Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 20.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Pukane pri Fiat Tipoнови  
АвторLeon (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 23:56



Здравейте,

Имам Фиат Типо 1.6
От дълго време забелязвам следния проблем. Когато съм навил волана в някакво средно положение, и се опитам да кача нисък бордюр или леко завишение, нещо отпред, откъм колелото изпуква. Бях на майстори, които ме уверяват че по ходовата част нямало нищо. Когато се движа направо колата е безпроблемна. Като натискам с ръце предния капак, не се чува нищо. Само като се движи колата става това пукане. Някои имал ли е подобен проблем?



Тема Re: Pukane pri Fiat Tipoнови [re: Leon]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано20.05.04 07:52



Da izmah - smenih dwa tampona i edin sharnir - wece e ok.



Тема Re: Pukane pri Fiat Tipoнови [re: Leon]  
Авторmitakata (Нерегистриран)
Публикувано20.05.04 08:43



Мамка и, и моята пука така. Даже и когато гумите са направо. Интересно, че като минавам през легнал полицай с каквато и да е скорост - не пука . Трябва само едното колело да се повдига за да пукне. Затова си мисля че може да е нещо по реактивната щанга.



Тема Re: Pukane pri Fiat Tipoнови [re: mitakata]  
Автор BlueStorm (FiatTipo)
Публикувано20.05.04 09:43



Това пукане е от щангата за напречна устойчивост ( реактивната щанга).
Когато се разхлаби някой болт от двата края, където се захваща за носача или
тампоните и които се намират в краищата на моста са отишли се получава това пукане. Първо проверете болтовете.



Тема Re: Pukane pri Fiat Tipoнови [re: BlueStorm]  
АвторLeon (Нерегистриран)
Публикувано20.05.04 10:55



Наистина и при мен се получава когото едното колело е по нависоко. А тези болтове в края на реактивната щанга, да на би да са "либетки". Защото сменях някакви либетки отпред. Или става въпрос за друго.



Тема Re: Pukane pri Fiat Tipo [re: Leon]  
Автор BlueStorm (FiatTipo)
Публикувано20.05.04 11:05



Не знам може и така да им викат. Щом си ги сменял много вероятно е да са се разхлабили, ако не са били стекнати добре. Втора възможност: Самонатягащите гайки да са за боклука. Провери ги трябва да се въртят стегнато. При мен този проблем се появи два пъти за половин година, докато не смених гайките.



Тема Гумени втулки на носачанови [re: Leon]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано20.05.04 15:03



Работата е ясна. Износил си втулките на носачите. Те пукат при хоризонтално преместване. Можеш да ги тестваш при навит пълен волан и рязко тръгване или спиране. А също и ако се опиташ да преместиш носача с щанга. Допустимо е малко преместване защото втулките са от гума, но голямото ще си личи. Може да смениш само втулките, но ако си е тръгнал и шарнира трябва да си купиш цял носач за около 60лв.



Тема Първо отиди на....нови [re: Leon]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано28.05.04 10:08



друг майстор, за който си сигурен, че разбира и е съвестен, да ти прегледа пак предницата - амотртисьори, опорни лагери за тях, втулки на носачите, шарнири, биелетки, опорни втулки на торсиона, кормилни накрайници, рейка и т.н. Ако ти каже, че всичко това е наред, много вероятно е да пука някоя ламарина (най-вероятно калник), ако колата е имала лек удар от пред и е изчуквана.

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"

Редактирано от SHERlFF на 28.05.04 10:11.



Тема Re: Първо отиди на....нови [re: SHERlFF]  
Авторbebop (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 11:26



Аз имах голямо тракане в предницата на типо 1.6 при същите симптоми Оказа се от двете гумени тампончета които хващат торсионната щанга за носача. Вътре имат метална втулка от която не беше останало много. Струвами се заради шайбите които ги държат от долу и от горе, които бяха заминали първи. Едното струва 2 лв. - 4 лв за колело + шайби от близката железария. Но смяната им е зорлем.

Със здраве.



Тема Да, това, за което говориш...нови [re: bebop]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано31.05.04 10:09



са тампоните на биелетката, но при условие, че цялата биелетка струва под 10лв., по-добре направо я смени, защото има и гумена втулка в ухото и за торсиона, която също заминава.

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.