Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 29.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Я си кажете меннието за това????нови  
Автор Capoeira ()
Публикувано05.05.04 21:27



Смених цвета на таблото и осветлението....



кажете дали ви допада и ако някой е заинтересуван мога да му дам плот фаила да го напраи и той а също и схема на това как става...



Тема Re: Я си кажете меннието за това????нови [re: Capoeira]  
Автор Kefo (Xans maniak)
Публикувано05.05.04 22:04



Mi da ti kaja dosta dobre e stanalo I siniq cvqt e gotin i mnogo dobre osvetqva ciferblatite i e idealno.

Samo ne sveti li dosta qrko i da ti umorqva o4ite no6tem?

A moje6 da mi kaje6 kak go napravi da sveti takaNqmam Tipo no kato ideq e dobre

Stariq 353W be


Тема Re: Я си кажете меннието за това????нови [re: Kefo]  
Автор Capoeira ()
Публикувано05.05.04 23:57



ми при типото оцветяването е от три лампички над циферблата който светят през една зелена преграда и така светлината става зелена...
в случая махнах лампичките и преградата и точно до дучките на лампите пробих 3мм дупки за да забодя диодите и след това 4 диода свързани последователно на 12в получават всеки по отделно 3в което точно колкото им е оптимума.. взимаш ток от една от лампичките важното е да налучкаш + и - щото това са светодиоди и светят само в едната посока на диодчетата късото краче е - а дългото + или като погледнеш в него голамата плочка е на - а малката на +...А и аз съм използвал 3мм 0.2а 500мили кандела сини диоди които струват по 48ст всеки... ако имаш проблеми с намирането отиваш на първата пресечка на улицата по-която се движат трамвайте 20,22 след централния пазар към ЦУМ в дясно в пресечката се намират три последователни магазина за електроника....(има много голям избор)



Тема Re: Я си кажете меннието за това???? [re: Capoeira]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано06.05.04 00:11



Това което аз бих направил е да махна цифровото и да сложа табло с оборотомер. Някой знае ли дали е възможно.



Тема Re: Я си кажете меннието за това????нови [re: Mитko]  
Автор nas_ ()
Публикувано06.05.04 16:53



Mене пък ме кефи повече цифровото, а и вечер като светне си е супер, а аналоговото ми изглежда много издялано, формата на таблото става тъпа с тая почти вертикална пластмаса.
А иначе за такава подмяна май беше коментирано вече във форума. А до колкото си спомням "hf hpe" каза че имал едно такова от 2.0 16V ама дали го пази още, трябва да го питаш



Тема Re: Я си кажете меннието за това????нови [re: Capoeira]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано06.05.04 23:11



на тези табла направата е лесна, но на другите(с оборотомер) аналогови е трудно защото не са вдлъбнати уредите, предполагам че и за това не си могъл да направиш часовника бял

аз в момента се занимавам със същото за най-бързото типо в БГ, но таблото е от 2.0 16V и там става екстра

интересува ме върху какво фолио си го отпечатъл защото аз като правих такова нещо преди 4 години неможеха да ми го направят с лазерен принтер върху гланцирано фолио

като стане и аз ще пусна снимки



Тема Re: Я си кажете меннието за това????нови [re: hf hpe]  
Авторmisk** (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 21:32



Za6to durzi6 to4no na glanc, pod stukloto (PVC to) mata stoi dobre, ne blesti, a i po slabo se vlije ot prjkata slun4eva svetlina. Moge6 da go napravi6 s vseki printer. Predi 5-6 godini imah edin Wartburg 353 (o6te me e jd 4e go prodadoh) ta na nego mu bjh napravil tabloto i o6te izglegda dobre.



Тема Re: Я си кажете меннието за това????нови [re: hf hpe]  
Авторmisk** (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 21:34



Aaaa burzoto Tipo kakvo e ?



Тема Re: Я си кажете меннието за това????нови [re: hf hpe]  
Автор Capoeira ()
Публикувано09.05.04 14:47



Не лесно и на двете просто ме мързеше да лепя и на часовника това така да се каже беше пробно....

Разпечатвано е на плотер първоначално на хартиено фолио но не стана нещо и след това го направих на картон....Не е обикновен защото ме убедиха че не пожълтява... На гланц не се пробвай като свенте нещо и нищо не се вижда....
при мене също не е вдълбан километража, в краен случай разпечатваш цалото табло с всичките му салтанати(всичко черно само уредите бели) на плотера може да ти зазпечатат и 5метра табло

Знам че вече питах ама някой може ли да разясни как точно се взимат показанията за оборотомера и дали може да се направи аналогов.... иска ми се да добавя такъв защото на таблото има място....



Тема Re: Я си кажете меннието за това????нови [re: Capoeira]  
Автор Kefo (Xans maniak)
Публикувано09.05.04 15:27



Aham qsno. Taka s diod4eta ne se bqh setil da gi vyrja.Misleh drugi mizerii da pravq s kru6kite ma taka s tqh 6e go napravq.

A magazina go znam.I az ot tam si pazaruvam po nqkoga

Stariq 353W be



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.