Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 21.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ЧЕРНА КУТИЯ?!?!?!?  
АвторCTOЯH (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 14:59



ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!

КАРАМ ТИПО 1,6 МОНОИНЖЕКЦИЯ, 90 г. С ДВА РАЗПРЕДЕЛИТЕЛНИ ВАЛА.
ОТПРЕД В ДЯСНО МЕЖДУ ДЕСНИЯ ПОДКАЛНИК И БРОНЯТА ИМА ЕДНА ЧЕРНА КУТИЯ /ПРИЛИЧА НА ПЛАСТМАСОВА БУТИЛКА С КАПАЧКА/ ОТ КОЯТО ИЗЛИЗА ЕДИН МАРКУЧ, КОЙТО ОТИВА НЯКЪДЕ ЗАД ДВИГАТЕЛЯ.

ИМА ЛИ НЯКОЙ ИДЕЯ КАКВО Е ТОВА И КАКВИ СА МУ ФУНКЦИИТЕ.

ПРЕДИ МЕСЕЦ СИ ПОТРОШИК КОЛАТА ОТДЯСНО И СЕГА ТАЗИ КУТИЯ Е НАПОЛВИНА ОТНЕСЕНА. ВЪТРЕ ИМА САМО НЕЩО КАТО МЕТАЛНА ЦЕТКА НА ОКОЛО 1/3 ОТ ДЪНОТО.

МНОГО МИ СЕ ИСКА ДА РАЗБЕРА КАКВО Е ТОВА И ЗА КАКВО СЛУЖИ.
ПИТАХ ДВАМА МОНТЬОРИ, КОИТО НИЩО НЕ МОЖАХА ДА МИ КАЖАТ.
КОЛАТА СИ ВЪРВИ НОРМАЛНО, РАЗХОДА Й НА ГОРИВО Е СЪЩИЯ.

АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА ОБЯСНИ ФУНКЦИИТЕ Й - ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРЕН.



Тема Re: ЧЕРНА КУТИЯ?!?!?!?нови [re: CTOЯH]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 16:36



Здравей. Аз също карам "швейцарка", но никога не съм се питал това за какво служи. Мисля, че е от веригата на обратния път на бензина към резервоара, но не съм сигурен. Трябва да се хвана да проследя маркучите. Има и друго. Тези коли покриват някои Euro норми. За тази цел е и странната туба до казанчето за сервото (системата за рециркулация на газове). Нищо чудно и черната кутия да е някоя екологична щуротия.



Тема Re: ЧЕРНА КУТИЯ?!?!?!?нови [re: Mитko]  
АвторCTOЯH (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 17:11



ХАЙДЕ АКО ТИ ХРУМНЕ НЕЩО - ДА СПОДЕЛИШ.
НЯМАМ СПОМЕН ОТГОРЕ ИМАШЕ ЛИ МАРКУЧ. НЕ СЪМ НАЯСНО И ЗА КАКВО СЛУЖИ. ПИТАХ В ЕДИН МАГАЗИН ЗА ТАКОВА НЕЩО, НО МЕ ГЛЕДАХА КАТО ЛУНОХОД. НЕ СЪМ ТЕХНИЧАР И НЕ РАЗБИРАМ ОТ КОЛИ, НО СЛЕД КАТО СА ГО СЛОЖИЛИ, ЯВНО ИМА НЯКАКВИ ФУНКЦИИ. АКО СЛЕД ВРЕМЕ ЩЕ ИМАМ ПРОБЛЕМИ БИХ ИСКАЛ ДА РЕША ВЪПРОСА ОЩЕ СЕГА.



Тема Re: ЧЕРНА КУТИЯ?!?!?!?нови [re: CTOЯH]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 18:04



tova e prosto filtyr za ventilaciq na rezervoara, noje i bez nego



Тема Re: ЧЕРНА КУТИЯ?!?!?!?нови [re: CTOЯH]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 18:17



Аз карам същото Типо 91г.и доколкото знам тази кутия е за преработване на газовете,така че в крайна сметка след като излязат от двигателя и минат през сума ти и тръби,маркучи,цедки и т.н.през ауспуха да излиза чист планински въздух.Между другото,колко ти гори в града и извънградско,щото на мойта името й е Ламята Спаска.Вчера ходих да я закачат на компютър и излезе,че електрониката е в ред,компресия над12,обаче пак върви като спъната,за да завърти гуми трябва да я форсирам до 4000об.иначе е баба.



