Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 01.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Шум в колелата на Tipoнови  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано20.05.04 23:56



Типото ми чече не върви като преди. Появи се шум като от излитащ турбовитлов самолет. Чувам го някъде от дясно. Започва при 40-50 км/ч и се увеличава с нарастване на скоростта. Няма го само при рязък завой на дясно. Много ми прилича на лагер. Кажете ми това ли и е и колко може да се отложи ремонта?



Тема Re: Шум в колелата на Tipoнови [re: Mитko]  
Автор Pioneer (2.0 ie LS)
Публикувано21.05.04 12:00



Ако изчезва при завой на дясно е ляв лагер.



Тема Re: Шум в колелата на Tipoнови [re: Pioneer]  
Автор mariobg (не(ЗА)познат)
Публикувано21.05.04 13:40



Колега, мисля че не си прав. На моята Дедра надясно изчезваше (намаляваше шума) и излезе десен лагер на главина, а наляво се усилваше и аха да натисна бутона за изваздане на крилата и свършваше завоя... та така и не излетях де ;-) Идеята ми е че според мен е десен лагера, а не ляв. Но за да не спорим ще се видим на срещата в неделя и ще разберем. ;-)

До тогава...



Тема Re: Шум в колелата на Tipo [re: mariobg]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 14:15



Десен е - спор да няма.
Щом се чува при 40-50 км/ч - не бих отлагал.
На старата кола започвах да ги чувам при 120 и паднеше ли скоростта на 80 - запътвах се към сервиза. А при теб е и преден, ремонта така и така ти предстои и парите ще ги дадеш, мисля че не се струва риска за някой друг километър повече.



Тема Re: Шум в колелата на Tipoнови [re: Becko]  
Автор Pioneer (2.0 ie LS)
Публикувано21.05.04 15:27



Може и да несъм прав, но ми се струва че на десен завой натоварването пада върху левия лагер и това го кара да утихне. Майсторите в сервиза най-добре ще кажат. А и на срещата наистина може да го обсъдим :-)

Редактирано от Pioneer на 21.05.04 17:31.



Тема Re: Шум в колелата на Tipoнови [re: Becko]  
Автор nas_ ()
Публикувано21.05.04 15:27



И между другото, твоите лагери(149 С 2046) не са като на нормалните 1.6, а са по-големи, мисля че са от 1.8 и 1.9ТД , затова не бързай с покупката! Най-добре е като избият лагера и с него в магазина за нов, казвам ти го от личен опит Първо го купих и след това се връщах в магазина да го сменям за по-голям



Тема Re: Шум в колелата на Tipoнови [re: nas_]  
Автор BlueStorm (FiatTipo)
Публикувано21.05.04 16:52



Този лагер е от Типо 1.8 или 2.0, също така и Темприте с големи мотори. Същия се слага и на нашите Швейцарки (149 С2.046). Сигурно е два пъти по-голям от нормалните. Преди 3 години го купих за близо 90лв.



Тема Re: Шум в колелата на Tipoнови [re: BlueStorm]  
Автор nas_ ()
Публикувано21.05.04 23:10



Много пари бре!!! Аз го купих преди година и половина за 42 лв от кръстовището на Цариградско и Димитър Благоев май се казваха, че вече ги забравих



Тема Re: Шум в колелата на Tipoнови [re: nas_]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано22.05.04 00:13



Левия ми лагер беше около 50лв. В неделя ще видите колата. Днес я гледа един майстор и това което видяхме е че има още един лагер. Той е на дългата полуоска и също може да свири. Той мисли че именно този лагер свири но аз още се колебая. Стискайте палци да не ме остави на магистралата и да се прибера



Тема Грешканови [re: Mитko]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано22.05.04 00:16



Т. нар. лагер на полуоската не е нищо друго а виброгасителя. Твърдо ми е тръгнал десен лагер.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.