Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:48 16.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Относно бензин - газнови  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано14.05.04 15:47



Дайте мнения за преминаване от бензин на газ за Темпра 1.4 моно.Мисля да слагам газова бутилка,но не знам дали си заслужава.Дайте някакви препоръки.



Тема Re: Относно бензин - газнови [re: xxx]  
Автор Capoeira ()
Публикувано14.05.04 21:21



мисля че на такъм малък двигател с толкова символичн разход няма да има ценова разлика която да те мотивира да минеш на газ.. при мене праваи 5-5.5 извънградско с добро каране и 7-8 градско по добре си дай парите за нещо друго некое ремонтче профилактика или за некоя екстра....



Тема Re: Относно бензин - газнови [re: Capoeira]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано15.05.04 10:02



Я посмятайте малко с мен!

5.5 извънградско.

Разход на газ 20% по висок: 6.6/100 км газ извънградско.

Сега в левове:
5,5 х 1,35 = 7.42 лв/100 км.
6,6 х 0,75 = 4.95 лв/100 км.

Икономията е 2,50 лв/100 км.

Да не е 2,50 - 2,00 да е - с реглажите и профилактиките.
За 20 000 км се избива уредба от 400 лв.

Ако правиш по 15 000 на година - за 1,5 г. си на печалба.

Я сега кажи - има ли сметка или няма ?!?!?! Че нещо не мога да смятам явно!




Тема Re: Некои съображения [re: imitev]  
АвторKeйн (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 10:51



Общо взето върна е сметката.
Обаче това е в прекрасния случай, в който "майсторчетата" си свършат работата перфектно.
Истината е че това никога не става. След известно време винаги се налагат донастройки, плочки, майстори, колата не иска да върви на бензин, по-честа смяна на въздушен филтър. Всяко левче, което даваш след първоначалната инсталация за подобни "бъгове" удължава срока на изплащане на газовата уредба, като може да стане и три години .....
След три години аз лично не съм сигурен че ще карам същата кола.
Ако се слага газова, най-добре да е в завода на призводителя, тогава има повече смисъл, иначе в колата става конструктор "LEGGO". Всеки си мисли че може да човърка и постепенно колата вече не е същата след като си изплатиш газовата. И от този момент нататък вече "караш на далавера". Струва ми се че инвестицията е несъстоятелна.
Само мнение.



Тема Re: Относно бензин - газнови [re: imitev]  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 11:04



Незнам за 1.4 но аз съм с 1.6 DOHC имам приятели с такива които не харесват как вървят тези коли на газ. Едно че не върви като хората едно че харчи доста поради това че двигателя трудно се приспособява за газова уредба. А и аз моята не мисля да я спъвам с газ. Лично мнение де.



Тема Re: Относно бензин - газнови [re: Deqn]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано15.05.04 12:27



Карам 2ри Кадет на газ. Първия беше 1,3 карбуратор '87, минах 25000 с него. Беше с АГУ като го купих. Гореше 6/100 газ извънградско. Изпарителя бе Ланди. На бензин не съм го карал въобще - палеше и при -20 зимата на газ.

Сега карам Кадет 1,4 комби '90 моноинжекция. Бях решил да му сложа газ още преди да го купя. Монтираха ми Ланди Ренцо на старо - 25000 км не го пипнах. След това ми смениха мембрани и после имах неприятности с реглажа по сервизите , но с помощта на Шкода от клуб АГУ се запознах с методиката за настройка и сега си го ремонтирам и регулирам сам. Не е кой-знае каква философия - след разглобяване на няколко марки изпарители по колите на приятели се запознах с Ловато и др... Гледам да помагам и на другите в клуба и не само.

Досега имам с кадета 1,4 минати 100000 км за 3 г. Смесено гори 9/100 газ. (50:50 градско:извънградско със 110-120 км/ч, колата е с 4 скорости). Машинката върви като самолет за 60те си коня. Мога да засрамя доста коли които карат на бензин с подобна кубатура. Икономията е около 2000 лв. - 2/3 от стойността на колата ми.

Това са моите ЛИЧНИ впечатления и знания. АГУта не монтирам и не продавам - занимавам се с компютри в сферата на рекламата.

Всеки сам си прави сметката - ако караш предимно градско - АГУ не ти трябва - докато стопли колата и си пред офиса. Вечерта е същото... Ако караш под или около 10000 км на година - пак не ти трябва - ще се избива доста време...

А ако не можш да си направиш сметката - караш си както можеш

Маверик от вашия клуб има 1,6 на газ - нека той сподели впечатления - няма кола която да не може да се направи на газ... Въпроса е за колко пари - има и газови инжекциони на пазара...




Тема Re: Относно бензин - газнови [re: xxx]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 12:50



имам типо 1.4 карбуратор, сложих си газ и съм много доволен,
разход на дълго-6.4-:-6.7 при скорост 70-90км/час, на магистрала не съм го
засичал,градско 9.4-10.8, като зависи кой го кара аз или жената,
сега смятай 6.7х0.72=4.9лв на 100
градско 10.8х0.72=7.8лв
на бензин дълго5.5х1.44=7.92
градско 10.2х1.44=14.7лв
далаверата ми е от градското каране,от както я сложих съм минал3000км,
от тях 600дълго и 2400 градско-6.9лвх24=165.6лв икономия за 3 месеца
уредбата ми струваше 340лв



Тема Виж сега Митев,нови [re: imitev]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано15.05.04 23:29



клуб ФАНТАСТИКА е малко по-надолу :-)))
Маверик има такива главоболия с колата си сега че само му е до газ.
ПП: И дедото на дедо ми карал Москвич на газ - това значи ли че заради 200 лева икономия годишно трябва да си навлека куп неприятности с газова уредба, че и да карам постоянно с бутилката в багажника ? Газ - за таксиджиите. За останалите сметката винаги излиза крива - особено за балъка който ще я купи тази изтормозена бричка от тебе после.......

UB40 !



Тема Хакай газовото!!!нови [re: xxx]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 05:30



Аз съм на същия двигател ,на типо с БРЦ-14 лева,190 км градско.



Тема Re: Хакай газовото!!!нови [re: A4o]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 08:38



....A на извънградско минавам на 5 стотинки километъра!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.