Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 09.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Tipo - dizel ili benzin ?нови  
АвторEmo (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 13:32



Zdraveite,
Imam Lada 2105, koiato e v perfektno sustoianie. Povecheto neshta sum i smenil...po hodova chast, dvigatel, kupeto e zdravo i mn. zapazeno...s AGU Marini i t.n. Harchi mi 9 na gaz. Vuobshte koleto si e perfektno, no reshih da go shitna i da si vzema fiat. E, kolata veche e pochti prodadena i se chudia dali da investiram v edno Tipo, kato doplatia razbira se, no se kolebaia mejdu dizel i benzin. Mojete li da me posuvetvate koi ot dvata varianta da izbera i mi kajete predimstvata i nedostatucite. Mislia da sloja AGU ako ia vzema benzin. Zaslujava li si investiciata. Kolko stedno vurviat kato cena.
Blagodaria predvaritelno za mneniata



Тема Re: Tipo - dizel ili benzin ?нови [re: Emo]  
АвторAwer. (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 13:50



Golf 2,awer4e.



Тема Re: Tipo - dizel ili benzin ?нови [re: Awer.]  
АвторSmash (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 01:07



Nikakyv golf ne si kopuvai :))

Karam tempra, benzin, 16 mono inj, ednovalka, 92-ra

Malko statistika:
Benzin gradsko 11-12, izvyngradsko 7-7,5 pri 110-120km.
Gaz gradsko 13, izvyngradsko 9 pri 110-120

Viarno che gradsko ia karam osnovno studena, dokato zagree i az slizam. Oshte poveche che nikoga ne ia podgriavam na benzin. Na benzin karam samo kato svyrshi gazta :)
A i dosta ia natiskam, karam osnovno gaz-spirachka, e ne kato tarikatite s golf-ovete, ama...

Chicho mi ima Uno Diezel, mislia che beshe 1.4 ili 1.6 no ne sym siguren, kakto i da e, harchi mu pod 5 na 100 i toi e mnogo dovolen.

Mislia che shte ti se nalozshi dosta neshta da promenish za da napravish fiat-a deto si planiral da si kupish da vyrvi kato ladata ti :))

Az lichno moia fiat go karam ot dve godini i sym podmenil:
Kapachkite na prednite amortisiori
Tamponite na torsionite
Garnitura na glavata, vypreki che se okaza che ne ot tam mi vliza voda v dvigatelia a ot garniturata na kolektora, no ...
Vsichki vidove gyrneta
benzinova pompa, koiato e v rezervoara
zadni amortisiori
Uspia da mi blokira mehanizyma koito predava dvizshenieto na skorostnia lost do skorostnata kutia.
Bravite na centralnoto na zadnite vrati
Motorcheto na parnoto.
i t.n.
abe za 10 godishna kola ne me ostavia da skuchaia :)



Тема Re: Tipo - dizel ili benzin ?нови [re: Smash]  
Авторemo (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 10:40



Evala ti pravia...poddurjash si kolata znachi , a i dosta neshta si smenil po neia..., no niama kak, kakto kazvash...za 10 godishna kola si triabva poddrujka. Obshto vzeto taka sum i az sus ladata...drugo si e kato podmenish tui onui..
Ne znam .... ako vzema neshto za okolo 2000 kakuv remont shte mu e neobhodim. E da, to si e do kusmet de, no za kola za tia pari sum pochti 100% siguren che baia neshta shte triabva da se posmeniat. No mislia che hodovata chast shte triabva da e izriadna, a sum chuval she na fiat tam im e edno ot slabite mesta. Kolko li shte mi izleze gore dolu ako resha da smenia osnovnite neshta po hodovata chast, a i shte moga li da nameria kola v dobro sustoianie za tia pari...
Blagodaria ti predvaritelno



Тема Колата тинови [re: Smash]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано31.01.04 14:30



харчи средно с 1.5/2 литра над нормата, отиди на диагностика.
УНО-тата имат дизели 1.3 и 1.7.

UB40 !



Тема Re: Колата тинови [re: jamie]  
Авторanti (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 18:33



пи4 не се колебай а си взимай типо бензинка никав голф (народната кола след лада) харчи малко,маслото и се сменя на около 15000 км.има возия,малко са слаби в предното окачване.и аз имам типо 1.4 карбуратор от 1995 година,взех го чисто ново,колата си е убиец и знай че и як тунинг се прави



Тема Vzimai TIPOнови [re: jamie]  
Автор LORD PVK (непознат)
Публикувано07.02.04 16:40



Az imam Tipo 1.4 90god. i sam strashno dovolen.Imam go blizo godina i ochte ne moga da mu se naradvam.Vzeh go za 2500 ot gorubliane sas centr.zakl.,shibidah,analoghovoto tablo s oborotomera,el.stakla...neznam nemska kola za tiia pari dali scte ima i poluvinata ot tia ekstri a i da e tolkova shiroka i porostorna .Ta znachi karam go sredno po 1200-1400 km na mesec i do sega /da chukna na darvo/ sam mu smenil edna krushka na migacha i benzinovata pompa,koiato vsachtnos e nemska/originalno/ BOCSH taka che ne se kolebai ami vzimai TIPOto i tova e... Vsiaka stara kola ima nujda ot poddrashka az sachto imah Lada predi tova,razlikata e ogromna....



Тема Re: Vzimai TIPOнови [re: LORD PVK]  
Автор bilder (оборотен)
Публикувано07.02.04 17:26



"neznam nemska kola za tiia pari dali scte ima i poluvinata ot tia ekstri"
Виж сега какво си купих аз като си продадох ЛАДАТА(перфектна)
Форд Орион 1,8Д 89г.
1.Не мисля че Типото е по голямо
2.Има всичок което ти посочи като екстри:ел.стъкла,ЦЗ,ШИБ и тн
3.Харчи 5-6/100 и частите са по ефтини от тези на Фиат
Не искам да убеждавам че е по добър просто да докажа,че има такава немска кола която ......
Иначе го взех за 1500 преди 6 месеца

Orion 1,8D Chia


Тема Re: Vzimai TIPOнови [re: bilder]  
Авторemo (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 14:31



Супер, навихте ме, ще почна да се оглеждам вече по сериозно.....само че....покрай тия истории с новия внос не знам дали ще се отрази много на цената за типото. Въобще как вървят?...и на газ колко харчи?..., а багажника голям ли е, газовата бутилка ще заеме ли много място...
Блягодаря ви за инфото



Тема Re: Vzimai TIPOнови [re: emo]  
Авторanti (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 10:17



slaga6 si ot teq gazovi za rezervnata guma




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.