Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 03.07.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Типото стачкуванови  
АвторSandeto (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 15:01



Здравейте,
някой може ли да помогне....

В неделя реших да сменя предни накладки на Типото... Първо както си го пише по книгите отвих капачката на казанчето със спирачна течност и си "сръбнах" със спринцовка малко за да не прелее.... после реших да сменя накладките на предно дясно колело... всичко мина като по мед и масло - свалих старите, изчегъртах с отвертка ръждата и клеясалото в леглата за накладките, раздвижих буталото на спирачния апарат няколко пъти (натискайки спирчките и прибирайки го с лост)... буталото си излизаше и се прибираше без особени усилия... сложих новите накладки, след което се преместих за същата процедура и към предно ляво колело.... и тук ударих на камък.

Първото което ми направи впечатление, но не предизвика кой знае какво безпокойство беше, че накладките на това колело бяха чувствително по-износени от предно-дясно... свалих ги, след което опитах да прибера буталото навътре, но уви!!! Не помръдваше дори на микрон... приложих доста голямо усилие, но абсолютно безрезултатно, буталото не се прибираше изобщо!!! Тогава реших да натисна спирачките леко за да излезе... и то наистина започна полека да излиза, но доста по-трудно отколкото предно дясно... Реших, че вакума в сервото е "изветрял" затова припалих колата и пак натиснах педала, след което наистина доста по-лесно буталото "заизлАза"... Но положението стана още по-трагично... буталото отново реши, че не желае да се прибира навътре дори и на микрон... Вече не можех да пъхна обратно дори и старите накладки... принудих се натискайки буталото да отвия пробката за обезвъздушаване... Метода сработи... буталото ззапочна бавно да потъва съответствено на изтичащата течност през пробката.... След което реших да продължа с процедурата по раздвижване... буталото излизаше но категорично отказваше да се прибира обратно... (повярвайте ми, приложих адски силно усилие!!!). Прибирането на буталото беше възможно само по метода на изпускане на спирачна течност.
Накрая се отказах, сложих новите накладки, сглобих всичко, проверих нивото на спирачната течност (беше си ОК) и реших да закарам колата до гаража... Останах особено неприятно изненадан, когато устанонових, че педала на спираката се "вдървил"... и колата почти не спираше... но освен това след първото натискане вече едвам потегляше... след около 100 метра започна да смърди на изгоряла гума и като спрях дори изпуши предно-ляво колело... дясното обаче си беше наред!!!
Така на "почивки" я прибрах и сега съм пешеходец...
Ако някой има идея какво може да се е сгъбясало, ще съм му особено благодарен....



Тема Спирачен маркучнови [re: Sandeto]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано18.05.04 15:05



на колелото.
След като се оправиш смени изцяло спирачната течност, че ще патиш пак !

UB40 !



Тема Re: Типото стачкуванови [re: Sandeto]  
АвторSandeto (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 15:05



aaa... забравих да кажа... преди да почна със смяната на накладките, колата си имаше добра инерция... не е задържала... но определено не ми харесваше как спира напоследък...



Тема Re: Спирачен маркучнови [re: jamie]  
АвторSandeto (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 15:08



Е че какво може да има общо спирачния маркуч с този проблем? (нали имаш превид гумения, който е меката връзка към спирачния апарат?)



Тема Re: Типото стачкуванови [re: Sandeto]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 16:34



Преди години на Пандата ми започнаха да блокират предните спирачни апарати. И това се получи след едно много силно набиване на спирачките. Не помогна нищо друго, освен смяна на спирачните маркучета.
Относно раздвижването на буталата на спирачните цилиндърчета - за връщането им използвам една стяга, по никакъв друг начин не става!
Скоро ще ги раздвижвам и на новото си Типо, пожелайте ми успех :))



Тема Re: Типото стачкуванови [re: Sandeto]  
Автор Pioneer (2.0 ie LS)
Публикувано18.05.04 16:44



jamie e прав най вероятно гумения маркуч се е "разкиснал" и е станал като клапан пропуска само в посока към накладките ( на там налягането е далеч по-голямо от това което ти опражняваш като се мъчиш да прибереш буталото). Спасението е смяна.



Тема Re: Типото стачкуванови [re: Pioneer]  
АвторSandeto (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 16:52



Добре... тези дни ще пробвам да сменя маркучите и течността, което общо взето ми се вижда по-добрия вариант... защото ако е сервото не ми се мисли... Благодаря на всички, после ще разправям дали е било от това...



Тема Re: 100%спирачен маркучнови [re: Sandeto]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 18:20



jdmie е прав,преди години абсолютно същия проблем имах на Уното,със смяна на маркучето всичко се оправи.Вътре се беше сплескал и не връщаше обратно,косваше ми лагер,понеже беше зачервил диска ,оттам изтичане на греста и нарушаване на циментацията.Докато другия въобще не е мръднал досега при каране при мене 10 г.



Тема Ако беше сервонови [re: Sandeto]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано18.05.04 21:38



щеше да имаш просто твърд педал - нищо друго.
Не се ебавай със спирачната система - живота и здравето ти зависят най-вече от нея.
ПП: Ако не успееш да прибереш буталцето назад с лост (щанга) - опитай с водопроводни клещи или със скоба (стяга).

UB40 !



Тема I az imam takiva problemi [re: jamie]  
АвторPsihi (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 21:58



Na Fiat 127 mi zagriavashe liavata predna djanta. Hodih na maistori kazaha che triabva da si smenia spirachnite aparati. Ediniat ne se vrashtal. Moje i ot markuchite da bilo ne bili sigurni. Ama ne namerih aparati che nali e antika. Smenih markuchite i manshonite i sega e mai po dobre, ama niamam mnogo nablydenia che ne qa karam mnogo a do rabotata sa 2 km. Ama spira dobre




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.