Тема Re: ЧЕРНА КУТИЯ?!?!?!?нови [re: bobo]  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 18:36



Trudno li ti pali studena



Тема Re: ЧЕРНА КУТИЯ?!?!?!?нови [re: Deqn]  
Автор Capoeira ()
Публикувано15.04.04 20:45



pri mene go ima su6toto vuрreki 4e sum 94' 1.4i.e
аз си мислех че свързано с вакума на рефлекторите на фаровете щото при мен се регулират с вакум който си мислех че там се създава но явно греша



Тема Re:за студеното палененови [re: Deqn]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 22:31



Нямам никакъв проблем с паленето.Майстора с компютъра предположи,че може да е от бавна ламбда-сонда или от клапаните,но не съм много съгласен,защото ако беше клапан нямаше да има такава компресия,а ламбда-сондата да стане бавна като е била бърза.Почнах да се съмнявам,че са ми объркали нещо като ми смениха ангренажния ремък.Тогава ми казаха,че са го направили на 7градуса,ама аз като нищо не разбирам.Ако излезе,че не са зацепени правилно валовете ще ми се разкаже играта.



Тема Re:за студеното палененови [re: bobo]  
АвторCTOЯH (Нерегистриран)
Публикувано16.04.04 09:53



БОБО,

КОГАТО СИ КУПИХ КОЛАТА МИ РАЗПРАВЯХА, ЧЕ Е СТРАШНА РЕЗАЧКА. РЕАЛНО ОБАЧЕ ОТ КОЛА, КОЯТО Е САМО 90 КОНЯ, НЕ МОЖЕШ ДА ОЧАКВАШ ЧУДЕСА.
РАЗХОДА МИ Е 8 - 8,5 НА ИЗВЪНГРАДСКО И 12 - 14 ГРАДСКО ЗАВИСИ ОТ СЕЗОНА.
ВЕДНЪЖ Я СВАЛИХ НА 5,9 ИЗВИНГРАДСКО, НО ТРЯБВА ДА Я КАРАШ М/У 80 И 90 км/час И ДА ВНИМАВАШ НА КОЯ ПРЕДАВКА СИ. ОСВЕН ТОВА ПЪТУВАНЕТО МИ БЕШЕ ВАРНА - ПЛЕВЕН, А ТАМ ПЪТЯ Е РАВЕН.
ИНАЧЕ СИ ПРАВ - ДО 2500 ОБОРОТА Е БАВНА, ЗАПОЧВА ДА ВЪРВИ ИСТИНСКИ НАД 3200 ОБОРОТА. ОБИКНОВЕННО НЯКОЙ КАТО МИ ВДИГНЕ НЕРВИТЕ НА ПЪТЯ, ЗАПОЧВАМ ДА ПРЕВКЛЮЧВАМ НА 5000 ОБОРОТА И ТОГАВА Е КАТО ИЗТРЕБИТЕЛ
КАТО ЦЯЛО ОБАЧЕ ЗА ГОДИНИТЕ СИ Е СТРАХОТНА КОЛА - АЗ ЛИЧНО МНОГО СИ Я ХАРЕСВАМ.



Тема Re: ЧЕРНА КУТИЯ?!?!?!?нови [re: CTOЯH]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано16.04.04 10:28



тази черна кутия наистина служи за филтриране на резервоара
нарича се канистър(предполагам е някяква чуждица), но иначе е най-обикновен филтър пълен с активен въглен
монтира се на всички модели които са с инжекцион, така че по моргите можеш да си намериш от който и да е модел

в него трябва да влиза един маркуч и друг да излиза, по принцип в зависимост от модела в близост до него, на някой от маркучите може и да има електрически клапан управляван от ЕКУ-то (при повечето модели клапана е закачен на торпедната стена)

точните и функции не знам и аз




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.