Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 26.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Газови уредби за Ит. коли  
Автор Teмпpa (Фият-мания)
Публикувано04.03.04 13:09



Здравейте пичове,
имам въпрос- карам Темпра с АГУ-Ловато.За сега съм доволен, но доста хора ми казват моментално да я махам, защото скапвала двигателя.Има ли нещо вярно в това или е простотия някаква.И въобще "+" и "-" на АГУ-тата-давайте мнения.



Тема Re: Газови уредби за Ит. колинови [re: Teмпpa]  
АвторTipo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 14:47



Приятел, ще ти кажа само едно... Баща ми караше Жигули в продължение на 28 години... 15 от тях това Жигули изкара на газ... В момента колата е на 31 години и продължава да се движи на газ. Двигателя е на около 600000 км вече и досега не се е оплакал нито веднъж че работи с газ...Преди известно време си купих Типо, на което с чиста съвест му сложих газова уредба StarGas/защото след няколко консултации с майстори се оказа 4е това е най-доброто като марка/ и изобщо не мисля, че някога ще карам на бензин. Така че си прави изводите сам за себе си...



Тема Re: Газови уредби за Ит. колинови [re: Teмпpa]  
АвторTipo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 14:52



Забравих да отбележа, че на двигателя сме му правили ремонт само веднъж, когато беше на около 300000 км, но ремонта си го правихме ние с баща ми и е направен просто както трябва със всички подробности...Щото го правим за себе си, все пак....



Тема Re: Газови уредби за Ит. колинови [re: Tipo]  
Автор Teмпpa (Фият-мания)
Публикувано04.03.04 14:55



И аз така знам, но ми говорят неща от рода на "не маже добре, мощността пада и от там мъчиш двигателя, който от натоварване се скапвал.........Иначе е икономично, само дето понякога един камион не мога да изпреваря, та минавам на бенз.
Мерси все пак.



Тема Re: Газови уредби за Ит. колинови [re: Teмпpa]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано05.03.04 12:14



Ако някой ти КАЖЕ,
че безоловният бензин МАЖЕ
ти, спокойно, без да мигнеш ДАЖЕ,
го прати да ходи да се ....

прескача!

Колкото до изпреварването - ще ти трябва реглаж на АГУто. При добре настроена система разлика в мощността почти не се забелязва.




Тема Re: Газови уредби за Ит. колинови [re: Teмпpa]  
АвторPVK (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 14:38



Vij sega,za smazvaneto na benzina da ne govorim.Ako dvigatelia razchitashe na mazaneto na benzina chtiaha li da sipvat maslo v dvutaktovite dvigateli???taka gazta ima palno izgariane,po goliama ustoichivost kam detonacii,NE ostavia otlaganiia po klapanite,cheloto na butalo...po evtina e vobchte mnogo plusove i samo edin minus ...tova e zimniia period,che si triabva i malko benzinec



Тема Re: Газови уредби за Ит. колинови [re: Teмпpa]  
Автор mariobg (не(ЗА)познат)
Публикувано08.03.04 20:00



Пич вече ти отговарях на въпроса за маслата, сега и тук сте ти отговоря. Същата тази Дедра 1.6 е от почти 2 години и над 42 - 43 000 км на газ. Проблеми никакви, освен че аз имам фикс идеята да я накарам на газ извънградско да гори колкото на бензин, което още не съм постигнал. За градското успях - тази зима средно ми даде 10.28 газ + 1 - 2 км на бензин за да позагрее двигателя за да мина на газ. Извънградското го докарах до 7.5 минимум и средно 8.1 - 8.2 измерено току що на разстояние 660 км - София - Русе (малко градско в Русе, което няма нищо общо със София) - и обратно София. Но понеже в името на екслеримента същата тази кола даде 5.28 на бензин по същият маршрут има какво още да се желае от извънградското.
Като те слуша човек за трудното изпреварване и т.н. бих те посаветвал да иа закараш на газанализатор, аз съм доволен от фирмения сервиз на Ловато. Там след 2 - 3 ходения ми я настроиха преди 8-9 месеца и от тогава не се пипа, само при смяна на въздушен филтър мъничко де. Друго важно нещо за добрата работа и динамика на газ е една джаджа наречена JetSpark. Определено си заслужава парите, ама вече не ми се пише прочети ми мнениата вав клуб АГУ.

Ами това е!!!



Тема Re: Газови уредби за Ит. колинови [re: mariobg]  
АвторПeп (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 20:21



С каква уредба си?



Тема Re: Газови уредби за Ит. колинови [re: mariobg]  
АвторTeмпpa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 20:27



Здрасти, много благодаря за писанието, обаче имам следната молба.Като си отпочинеш достатъчно, би ли ми дал повече подробности за тая джаджа ....спарк.Колко струва, къде се купува, какво пък толкоз прави.....Още онзи ден четох подробно това, което пишеше в "АГУ"-то, но така и не разбрах какво точно представлява.Аз съм си прост доктор и от техники не разбирам
Другото, което ме интересува е къде точно се намира сервиза на "Ловато".Четох много за този газ-анализ, но тъй като колата я купих скоро и то с АГУ-то, не съм посещавал подобни "заведения"
Ще ти бъда много благодарен и обещавам да почерпя биричка ако дойдеш на среща на клуба



Тема Re: Газови уредби за Ит. колинови [re: Пeп]  
АвторTeмпpa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 20:29



Ловато




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.