Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:47 14.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Система за рециркулация на отработените газовенови  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 16:19



Приятели незнам на вашите коли има ли такажа гадост, на швеицарката има. Преди време ми прегоря тръбата която взима газовете от изпускателната система. Питах в сервиз за какво е тя и компетентно ми казаха, че защото в швеицария е студено я слагат тази тръба за по-лесно палене зимата . Да обаче сега като колата ту се спъва ту тръгва прочетох тук там че точно от тази система може да имам големи ядове. Та тя ако неработи лъже МАР сензора. Лошото е, че в никои магазин не са чували за такова нещо. а маи го слагат на доста коли с инжекционни системи още повече с катализатори. Помагайтееее.

Молбата ми е най-жече към тези които са с двигател 149C2046



Тема Re: Система за рециркулация на отработените газовенови [re: Deqn]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано02.09.04 18:59



тази система има чисто екологични функции
слабо вероятно е проблема да е от това
даже премахването на тази система е една от 1-вите тунинг стъпки



Тема Re: Система за рециркулация на отработените газовенови [re: hf hpe]  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 21:43



Първоначално и аз бях останал с това впечатление питайки по сервизите и за дълго време се бях успокоил. Но ето това

много ми прилича на нашия проблем, особенно примера с NISSAN-a. Лошото е, че повечето майстори мислят че е за екология. Да не говоря за тези които въобще нямат идея какво е това.



Тема Re: Система за рециркулация на отработените газовенови [re: Deqn]  
Авторbebop (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 01:46



В каталога на фиат това се води анти полушън систем. Но като се замисля тръбичката която влиза във всмукателния колектор е толкова тънка че едва ли служи точно за това. Моята системя я махнах пролетта. Още не ми е залипсвала.



Тема Re: Система за рециркулация на отработените газовенови [re: Deqn]  
Автор -TACHO- (непознат)
Публикувано03.09.04 04:05



Ако питаш майстори, може още много глупости да научиш. Тази тръба, ако те разбирам правилно, е с чисто екологична цел. Поставя се обикновено в Швейцария и има за цел да вкарва част от изгорелите газове отново в цилиндрите за доизгаряне.
Ако я махнеш ще е по-добре, нищо не печелиш от нея.
Успех!



Тема Re: Система за рециркулация на отработените газовенови [re: -TACHO-]  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 10:14



Не ми се струва точно така от сайта който съм дал. Моля прочетете го и искам да дискутираме. Как се премахва тази система? При нас само е премахната тръбата, но датчиците си стоят и даже има напрежение към тях. Ако от там смуче въздух познайте дали няма да е бедна сместа.



Тема Re: Система за рециркулация на отработените газовенови [re: Deqn]  
Авторbebop (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 16:20



Ти не си ли запусхил всички дупки на клапана горе??????



Тема Re: Система за рециркулация на отработените газовенови [re: bebop]  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 16:56



Не. Само тръбата е махната и всичко си е както си беше. За това се притеснявам



Тема Re: Система за рециркулация на отработените газовенови [re: Deqn]  
Автор mark72 (непознат)
Публикувано03.09.04 19:04



Здравей не зная твоето типо с каква система за рециркулация е.
Мой приятел има същото типо като твоето но не можахме да разберем с каква инжекция е.Но ако е със инжекция на GM.тя има система за вторично впръскване на въздух и рециркулация на изгорелите газове.
А там пише следното.
''За намаляване на емисиите при някои по-късни модификации на Multek-CFI
и Multec-S се използват системи за вторично впръскване на въздух в изпускателния тръбопровод и рециркулация на изгорелите газове EGR.
Непосредствено след студен старт и преди сигнала на кислородния датчик
да е задействал ,,затворен контур,, на управление горивната смес е обогатена
При тези условия Ел. блок включва системата за вторично впръскване на въздух
в изпускателния тръбопровод.Кислородът от впръсквания въздух реагира
с нагорещените газове в изпускателния колектор, окислявайки въглеродния
окис и въглеводородите до въглероден двуокис и вода.температурата в изпускателната система се повишава, така че кислородния датчик по бързо
да достигне работната си температура .При включване на кисл. датчик вторичното впръскване се рекратява.
Системата EGR влиза в действие само след достигане на нормалната работна температура на двигателя, при условие ,че той е в режим на частично натоварване.Ел.блок подава импулс за отваряне на EGR клапана,който позволява прецизно премерено количество изгорели газове да бъде пропуснато в смукателния колектор.По такъв начин се намалява температурата на горивнга камера и се ограничава изпускането на азотни окиси в атмосферата.,,
А ако инжекцията е Weber - Maqrelli има само система EGR която е механична
с термо клапан и не се управлява от Ел. блок.
По мое мнение системата за рециркулация на изгорелите газове може да я
махнеш напълно но трябва да запушиш всички отвори към смукателния колектор и моното към които е свързана.



Тема Re: Система за рециркулация на отработените газовенови [re: mark72]  
Авторmisk** (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 20:57



Не е ли най-лесно да сложиш една медна тръба и веднага ще разбереш какво е влиянието на системата. И да не върши дълго време работа щото е медна поне лесно ще си я направиш и ще знаеш. При мен всичко стои но дали работи......




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.