Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 30.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Разход бензин на Tipo 1.6 DOHC (DGT)  
Автор MAUSS (непознат )
Публикувано03.06.04 00:17



Моля ви кажете ми нормално ли е Fiat Tipo 1.6 DGT да харчи 12л./100Км. в градски условия и 8 - 8,5 извън града ? Каде е проблема според вас ???? Моля ви помогнете !
Имам няколко подузрения:
1. Да не би да ми е заминал компютъра и да ми дава голям разход?
2. Дюзата да е преебана? (не е запушена защото съм я почиствал преди 4-5 месеца на ултразвук)
3. Съединителя да е заминал.
4. Да е комплесен проблем който аз немога да открия !!!!

Сменени са Горивен и Въздушни филтри. В момента е в период на смяна на съединител.......
МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ.



Тема Re: Разход бензин на Tipo 1.6 DOHC (DGT)нови [re: MAUSS]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано03.06.04 00:46



Карам "швейцарка" вече 4 години. Разхода ми в града е около 9л. с моето каране, но ако не я ръчкаш може да свали и малко под 9. За извън градско 7 е само ако я юркаш по магистралата със 130-140 иначе около 6.
Сега за твоята. Разхода зависи от твърде много неща при тази модификация, но със сигурност скочи ли ще имаш проблем и с мощността. Колата ще се "спъне". Вълнува ме какво е сътоянието ти на свещите като ги развиеш. Ако си от София може да ме потърсиш на 0888242096 мога да ти бъда полезен.



Тема Re: Разход бензин на Tipo 1.6 DOHC (DGT)нови [re: Mитko]  
Авторmisk** (Нерегистриран)
Публикувано03.06.04 21:47



Митко е прав, този модел е по-прецизен /капризен/. Като го кара жена ми прави 5.5 л/100 при 90-100 км/ч. и до 10 градско, но аз му спирам тока и пак бих го нарекъл икономичен. За електрониката най-добре ще ти помоге Митко, а ако проблема не е там ще пишеш и ще го намерим, но това е разхода ако мотора не с компресия 7-8 разбира се , тогава...........,ааа и кажи от кой град си




Тема Re: Разход бензин на Tipo 1.6 DOHC (DGT)нови [re: misk**]  
АвторtipoO2 (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 18:11



колега аз имам такова типо и ми хар4и 12 градско-отидох в сервиза на фиат на 4 ти километър под колелото-мереха гледаха-компресиа 11 на вси4ки цилиндри,вси4ко е сменено,маистора каза 4е рядко вижда толко запазено типо от този модел и се оказа 4е проблема е в ламбда контрола-не от4ита правилно колко гориво трябва да пуска и тя направо си плюе в цилиндрите-оттам повишен разход на гориво,намалена динамика и лек мирис на бензин в купето!!! /карам на газ и разхода ми е 9,5 л градско,тъи 4е на бензин ве4е сам я отебал/



Тема Re: Разход бензин на Tipo 1.6 DOHC (DGT)нови [re: tipoO2]  
Авторmisk** (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 22:24



Rezultata ti na gas e vpe4etljva6t, kazi kak ti e vurzano gazovoto / ima li plf4ka / i s kakuv emulator si Za kompresijta i az sum s 11 no sum vizdal i 12 no vse pak sum na 160000 po kilometrag , a ina4e koi znae !!!! No e jsno 4e ako s povredena sonda har4i 12 l/100 s izpravna trjbva da e po dobe, kakto kazah pri men e okolo 10.



Тема Re: Разход бензин на Tipo 1.6 DOHC (DGT)нови [re: MAUSS]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 00:04



Аз карам 1.6 AGT двувалка и бях писал,че ми гореше 15/100 бензин в града и 20/100 газ.След едномесечно ходене по майстори накрая проблема излезе от ангренажния ремък.При ниски обороти и без натоварване на газ-анализатора всичко е наред,но при натоварване ремъка уж оригинален се разпъва като ластик и се губи центровката между 2-та разпределителни вала,колата няма мощност,придръпва при ускорение и гори много.Смених ремъка с "Gates"и проблема се реши.А иначе смених преди това свещи,масло,въздушен филтър,мерих компресията-12.5,щото единия от майсторите ми каза,че двигателя е свършил.Сега ми гори 7.4 извън града при 120-140км/ч,в града 9.5,но я карам на кратки разстояния и докато загрее и я гася.А относно ланда-сондата би трябало на газ-анализатора да покаже,ако има проблем.



Тема Re: Разход бензин на Tipo 1.6 DOHC (DGT) [re: bobo]  
Авторmisk** (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 18:54



Проблемите със сондата излизат на таблото ако ти работи лампата за грешки в ECU то. При мен например само малко да бутна газовото и веднага светва и отчита бедна / нестабилна горивна смес /. Това е една лампа със символ на инжекционна дюза или нещо подобно и трябва да свети на контакт като лампата за маслото или акумулатора примерно. А за калпавите ремъци и други уж оригинални резервни части май трябва да направим черен списък на фирми и части ментета.



Тема Re: Разход бензин на Tipo 1.6 DOHC (DGT) [re: misk**]  
Авторbebop (Нерегистриран)
Публикувано06.06.04 01:01



Миск: С какъв двигател си? ... имаш ли емулатор на ламбда сонда??? И успя ли да подкараш двигателя на газ какато трябва?



Тема Re: Разход бензин на Tipo 1.6 DOHC (DGT) [re: bebop]  
Автор SCRAPHEAP (бивш админ)
Публикувано06.06.04 15:54



Moito TIPO e 1.4 mi s novi svechti, filtri mahnat katalizator i pak si gori 10-11/100 gradsko .....nichto ne mi idva na akala kvo moje da e a i i si ima mochtnost A DE kaji...

_________________________
Чук, тел, клещи и "Мамата!"


Тема Re: Разход бензин на Tipo 1.6 DOHC (DGT) [re: bebop]  
Авторmisk** (Нерегистриран)
Публикувано06.06.04 22:44



Мотора е 1.6 DOHC 149С2.046 или така наречените швейцарки. Просто там нямя газстанций и колата се държи като невиждала газ. След година опити и куп майстори стигнах до "приличния разход" 8.5 л/100 извън и 12.5 в града при нормално каране / 2000-4000 об/мин./ Нямам емулатор, но трябва да сложа защото като мина на бензин и ECU то минава в авариен режим, спъва се, гасне и т.н.т. Иначе върви сравнително добре 180 км/ч на равно / гуми 185/60/14 /, но тя и на бензин не дъпа добре преди 3000-4000 об./мин. Сега ми правят плочка в София / аз съм от Бургас / и се надявам да стане по-добре Мисля, че Maverik е постигнал доста добри резултати, но незнам повече. Може би трябва да го обсъдим в една тема




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.