Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:20 30.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Зимни гуми  
Автор red__man (ПИЧ)
Публикувано20.10.04 02:28



Здравейте,мисля да си купувам зимни гуми за колата/Punto 55/ и затова реших да се допитам.Препоръчаха ми "Debica" някой ползвал ли е такива,от къде мога да си купя?Ще ви бъда благодарен ако ми предложите и друга марка на сносна цена и евентуално магазин.



Тема Re: Зимни гуминови [re: red__man]  
Авторlatio (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 10:28



Здравей.Аз веднаж налетох на кофти Дебица и от тогава не сам им фен,за зимните обаче съм чувал само добри отзиви,аз мойто Пунто вече трета зима го карам с две предни Барумки,направо са супер и бяхя около 60 лв с монтажа,за модела не се сещам но са изцяло зимни, гледай да не те лъжат за всесезонни,та огледай се за Барумки,Корморан също имат зимни на добра цена,успех.



Тема Re: Зимни гуминови [re: latio]  
АвторSandeto (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 13:15



... аз съм с Дебица (сега ще ми е 2-ра зима с тях)... Като сцепление което дават съм супер доволен (там където работя паркинга зимата е голям буламач - никой не ще да го чисти и като падне зимата сняг става кошмар) ... та общо взето по сравнение с останалите колеги аз винаги съм успявал да се напаркирам на места който останалите не са и посмяли да опитат... Но пък съм малко недоволен от вида... в смисъл не ме кефят както визия...
Така че си прецени кое ти е по-важно...



Тема Re: Зимни гуминови [re: Sandeto]  
АвторYavor (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 13:31



Имайте предвид че по принцип Пунто и Уно на Фиат са едни от най проходимите автомобили от своя клас - така че аз с мойто Уно преди да го продам съм минавал от такива места с износени гуми където със чисто нови други закъсваха до две.
Иначе аз лично не мисля добро за ДЕБИЦА - както и за Барумите - Вярно евтини са но свършват за 25-35к километра. Знам че хубавите гуми са много скъпи и затова аз си взех зимен Мишелин 2-ра ръка с по 5мм грайфер за по 35лева бройката и ще ги карам сега втора зима без да са мръднали.
Ако вземате 2ра употреба гледайте индекса на гумата - кога е произвдена - това е най важното - малкия объл щемпел с 3 или 4 цифрички - първите 2 са седмицата а друъгите са годината на производство.
Ако са супер малко карани и произведени преди 8-10 години(такива съм виждал много) свършват бързо и нямат сцепление като хората - по добре е по-износена нова гума от не износена стара



Тема Re: Зимни гуминови [re: Yavor]  
АвторSandeto (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 14:23



О, да...! Значи аз говоря за зимната Дебица и наистина това си е чисто зимна гума, която просто забрави да караш целогодишно, защото ще свърши не за 25-30к км, а за едно лято... но ако си решил да си ги менкаш зима-лято, ще изкарат доста, аз миналата зима навъртях към 7к км с тези дебици и не съм забелязал да са се стопили кой знае колко (говоря за водещите колела).



Тема Re: Зимни гуминови [re: Sandeto]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 14:41



Преди 2 години карах едни Viking-и и мога да кажа че са страхотни.
А на мен ми ги препоръча човек, който е пробвал много, много марки и видове и каза че това е най-добрата гума която е карал.
Ако сега някой вземе да говори за Мишлен - няма да споря. За да пита човека предполагам цената има значение.
Ако ли няма -> Michelin + шапка на тояга ;-)



Тема Re: Зимни гуминови [re: red__man]  
Автор red__man (ПИЧ)
Публикувано20.10.04 23:18



Много ви благодаря.А какво мислите да купя ли само 2 предни гуми или да я обуя цялата.



Тема Re: Зимни гуминови [re: red__man]  
АвторФ (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 03:01



По-добре е да е обуеш цялата.



Тема Re: Зимни гуминови [re: red__man]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 08:25



Ako pitash men (i ako si ot Sofia) otidi na krustovishteto na bul.Goce Delvchev i Doiran i si vzemi gumi Malatesta (italianski degenerati) Gumite sa mnogo dobri, veche 2 godini kupuvam samo ot tam i zimni i letni i sam strashno dovolen. Plius tova cenite sa neveroiatni. V tvoia sluchai zimna guma s razmer 155........ste ti izleze 30-tina leva. Za 120 obuvash cialata kola i si OK.

napravih nmalko reklama na horata, no naistina si struva, spored men:)



Тема Re: Зимни гуминови [re: milen]  
Авторlatio (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 09:33



Колега, не се лъжи за регенератки за тази кола, ами какъв им е проблема че Дебицата и Барумките карали по 30000км,колко може да минеш в София за една зима от 5 месеца,около 5-6хил.км,освен ако не си такси,та значи тази гума спокойно ще ти служи за 5-6 зими,а всички знаем че поради стареенето на гумата е желетелно да не се карат повече от 4-5 години,така че купи си новички,и пак да си похваля Барумките,меки с хубава шарка и супер устойчивост на колата при всякакви зимни условия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.