Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 12.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с акумулатора + няколко въпроса (Lancia)нови  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано04.10.04 19:57



незнам дали всички четат клуб Ланчиа, затова поствам и тука
Първо малко предистория:
В понеделник закарах колата (Ланчиа Дедра 1.6) на сервиз за някои неща по ходовата част (смяна на носачи и някакви тампони на амортисьорите), смяна на масло и въобще работи нямащи нищо общо с ел. инсталацията на колата... в сряда вечерта беше готова, четвъртък и петък я карах без проблеми. В събота направих реглаж на предницата в друг сервиз (в първия нямаха оборудване за това) - майстора там нагряваше с някаква горелка накрайниците, защото били клеясали... май е стандартно това... паркирах я пред нас колата (към 13 часа) и на другия ден сутринта - акумулатора е паднал много рязко - нито алармата работи, нито светлините, нито пали, даже часовника на таблото ми беше спрял (беше спрял на 12 без нещо, т.е. за около 11 часа е паднал) - измерихме го акумулатора - 6 V . Сложихме го на зарядно устройство днес и качи до 14 волта, като го откачихме рязко падна до около 13.10 V и задържа там - Сложихме го обратно в колата и измерихме колко ток харчи - 0.5 Ампера на изключен контакт (независимо дали е алармата е изключена или е включена на stand by) - мисля, че ток при изключена аларма се подава само към часовника на таблото и тези 0.5 Ампера ми се виждат доста, нямам представа обаче колко е нормално да харчи и дали се подава ток на друго място освен на този часовник.
Та въпросите са ми:
- Колко е нормално да харчи ток от акумулатора при изключен контакт
- Препоръчайте добър ел. техник за Ланчиа, който да взима все пак разумни цени за издирването на евентуалната оттечка?
- От тези неща, които са правени - има ли възможност в някой от сервизите да са прецакали нещо? Този, който прави реглажа на предния мост въобще не е отварял капака, работи си само отдолу и единствения начин, по който може да е прецакал нещо е с тая горелка, но си мисля, че ако е прогорил някое кабелче, за да даде на късо трябва да харчи доста по-голям ток от тези 0.5 А?

C.R.E.A.M.


Тема Re: Проблем с акумулатора + няколко въпроса (Lancia) [re: Viper X]  
Автор Capoeira ()
Публикувано04.10.04 23:16



Viper сумнявам се че проблема ти е дошъл от реглажа на моста по скоро от предишния ремонт когато са отваряли колата ... да кажем примерно че са прекъснали кабела на алтернатора или нещо са го преебали ти си си карла два дни на акумолатор почти без да се усетиш и когато си загасил това е било всичко... при мене е ставало така че карам на 31.12.2003 и когато се свръщам точно на паркинга светлините на колата гаснат и колата угасва безвъзвратно... тоно от такова нещо карал съм на акумолатор само.. може при тебе той да зарежда но да има доста голяма оттечка и той да не успява да компенсира това...



Тема Re: Проблем с акумулатора + няколко въпроса (Lancia)нови [re: Viper X]  
Автор CROM@ (търсещ)
Публикувано05.10.04 00:30



Отворих тема точно за такива пишман майстори и ако искаш отговори там точно къде си бил, за да не се случи същото с мен или с някой от хилядите фенове на италианските коли !!!!
Ако ние не се пазим и Господ няма да ни пази



Тема Re: Проблем с акумулатора + няколко въпроса (Lancia)нови [re: Viper X]  
АвторYavor (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 10:07



Нормално е да има консумация от акумулатора на загасен двигател.Обаче 0,5 ампера си е доста много - ако ти е 55a/h акумулатора ще го изяде до състояние да не може да пали изобщо колата за около 48 часа, ако пък акумулатора не ти е в първа младост и доста по-бързо. За да го изсмуче така значи поне няколко дни преди това си имал консумация и ако си карал малко колата и то само на градско не е успял да се дозареди.
Моят съвет е да се диагностицираш сам - закачаш последователно на акумулатора амперметър и почваш да откачаш разни работи докато изчезне консумацията (нормалната на изключена аларам и часовник - 0,01-0,03 ампера. Най добре е първо да пробваш да махаш бушоните един по един и да проверяваш продължава ли консумацията.
Аз имах следния случай на един Опел Вектра - по същия начин пада акумулатора за една нощ и пробвахме всичко да откачаме и консумацията си остава голяма. Накрая се оказа че проблема е от сирената на алармата която е със автономно захранване(разбирай батерия) и е свързана директно към акумулатора за да се дозарежда непрекъснато. Просто изведнъж живота на батерията свършва и тя почва да консумира много (направо окъсява акумулатора) - при мене беше 0,7 ампера. Като изкормих батерията от сирената и нещата се оправиха, е после смених и сирената (10лв)

Огледай и внимателно за откачени или скъсани кабели около вдигателя!
Успех!

P.S.Тия проблеми си започват като натрупа ЕГН колата :)



Тема Re: Проблем с акумулатора + няколко въпроса (Lancia)нови [re: Viper X]  
Автор boy_D (непознат )
Публикувано05.10.04 10:15



Naprejenie na akumulatora v pokoi-12.65
Pri vkliucheni dulgi svetlini-13.60
U zar.pri min.oboroti-13.60
U zar.pri forsiran dvigatel-14.30
Utechka pri izkl.konsumatori-0.02
Plutnost na elektrolita-1.28g/cm3



Тема Re: Проблем с акумулатора + няколко въпроса (Lancia)нови [re: CROM@]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано05.10.04 11:09



не искам да казвам къде съм бил, докато не разбера какъв е проблема и кой го е причинил...
много ясно, че като разбера къде са направили мизерията ше ги оплювам вечно

C.R.E.A.M.


Тема Re: Проблем с акумулатора + няколко въпроса (Lancia)нови [re: Capoeira]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано05.10.04 11:11



акумулатора зарежда, или поне така изглежда, като запаля двигателя напрежението се вдига с волт, волт и нещо...

C.R.E.A.M.


Тема Re: Проблем с акумулатора + няколко въпроса (Lancia)нови [re: boy_D]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано05.10.04 11:15



какво означава това:
Utechka pri izkl.konsumatori-0.02

иначе след зареждането на акумулатора в покой (с включен консуматор само часовника на таблото) напрежението е около 13 волта... днес си запалих нормално сутритна... ше видя довечера като си тръгвам от работа как ше е :)

никой ли не може да препоръча електротехник?

C.R.E.A.M.


Тема Re: Проблем с акумулатора + няколко въпроса (Lancia)нови [re: Yavor]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано05.10.04 11:17



мерси за съветите, ще разгледам сирената :)

C.R.E.A.M.


Тема Re: Проблем с акумулатора + няколко въпроса (Lancia)нови [re: Viper X]  
АвторYavor (Нерегистриран)
Публикувано06.10.04 13:08



в случая не е интересен волтажа а консумацията.
Откачаш едната лкема на акумулатора и връзваш единия край на амперметъра на акумулатоа а другия за клемата - така ще премериш консумацията колко е (не трябва да има повече от 0,02-3 ампера утечка - толкова е нормално)
Ако ще палиш махай амперметъра освен ако не издържа до 40-50 ампера (рядко съм виждал такива обаче) защото ще го изгориш




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.