)
Публикувано15.10.04 14:23



А аз си мислех, че тоя проблем с гарнитурата на капака на главата само аз го имам. И при мен тече при нови гарнитури. Даже веднъж спуках едното леглo на единия 6 мм болт който държи горния капак. И ми го заваряваха. Мислех да му правя резба 8, поне да издържи малко повече... но за сега не ми се прави, че ще напъня всичко със стружки. Сега махнах шилките защото хващат на много малко витки и съм с доста дълги болтове. Поне да не спукам леглата пак.

При мен е много горзно защото ми пълни дъпките на свещите между двата вала. Но за 3к километра е направило само около 2 см. Още може :-)



Тема Re: Как се сменят гарнитура на картера...нови [re: bili]  
АвторTipo (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 11:41



Не притягай допълнително, за да не скасаш някой болт.
Първоначално смени само гарнитурата на капака. Измий си двигателя и обърни внимание дали пак ще омасли около картера и ако необходимо сменяи и там.
Искам да ти кажа че имах същия проблем но избързах като ги смених, а ми течеше от семеринга на коляновия вал.



Тема Re: Как се сменят гарнитура на картера...нови [re: Tipo]  
Авторmisk** (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 12:20



Praktikata pokazva 4e ako te4e pak 6te te4e s mlki izklu4enij Predpolagam 4e 4astite sa kofti - proti4a sled remonti, no ako e malko prosto 6te te drazni no ne pre4i !!!!!



Тема Re: Как се сменят гарнитура на картера...нови [re: bili]  
АвторNicky (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 19:16



Карам същата от април 2001г,Мотора винаги е бил омазнен тече от капака на клапаните и някаде от долу,картер или семеринг на коляновия вал.Доливам по 1-1.5л.масло на 10-12000км/на една смяна/ и вече 55 000км няма проблеми.Не се втелявай в глупости а карай.Наистина е по-приятно да ти е чист мотора, но все пак това е кола на 10+години.



Тема Re: Как се сменят гарнитура на картера...нови [re: Nicky]  
АвторSandeto (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 13:52



Мамка му... май и аз съм от вашта партия... вече 2-ри път сменям гарнитура на капака на клапаните (последния път с коркова) и наистина изкара точно 1г. и сега преди около месец протече пак...
Мислех си че може да е от маслото (преди карах с минерално), а сега сложих полусинтетика.... но явно не е от това... ама адски ме дразни омаслен двигател...
Обаче аз съм тъп и упорит.... Ще си купя нова гарнитура!!!



Тема Re: Как се сменят гарнитура на картера...нови [re: Sandeto]  
АвторNicky (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 21:54



За да постигнеш по-траен успех не си купувай нова гарнитура,а качествен маслоустойчив и термоустойчив силикон предназначен точно за това.Чети много внимателно какво пише на опаковката и действай смело.Така ще постигнеш успеха за който винаги си мечтал .Навремето така на една Лада 2105 когато бях млад бях постигнал такъв ефект,че се беше появила повърхностна корозия и всички познати ме бъзикаха че трябва да покапва малко масълце иначе мотора ръждясва



Тема Re: Как се сменят гарнитура на картера... [re: bili]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 15:10



Искам да благодаря на всички за изказаните мнения, дано са полезни и за били.
Тези неделя видях че ми се е омазнил картера и бях почнал да мисля за майстори и гарнитури.
Бая влажничко беше, ама след това което казвате - ще си я карам така (поне засега ;-))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.